21

Odp: Zatrzymanie Pracy podnośnika

wałek ma zabezpieczenie i nie powinien wychodzić tak jak piszesz, bez wyjęcia pompy się nie obejdzie co jest tam nie tak

22

Odp: Zatrzymanie Pracy podnośnika

Wałek zabezpieczony jest nakrętką jesli jej nie ma to być może przesunął się w prawo i wypadł klin który zabezpiecza widełki przesuwające sprzęgiełko pompy

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

23

Odp: Zatrzymanie Pracy podnośnika

Pompa wyjęta bez żadnego problemu. Sprzegiełko kliny i te sprawy w ogóle nie ruszone wiec wszystko z nimi jest ok, Zastanawiam się jaka jest zasada działania pompy, czy w przypadku nowych pomp jest możliwość poruszania wałkiem bo u mnie to chodzi lekko?

24

Odp: Zatrzymanie Pracy podnośnika

do rozdzielacza dochodzą z pompy 2 przewody (pompa składa się z dwóch sekcji ciśnieniowych). Pierwsza (gruby przewód) tłoczy olej który jest kierowany rozdzielaczem na wyjścia/podnośnik, a druga (mniejszy przewód) ma za zadanie załączać/wyłączać rozdzielacz. Jak zgasisz ciągnik to ta druga sekcja pompy dająca ciśnienie na mały przewód przestaje pompować i rozdzielacz się blokuje (nie można nic nawet opuścić na zgaszonym). Sprawdź czy tam olej dochodzi... może tam jest problem... może w rozdzielaczu się dojście zapchało z tego przewodu podczas gdy główna sekcja pompy daje ciśnienie...

Pajej napisał/a:

Ja nawet nie wiem gdzie pompa jest... ciągnik jest od jeżdżenia nie od napraw

z tym się akurat nie do końca zgodzę wink

25

Odp: Zatrzymanie Pracy podnośnika

Odkręciłem pompę i zacząłem od szukania przyczyny w niej samej. co się okazało było w niej trochę plastiku w częściach pewnie z tego łożyska co się znajduje. Problem tkwi w tym ze padła w niej podkładka z bakelitu,(rozsypała się na części) oraz takie półksiężyce z plastiku co znajdują się w wałku bo jeden to miałem a resztę to gdzieś pewnie wcięło. Nie wiecie gdzie takie coś można dostać bo pewnie na tym będzie polegała ta regeneracja nie licząc ceny łożyska.

26

Odp: Zatrzymanie Pracy podnośnika

Zadzwoń do hydrotoru w Tucholi

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

27

Odp: Zatrzymanie Pracy podnośnika

Zadzwoniłem oraz wysłałem ja tam. Regeneracja 640 zł przesyłka w jedną i drugą stronę 60zl wiec już jest 700 po kieszeni.

Odp: Zatrzymanie Pracy podnośnika

Alternatywą byłaby pompa od MTZ NSZ32, góra 400 zł z robotą, chyba że ktoś nie uznaje przeróbek... Jest o tym sporo na forum.

29

Odp: Zatrzymanie Pracy podnośnika

Ta ruska ma mniejszą wydajność i do tego ma tylko jedną sekcję, a do podnośnika przydały by się dwie.

Odp: Zatrzymanie Pracy podnośnika

No i na co ci ta druga sekcja. 32 ml x 1800 obr/min=57,6 l/min.

31

Odp: Zatrzymanie Pracy podnośnika

Druga sekcja jest do regulacji podnośnika, a pierwsza sekcja w Fortschritt-ie ma chyba 70 l/min, ale pewnie lepsze ~57 niż nic smile

Odp: Zatrzymanie Pracy podnośnika

50 l/min. Z tego co wiem. No ale po co ta druga? Co ona robi to wiem, ale chyba nie warta tyle kasy więcej. Temat już przerabiany http://fortschritt.p2a.pl/viewtopic.php?id=117&p=1
Jak za mało, to proszę NSZ50 50ml x 1800 obr/min = 90 l/min.
Ja mam tę mniejszą, drugi obwód zaślepiony i ładnych parę zł zaoszczędzone.

33

Odp: Zatrzymanie Pracy podnośnika

Rzeczywiście 50 l/min i sam to pisałem big_smile
Ten drugi obieg jest dobry jeśli używasz tej co prawda upierdliwej ale jednak automatyki, a wtedy trzeba kombinować z podpięciem drugiej pompy, a tanich, ruskich podwójnych nie ma.