Odp: T-088

A jaki ciągnik można zapiąć do tego rozrzutnika? 385 da rade?

42

Odp: T-088

na twardym daje radę ale na mokrym bez 4X4 jest nie za bardzo zwłaszcza jeśli została już mniej niż polowa to podnosi tył ciągnika

43

Odp: T-088

Ja  fortschrittem 323 rozworze podłoże po pieczarkowe ,jak dobrze z kompostowane to do rozrzutnika wchodzi około 13-14 ton (raz warzyłem) to powiem wam że ma co robić .

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

44

Odp: T-088

Kumpel targał  go mtz -em 82  dawał radę ale cienko śpiewał kiedy  było mokro   smile

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

45

Odp: T-088

podłoże pieczarkowe nie jest takie ciężkie ale kupa z fermy kurzej jeszcze ciepła ,to jest waga
woziłem to ursus912 a potem 323 ten to szedł ( on się chyba z tym wózkiem urodził?)

46

Odp: T-088

czy ja wiem  czy nie jest ciężkie ...  tego podłoża biorę  27 ton  na 2 kursy   z przyczepami  D47 i nasza polską 3.5 t .   obie maja nadstawki  po 35 cm ... 

ostatnim razem   jak wiozłem to poszczelały   te odboje gumowe  na resorach więc troszke na nich jest ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

47

Odp: T-088

Mam troch części do t-88

48

Odp: T-088

Chłopaki pomiotu 12-13 ton na D 83 ale przerobionej na wywrotkę trochę paka mniejsza

Odp: T-088

koseś napisał/a:

na twardym daje radę ale na mokrym bez 4X4 jest nie za bardzo zwłaszcza jeśli została już mniej niż polowa to podnosi tył ciągnika

czyli np 914 już powinien spokojnie iśc?

50

Odp: T-088

Tak jak jest sucho ja kiedyś 1025 ciągałem szedł ładnie ale na mokrym ciężko było

51

Odp: T-088

914 da radę sobie z nim w stopniu wystarczającym do pracy w normalnych warunkach z obornikiem

Odp: T-088

Więc może nie potrzebuje aż ciągnika tak dużego jak "12" a duży rozrzutnik potrzebuje i to bardzo. Na filmach z youtube to takie rozrzutniki jeżdżą z t-150 wiec chciałem się zapytać jak to naprawdę wygląda.

53

Odp: T-088

Niewydostanieszsie potrzebujesz 12 , 914 to będzie profanacja nie robota.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

54

Odp: T-088

nie strasz chłopaka bo ja 912 dobrych kilka lat trząchałem obornik zanim kupiłem 323 i dawał radę

55

Odp: T-088

jano323 napisał/a:

podłoże pieczarkowe nie jest takie ciężkie ale kupa z fermy kurzej jeszcze ciepła ,to jest waga
woziłem to ursus912 a potem 323 ten to szedł ( on się chyba z tym wózkiem urodził?)

Jano jak poleży tak z rok na pryzmie to waży.

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

56

Odp: T-088

Nie straszę , ale nie zawsze na jesieni jest tak sucho jakw tym roku.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

57

Odp: T-088

Koledzy, czy można cofać taśme w tych rozrzutnikach  , czy też może nawalić prez to przekładnia?

58

Odp: T-088

Można cofać ale nie pod pełnym obciążeniem gdyż można zgiąć napinacze ,a przekładni nic się nie stanie .

59

Odp: T-088

Mam właśnie awarje tej przekładni(ślimak zmielił zęby na kole zębatym) i znajomy mówił mi że tak będzie gdy cofam taśmą ale mi coś to nie pasuje.

Odp: T-088

Nie widziałem przekładni ale jesli jest ślimacznica to "działa" tylko w jedną stronę, w druga się blokuje. Tak miałem na wykładach z przekładni...