Temat: Odpowietrzenie pompy paliwa

Witam. Mam problem z odpaleniem kombajnu z zimy. A mianowicie- nie mogę odpowietrzyć układu paliwowego. Mam pół baku paliwa i pompka nie chce zaciągnąć. Proszę o rady. Mam na to sposób ale jest to uciążliwe i ktoś może wie jak to łatwiej i lepiej zrobić.

GG 7727942 Pisać nawet jak niedostępny

2

Odp: Odpowietrzenie pompy paliwa

Masz nieszczelny układ zasilania albo pompka zasilająca jest slaba doraźnie można dmuchnąć powietrza w bak.

3

Odp: Odpowietrzenie pompy paliwa

odkręć przewód co idzie od pompki do filtra i pompuj to zobaczysz czy pompka podaje a jak nie to dmuchnij w przewód co idzie od baku do pompki bo czasami coś tam stanie czasami a jak nie pomoże to odpal go z bańki na krótko

4

Odp: Odpowietrzenie pompy paliwa

Przy pompce zasilającej jest ten mały odstojnik zobacz może jest poluzowany i łapie powietrze my tak mieliśmy w kombajnie, a w ciągniku brudem zaszedł mi przewód który idzie w baku to całkiem mi wciągnęło uszczelniacz tego odstojnika i też powietrze  łapał.Jeszcze czy brzęczy ci zaworek zwrotny(czy też przelewowy z powrotu) kiedyś przyciął mi się i nie mogłem odpowietrzyć, tak jakby pompa nie miała wytworzonego minimalnego ciśnienia na sobie i nie mogła zassać.

5

Odp: Odpowietrzenie pompy paliwa

znalazłem usterke, pompka zasilająca była zepsuta i nie chciała zaciągnąć, ale powietrze tłoczyła, a następnie jak to wszystko zrobiłem to na rurkach co idą na wtryski woda jakaś leciała nie nie chciał wejść na obroty. Rurki odkręciłem , wyleciało te ,, coś,, zakręciłem i już pali normalnie. Dzięki za pomoc:)

GG 7727942 Pisać nawet jak niedostępny

6

Odp: Odpowietrzenie pompy paliwa

Ja miałem dziś podobny problem. Kombajn pochodził z godzinę i nagle zaczął się zapowietrzać i zgasł. Z przewodu i pompki wypłyneła taka brązową maź. Przeczyściliśmy, podpompowałem i zapalił. Za godzinę to samo tylko miał problem z zaciągnięciem paliwa. Pompowałem, odpowietrzalem i nagle coś skusiło żeby zapiąć wajchę na full gaz i odrazu zaciągnął. Możliwe? Czy to się jakoś zgrało w czasie? Jutro spuszcze paliwo i zobaczę do ssaka.

7

Odp: Odpowietrzenie pompy paliwa

ssak w mojej 514 to zwykła rurka, miałem problem własnie  z zapowietrzaniem. 2 lata temu pierwszy wyjazd w pole, silnik dostał obciążenia i potrzebował paliwa i przygasał. wina leżała w zabrudzonym filterku z odstojnika. po tym odkręciliśmy korek w baku, ae ten od dołu i wyleciało z 5 litrów "błota" ... czesi jeździli  na czerwonej i to chyba z perwszego tłoczenia ...  zdjęliśmy bak, wypłukaliśmy i już jest 3 sezon spokój..........

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38