341 Ostatnio edytowany przez Sebastian (2012-02-07 22:36:17)

Odp: Prasy rolujące

na starej   pasowej sipmie nie znam się ,  za to  na tej zielonej walcowo łańcuchowej  wiem  co nieco i to jest  kiepska prasa na zarobkowanie dla siebie może być . .

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

342 Ostatnio edytowany przez Helmut (2012-02-07 22:51:37)

Odp: Prasy rolujące

Pietia napisał/a:

Hlelmut ty mieszkasz w tych Sławęcicach koło Góry tak z ciekawości

Nieeeee to nie te klimaty big_smile
Raczej w tych koło Ostrowca Świętokrzyskiego cool
Jakby w tych koło Góry, to było by blisko na :beer:

343

Odp: Prasy rolujące

wiem wiem polski wynalazek big_smile  jak bizon .. ale tym my sie bawili lub męczyli  11 lat więc i  tym damy rade ..  pewnie krucej ..  ale jak się nie am co się lubi to się lubi co się ma ..  jak bym miał  kase 10 tys to pewnie była by gadka  poczekaj i dozbieraj  do  14 tys ..    ale nie o tym mowa ..
pytam się o proste z pozoru odpowiedzi ...   poczytałem troszkę po necie  i  słowa są podzielone na 50\50 .. więc  wiadomo .   wiem że to żaden ideał .. ale jeszcze się nie urodził co by wszystkim dogodził ..  zadaje chyba proste pytania    i oczekuje konkretnych odpowiedzi .. jeśli się nie wie o co kaman to  wiadomo ..   

a co do wypowiedz sabastiana to o ile wiem  to że ze wszystkim tak  jest smile)   jest sipma  w wiosce obok ta zielona i w zeszłym sezonia  jedną prasą zwineli  700ha słomy  jakoś się nie rozpadła ...   więc ta jak by zwineła 10 ha słomy to tez przeżyje .. a jak nie to będzie stosunkowo nie duża strata ..  ewentualnie nie będzie chciała prasowac to ją ubezpiecze na wartośc i  2 dni puźniej spale dla świętego spokoju big_smile  swojego i waszego big_smile

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

Odp: Prasy rolujące

wojtas ja miałem JD 410 i powiem że robiła bardzo dobre bele, były bardzo mocno zbite od samogo poczatku to jest wielki plus zmienno komorowych pras, do słomy wręcz idealna, polecam

345

Odp: Prasy rolujące

A taka np http://mpagri.pl/sklep/maszyny-rolnicze … c-121.html
czy jest warta swojej ceny? O co chodzi w prasach pasowych, że jest problem na początku zwijania słomy, że nie chce zacząć zwijać - zwłaszcza bardzo suchej słomy?

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

346

Odp: Prasy rolujące

szczerze mówiąc to sam się nad tym zastanawiałem bo przed 115 oglądałem też rc 121 i właśnie coś typek o tym wspominał, ale ja nie mam tego problemu może dlatego że mam karbowane pasy a 121 ma śliskie

347

Odp: Prasy rolujące

niestety  na rivierke mnie nie stac .. a byłem dziś w sklepie  i pytałem o podrzedne pasy do sipmy  i posiadaja pas  kosztuje 220zł ..   łozyska dostepne

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

348

Odp: Prasy rolujące

Ja powtórzę że mam pasy gładkie i w suchutkim jak pieprz sianie i w słomie, krótkiej i długiej nie było problemu. Wszystko się ładnie kręci. Zwijać nie chce jeżeli jest ugięta podobno.

349

Odp: Prasy rolujące

Pznowie z tym zwijaniem to z tego co zauważyłem u siebie i dopytałem kolegów to jest taki pic że musi byc drabinka na podbieraczu, ja jej nie mam i czasem zdarzało się że nie mogła od razu zakręcic ale wystarczyło tylko troszkę przytrzymac słomę na podbieraczu i szło pięknie no i początek zawija dolny wałek który jak jest gładki też ma problem zakręcic ale wystarczy naspawac na niego drut najlepiej karbowany i zawija od zera no i Wojtek ja bym szukał coś RC, MF, albo Renault, można trafic tanio a nawet bardzo tanio no i obsługa tych pras zaczyna i kończy się na pilnowaniu ilości sznurka bo są albo na centralnym smarowaniu albo mają łożyska samosmarujące a jedyna kalamitka jest na mechaniźmie owijania i koniec, pasy kupujesz na metry zęby do podbieracza pasują od naszej no i ze sterowaniem nie ma problemu bo zawsze można przerobic na styczniki i działa wszystko i bez problemu. Zapomniałem dodac że łańcuchy mają metryczne i pasują od Polskiego gnojomiota. Jedyna wada to delikatna konstrukcja przy pierwszym spotkaniu i uruchomieniu, wszystko faluje ale jak złapie tylko troszkę w komorę to nawet jej nie słychac to na moim przykładzie taka uwaga.

Tel.795-243-626
Trudno jest byc ***, ale ktoś to musi robic...
https://web.facebook.com/JanMir-1851091 … page_panel
http://www.janmir.com.pl

350

Odp: Prasy rolujące

Dzisiaj rozmawiałem z gościem co chce stosować folię zamiast siatki i mnie zaskoczył bo pierwsze słyszę ,czy macie jakieś doświadczenie z tą folią.

351

Odp: Prasy rolujące

Sąsiad miesiąc temu przyprowadził nową prase New holland i w niej ma możliwość stosowania foli ale co i jak to sie dopiero okaże bo osobiście jeszcze nie widziałem żeby ktoś stosował folie zamiast siatki czy sznurka.

Odp: Prasy rolujące

W agromie poznańskiej mają folie. Koszt dwa razy wiekszy bo folia kosztuje tyle co siatka a jest jej mniej o połowe. Niby polskie prasy mają zbyt mało delikatny aparat do foli i ją rozrywają, sam nie stosowałem ale rozmawiałem w agromie z gościem.

353

Odp: Prasy rolujące

3lata temu już stosowałem w prasie kvernelanda dobrze się przechowuje słoma na dworze ale jest dużo drorzej jak siatką

354

Odp: Prasy rolujące

Powiem wam że rok temu owinołem 100 belek(ale nie prasą) i efekt był taki sobie bo gdzie była folia to słoma sucha ale i tak zaciekała po bokach.

355

Odp: Prasy rolujące

Panowie jest po pierwszym zwijaniu siana  tym wynalazkiem zwanym Sipma Z263 z początku co naleciało kur..... to  jej ... ale już jest ok .  problemem było to ze pasy ruszały od razu i nie chciała zwijac siana bo gdzie niegdzie krótkie ...

ale już opanowałem  system . popuściłem naciagi by pasy ryszały po wciągnięciu  siana  i jest git zwija jak przykazano ..  widze ze muszę ze 2 łożyska wymienic ale to pikuś .. 

prasowane z początku na 1 terenowej Zetorem . ze względu nauki ,,, ale po pierwszych 2 balotach  zostało przeskoczone na 3 terenową i łyka bez problemu ...  tylko że z początku trzeba jeździc jak pijany zajac  a później cała naprzód ...   5 balotów   zrobione ..  jutro  reszte . może nagram filmik smile

w kazdym razie za te pieniądze to  ujdzie w tle ..

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

Odp: Prasy rolujące

witam mam do sprzedanie prase welger rp 150, jak kto chetny to dzwonić .
http://allegro.pl/prasa-rolujaca-welger … 69822.html

357

Odp: Prasy rolujące

A bele z tej welgerki  nadają się na  owijarkę czy tylko do słomy ?

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

Odp: Prasy rolujące

nadają, ale bele kiszonki o tym rozmiaże raczej beda cięzki, 120x150

359

Odp: Prasy rolujące

ja mam z kronki 120/150 srednia WAGA TO 600/750 KG ZALEŻY OD WILGOTNOSCI TRAWY JA PREFERUJE BARDZIEJ SUCHSZE NIZ ZALECAJA FACHOWCY NAJCIEŻSZY JAKI ZROBIŁEM MIAŁ 1100 I TYLKO BYŁ Z NIM WIELKI KŁOPOT BO OWIJARKA SAMOZAŁADOWECZA SIE PRZEWRACAŁA A PUZNIEJ ZROBIŁ SIE TAKI MIEKKI ROZLAZŁY ZE SUMA SUMARUM ZOSTAŁ ZJEDZONY PARE DNI PO JEGO ZROBIENIIU

360

Odp: Prasy rolujące

Chciałbym kupic prase CLAAS ROLLANT 44 lub AROBALE 1212.Czy ktos chce sprzedac cos takiego?
Potrzebuje prasowac wszystko.Siano,słome,suche,mokre.Jak macie jakies opinie na ten temat,to dzieki.