1

Temat: Słabe Ciśnienie Zetor

panowie   nie ma sensu chyba zakładac nowego watku ...   

więc tak  ja wysiadam ..  ostatnio pojechałem z pszenica do skupu     (od kąd mamy tego Zetora to  ciśnienie na zimnym i na ciepłym zawsze było  3 atm ...   dziwne ale prawdziwe )  więc dalej   po przejechaniu  15km  górki  nie górki proste itp ..   ciśnienie zaczeło spadac ..  myślałem ze gdzies się rurka urwała albo pękła od mrozu  i olej leci  zatrzymałem się , oglądnełem z każdej strony  nic nie cieknie ....  wsiadam  do ciągnika  było już 2 atm ...    więc jade dalej ..   gdy wracałęm  ciśnienia  zostało tylko  1.3 atm ..  jak na 6 garowy silnik to   lekka przesada ...   myślę sobie .. nic może zawór przeciążeniowy  przy pompie zdechł ..  więc  tatko pojechał kupic  a ja miskę w tym czasie w dół   i wybebeszyłem co trzeba ...   wsadziliśmy  spowrotem  poskładaliśmy   odpaliliśmny  i dalej  +/-1.3 atm ...  nie nic to nie możliwe zegar zdechł ..  wymieniłem zegar  a nadrugim to samo  a nawet ośmielił bym się powiedziec ze mniej ...  nic wkór.....  miske znów zrzuciłem ...   przeglądnołem wszystko   jeden korek na wale się ruszył  pod  leciutkim puknięciem młotkiem przez śrubokret .. więc dokreciłem ..  zapunktowałem by się nie odkręcił  i wszystkie inne przeglądnołem ..  zrzuciłem  podpote wału  panewki ok ...  więc nowa pompa :uuuu:   no to składam od nowa nowa pompa zawór  uszczelki  święcie przekonany że wszystko  musi byc ok  poskłądałem gruza w całośc   zadowolony  że już musi chodzic :smiley:  odpalenie  i kórwa jak bym miał siekiere to bym to porąbał ... :gun:  ciśnienie  ledwo 2 atm ...   i wszystko  nowe ....  więc już  :nie_wiem:  zrezygnowany  i załamany   przylazłem do domu    bo to  mnie przerosło .... :play:
co to może byc ??   macie jakieś pomysły ?

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

2

Odp: Słabe Ciśnienie Zetor

Szukanie ciśnienia zaczyna się od szukania w filtrze olejowym a nie w misce olejowej bo można się narobić wydać kase i nic się nie poprawi. Ja tak miałem u swojego wywaliłem filtr odśrodkowy a założyłem przystawkę i filtr wymienny i jest  dobrze .

Odp: Słabe Ciśnienie Zetor

Jak masz wytarte panewki to co da taki filtr? Ja miałem kiepskie  ciśnienie to jak zmieniłem bąka na puszkowe to może podniosło z 0,5 atm. Swoją drogą minimalne ciśnienie dla tego silnika to 1 atm. Ja jeździłem 2 lata przy ciśnieniu niecała 1 atm i nic mu nie było. To że po remoncie miał gorzej niż przed to już inna historia.

4

Odp: Słabe Ciśnienie Zetor

Każdym filtr olejowy ma zaworki czy odśrodkowy czy wymienny .Odśrodkowy ma jeszcze tulejki . Na odśrodkowym bąku są zawsze problemy z ciśnieniem i jego prawidłowym działaniem i jest słabsze ciśnienie jak na wymiennym.

5

Odp: Słabe Ciśnienie Zetor

Albo już może wał być mocno zrysowany i też ciśnienie będzie gubił.

6

Odp: Słabe Ciśnienie Zetor

ktoś przesadził z silikonem ?

7

Odp: Słabe Ciśnienie Zetor

A może panewkę łobruciło ?

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

8

Odp: Słabe Ciśnienie Zetor

panewki wszystki ok ..  i korbowe i podpoty , wał ok ..  chodź jedna podpora mi się nie podobała... pompa  nowa 3  zegary i na 3 inne ciśnienie ;..  jutro  "baka "rozbiore ..  i sie  zobaczy co mu dolega   zaślepie najwyrzej jeden otwór .. i zobacze co bedzie

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

9

Odp: Słabe Ciśnienie Zetor

a smok? a moze trzeba dolac oleju jak w ifie?

10

Odp: Słabe Ciśnienie Zetor

Smok jak smok, ale mojemu szwagrowi pękł jakiś tam przewód(jutro będzie u mnie to wypytam o szczegóły) i ciśnienie nagle w jednej sekundzie spadło z 5 do 1 i tak jest do dzisiaj.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

11 Ostatnio edytowany przez PiotrK (2012-02-20 12:15:00)

Odp: Słabe Ciśnienie Zetor

A jak pompa dalej jest połączona z blokiem silnika/filtrem oleju, to też czasami ten element łączący/kolektor olejowy, gdzie olej pod ciśnieniem jest już podawany do filtra, lubi broić. Czasami pęka, czasami uszczelka puszcza... Tak przynajmniej jest też w ifkach...

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

12

Odp: Słabe Ciśnienie Zetor

Hm u mnie też ciśnienie jak odpale to jest 5atm a jak pochodzi to 3 a jak przy orce to spada do 1.5atm aż też się wystraszyłem że coś nie teges. ale mój sąsiad mówił że 914 ma na zimnym 3atm a jak rozgrzeje się to na obr wysokich trzyma 1atm a na wolnych 0atm yikes a silnik chodzi dobrze pali i ma już tak ten silnik z 14lat chodzi ii nic mu się nie dzieje a robił co się da zmieniał wszystkie filtry oleju i sprawdzał zegary itp i nic yikes

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

13 Ostatnio edytowany przez krzychu (2012-02-20 12:31:53)

Odp: Słabe Ciśnienie Zetor

widać ten typ tak ma

14

Odp: Słabe Ciśnienie Zetor

ale tłumaczyc  mojemu starszemu  jak  przymierzali sie do kupma .. że to gówno nie ciągnik to  i tak sie uparli i kupili .. teraz płaczą ... a ja im mówie jak se chcieliśmie gówno nie ciagnik to  niech teraz płaca za naprawy ..   kurde paranoja z tym ciągnikiem ..

z rana wstałęm  i założyłęm zegar bezpośrednio w blok ..   pokazał na zimnym  3 atm   wytargałęm   Bąka . zaślepiłem jedną dysze ...   skoczyło do 4     nie wiem   narazie nic nie kombinuje ..  nie mam jak go zagrzac  ani nigdzie się nie jedzie ...  bo tu w tym trupie co godzine inne ciśnienie jest ...    kurde  może mu kawy na podniesienie ciśnienia  wleje do zbiornika .. bo jak na razie to  on  mi skutecznie podnosi ...    kurde i co najgorsze teraz już nikt nie chce nawet  się pytac o złomozetory ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

15 Ostatnio edytowany przez Pietia (2012-02-20 15:18:11)

Odp: Słabe Ciśnienie Zetor

Wojtas ogłoś, że pilnie sprzedaż może się kupiec znajdzie ogłaszaj do bólu w różnych darmowych portalach ogłoszeniowych (tablica) ja tak miałem kiedyś z B200 wisiał na AG chyba z 6 miesięcy już były plany ba złom to odstawić na złom a przyjechał kupiec i zabrał? Jak to mówią każdy towar ma swego kupca?

16

Odp: Słabe Ciśnienie Zetor

coś jest nie tak, niestety staruszek musiał robić remont po takich objawach, oby to nie było to. Znam 2 szóstki i obie ciśnienie trzymają w okolicach 3, nawet mój osiemdziesiątak łapie gdzieś 3,5. coś nawaliło bo przecież jak może nagle spaść ciśnienie.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

17

Odp: Słabe Ciśnienie Zetor

panowie  dziwnie wkur...  sytuacja  dziś znów zaczołem zagladac do tego  truposzczaka ... i coś mnie tkneło   wziołem  wytargałem  manometr  od powietrza i  od ciśnienia oleju    przedmuchałem rurki   i OK  , Manometry  pod sprężarkę  i szok ..  manometr od ciśnienia oleju   przekłamuje o  3 atm  a od powietrza o 1 atm ...  co jest grane ..  tak siedze i  główkuje czy  dupy dałem  wymieniając tą pompę ..  która byc moze jest dobra ..  chodź luzy jak  cholera ...   znalazłem i wsadziłem  manometr taki jak jest w Forszach   3 kolorowy  to na zimnym jest wskazówka na pograniczu   zielono czerwonym ...  dodam że czerwony to max ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

18

Odp: Słabe Ciśnienie Zetor

No to masz teraz żylete tongue