101

Odp: Pługi Obrotowe Wady I Zalety

o to chodzi że we wspomnianym  przeze mnie  Zetorze  na dzien latania z gruberem  tj  max 20ha   w kawałku  ... gruber 3m gęsie stopy i wał  z tyłu  od 7 rano w polu o 16 stoi bo 200l ropy  brakło i trzeba dolac co najmniej 30 by dokonczyc   i do domu zjechac... wiem bo tym czymś robiłem   po żniwach .... jeszcze żebym mu pomógł  to spalic pod postacią (jasiu wężykiem wężykiem )  to bym się nie zdziwił  ale  tak to masakra  i jeszcze ta nieszczesna skrzynia pod postacią 3 biegów   porażka w każdym stopniu zero prędkości obroty że mało licznik się nie przekręci   .. szkoda gadac ...  te ciągniki to rzeczywiście ino opryskiwacz  siewnik do nawozu  itp ...  do reszty roboty szkoda paliwa

ale w sumie wątek jest o  pługach i wadach .. więc koniec tematu ...  co nie na temat to się usunie

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

102

Odp: Pługi Obrotowe Wady I Zalety

Trochę odbiegliśmy od tematu nie będę się z wami spierał bo jest w tym coś prawdy jeśli coś kupimy z pługów to będzie albo 4 z vario albo jakaś lekka 5. np. http://allegro.pl/plug-obrotowy-5-skibo … 93529.html

103

Odp: Pługi Obrotowe Wady I Zalety

patrząc na ten pług to jeszcze + 10 000 na elementy robocze...

104

Odp: Pługi Obrotowe Wady I Zalety

hehe fajny pług pokazałeś big_smile 2 odkładnie dobre reszta tyle warte ile złom .. i jeszcze te ceny ... szok  pługi tak skoczyły do góry że szkoda gadac ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

105

Odp: Pługi Obrotowe Wady I Zalety

panowie jak patrze co się u mnie w okolicy dzieje to na nic potrzebny pług ani zagonowy ani obrotowy.. chłopaki smigają jakieś 400ha talerzówką i w to zaraz siew. jak przygotowywali pola pod jare to dobrze perzu i innych ziółek nie wymieszali, a zaraz w tyle szedł siewnik na redlicach talerzowych i dosłownie wbijał ziarno w ziemię bo tak twardo. jak tak wygląda nowoczesne rolnictwo to dziękuje...

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

106

Odp: Pługi Obrotowe Wady I Zalety

Hehe u mnie za to nawozy sieją jak deszcz pada bo szybciej się podobno "rozpuści" a nim co kolwiek wsieje w ziemię to jeździ z 5 razy, chyba ubija po orce bo raczej nic więcej nie robi.

Tel.795-243-626
Trudno jest byc ***, ale ktoś to musi robic...
https://web.facebook.com/JanMir-1851091 … page_panel
http://www.janmir.com.pl

107

Odp: Pługi Obrotowe Wady I Zalety

panowie  poprosty  ludzie naogladali się zachodu  ...  bambrów ze stanów zjednoczonych i jak widzą że oni koszą a za dupą odrazu sieje w  ściernisko to oni terz tak chcą ....

poczekajcie a za parę lat przeproszą pługi i zaczną znowu orac ...  więcej niż pewne ..  już nie jeden w mojej okolicy tak zrobił ... a mam tu paru  takich doniczkowców po 3tys ha   tak więc rok moze 2 mozna tak porobic że talerzówka lub gruber i w to siac  ale na dłuższą metę to u nas się nie opłaca ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

Odp: Pługi Obrotowe Wady I Zalety

Wszystko zależy od gleby. mnie na studiach uczyli że orka jest zła... ale w pewnych sytuacjach nie da sie jej zastąpić:)