61

Odp: wskażnik oleju niewskazuje cisnienia

Pietia odłącz kabel i jedź dalej

62

Odp: wskażnik oleju niewskazuje cisnienia

panowie jak posiadacie możliwośc to polecam regenerację filtra oleju. u mnie przed regeneracją na zimnym silniku wskazówka szła na ok 3/4 skali. po rozgrzaniu na wolnych obrotach to nawet kontrolka sie zapalała. Filtr wysłany do grudziądza i teraz nie zaleznie czy zimny czy rozgrzany wskazówka utrzymuje sie na ok. 2/3 skali.
pozdrawiam PiotraK

63

Odp: wskażnik oleju niewskazuje cisnienia

masz na myśli gniazdo zaworu ciśnieniowego? bo chyba nie chodzi ci o wkład filtra...

64

Odp: wskażnik oleju niewskazuje cisnienia

Chciałbym zapytać w jakim miejscu powinna znajdować się wskazówka ciśnienia oleju przy wskaźniku z polami czerwonym i zielonym. U mnie na zimnym silniku wychodzi na pole czerwone, przy gorącym osiąga 2/3 skali zielonej. No i reaguje na obroty silnika.
   Jakie to ciśnienie 2/3 skali zielonej?

65

Odp: wskażnik oleju niewskazuje cisnienia

Ciśnienie ok.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

66

Odp: wskażnik oleju niewskazuje cisnienia

Dzięki .To pocieszająca informacja.

67

Odp: wskażnik oleju niewskazuje cisnienia

Wywal ten zegar i załóż od osiemdziesiątki, ze skalą numeryczną. Gwint na rurkę pasuje, średnica też. Widocznie helmuty były bardziej domyślne niż my

68

Odp: wskażnik oleju niewskazuje cisnienia

u mnie jest problem z cisnieniem , jak odpale to mam 5 po godzinie mam 2 a jak zjeżdrzam po 5-6 godz. mam 0,5
i bądź tu mądry!

69

Odp: wskażnik oleju niewskazuje cisnienia

Na początek wymień lub dotocz nowe tulejki na pompie olejowej jak to nie pomoże to szlif wału.

70

Odp: wskażnik oleju niewskazuje cisnienia

Jeszcze sprawdź dobrze filtr oleju, zwłaszcza cały zawór ciśnienia i wirówkę. Potem bierz się za pompę oleju, tak jak napisał Tomek, a jak to nic nie pomoże to szykować się będzie grubsza sprawa. Nie jeździj na tak niskich ciśnieniach, bo silnik tak długo nie pociągnie.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

71

Odp: wskażnik oleju niewskazuje cisnienia

ale z kąd sie biorą takie skoki ciśnienia?

72

Odp: wskażnik oleju niewskazuje cisnienia

nie kumam   tylko jednego są silniki które potrafią chodzić nawet gdy jest ciśnienie 0 za wolnych obrotach a na max 1 atm  a są silniki co maja dziwne skoki ciśnień  jedne  bez ciśnienia będą chodzić a drugie nie   czym to jest spowodowane ??   wadliwymi materiałami  z których są wykonane czy jak ??

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

73

Odp: wskażnik oleju niewskazuje cisnienia

Na ten temat można by książkę napisać, ale niestety, żaden silnik bez oleju nie pochodzi. Im lepszy olej, tym dłużej jego film utrzymuję się na powierzchniach wymagających smarowania, ale to nie jest rozwiązanie, a skoki ciśnienia są spowodowane zawsze jakimiś zakłóceniami, niekoniecznie zaraz awarią.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

74

Odp: wskażnik oleju niewskazuje cisnienia

w silniku mam 25l oleju a od wymiany nie przejechałem nawt 30-40 godz,
więc to chyba pompa oleju

75 Ostatnio edytowany przez draqon22 (2010-06-24 12:49:36)

Odp: wskażnik oleju niewskazuje cisnienia

A  jak  zaślepić  bąka?  Wstawić  blaszkę   pod  podstawę  ?   Czy  coś  grubszego  a  całego  bąka  wywalić  w  piz.... ? 



Pytanie  nie  aktualne .  już  wszystko   dokładnie  obejżałem  .  Bąk  bedzie  wywalony .

76

Odp: wskażnik oleju niewskazuje cisnienia

draqon22 napisał/a:

A  jak  zaślepić  bąka?  Wstawić  blaszkę   pod  podstawę  ?   Czy  coś  grubszego  a  całego  bąka  wywalić  w  piz.... ? 



Pytanie  nie  aktualne .  już  wszystko   dokładnie  obejżałem  .  Bąk  bedzie  wywalony .

Ja tam swojego bąka zaslepiłem tylko z tego powodu ze gniazdo wyroboine i cisnienie kiepskie było.Odkreciłem go przysamym filtrze olejowym i w tym kolektorze nagwintowałem ten kanał i wkreciłem kawałeczek preta 10 mm uciołem rowno zrobiłem kanał na srubokret i po bólu i wyglda tak jak by wszystko działało

77

Odp: wskażnik oleju niewskazuje cisnienia

Tak samo jak ja.

78 Ostatnio edytowany przez Sebastian (2011-07-01 23:57:11)

Odp: wskażnik oleju niewskazuje cisnienia

Apropo wywalania smile  co by było jak by został tylko bąk a ten papierowy filtr  wywalił , też by  pewnie ciśnienie kiepskie było bo tam też jest jakiś zaworek chyba   ?  Albo pobawił się i tylko założył bąka od mtza  to jest realne czy tylko wytwór mojej bujnej wyobraźni ? smile

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

79

Odp: wskażnik oleju niewskazuje cisnienia

Ten bąk odwala naprawdę kawał dobrej roboty i szkoda tak łatwo z niego rezygnować.

Bąk w wydaniu ifoskim nie ma żadnej możliwości wtłoczenia oleju do magistrali silnika. Jest on tu filtrem równoległym i olej spływa z niego opadowo do miski.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.