361

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Pszenica jara  do siewu 230 zł  100 kg

362

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Co ???? Ile ?? A skąd  ta pszenica ?

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

363

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Nie wiem   mam u siebie  na wiosce  punkt sprzedaży  pasz  i materiału siewnego   taka  cena  ale co ważne - wszyscy  narzekają i kupują

364

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Jak nie  mają z kąt  to muszą kupić hmm

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

365

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Jakby co to mój kumpel ma tonę jarej i za rozsądne pieniążki odda(chyba trzeci rok siana).

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

366

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

trzeci rok! mój sąsiad ma nowy owies od drugiego sąsiada co go (owies) co go kupił jego ojciec na targowisku . zaznaczam iż ojciec tego drugiego od 20 lat jest na emeryturze

367

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Dobrze ze masz poczucie  humoru w dzisiejszych czasach to jest cenne  niczym ta  pszenica

368 Ostatnio edytowany przez Sebastian (2012-03-11 23:25:02)

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Krzysiek  te praktyki stosowane są jeszcze przez mojego wuja i nie  tylko . Jednak że sieje  trochę  zboża na paszę to mu to zbytnio nie przeszkadza wink

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

369

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Ja dłuzej niz 4 lata nie sieje zboża. staram sie co 2-3 lata wymieniac a zawsze kupuje z centrali C1 więc ta oferta jest dla mnie śmieszna jak dla wielu

Rolnik z powołania:-)

370

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

ja byłem raz w takim punkcie i to tak mniejwiecej wyglada przyjeżdza sonie patelnia dajmy 20 ton  i gościu kupuje po pszenice paszową po 800 sortuje odwiewa i jest 230 za 100 kilo po zaprawie ładna przebitka nie

371 Ostatnio edytowany przez bamreras (2012-03-12 22:35:12)

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

dla mnie kwalifikat wychodzi tylnymi drzwiami w "centrali". Zboża 30zł/worek łubin 50zł/worek. Za zaprawianie do każdego worka +10zł... Mam kumpla co u niego 6lat robi i mimo tego że pracownicy kantują szeryfa  to i tak wychodzi on na swoje.
Właściciel tej niby centrali stosuje praktyki takie jak powyżej to napisał joker-konin.
Sąsiad raz od niego miał  pszenżyto kupione (zaprawione aż grubo) to jak przyszło co do czego  urosła mu mieszanka 70%pszenżyto 30%żyto... dlatego ja sam zaprawiam....

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

372

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

niestety tak jest ...  sam  2 lata temu kosiłem  odmiany  dla centrali nasiennej ...  to jak widziałem co leci do zbiornika to śmiech mnie  czasami ogarniał ..  ale wiadomo jak   trafiła się fajna odmiana to aż miło było ...  a później przez petkusa zaprawiarke i cena z kosmosu big_smile

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

373

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Osadkowski też robi takie numery  coś mi sie o uszy obiło że że teraz można kupić nawozy  z terminem płatności  na okres pożniwny  dt  to firma  Osadkowski

374

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Na dzisiaj saletra 1560 zł  amofoska 1580 zł

375

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

jak pisałem w wątku o pszenicy u nas w Człuchowie pszenica jara taka jak leciała z kombajnu żaden kwalifikat zanim się nie skończyła była po 1600 zł /t

376

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Jeczmień browarny  w punkcie  320 zl -szalenstwo !

377

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Prawda ze cena bydła spada?jak to jest w waszych rejonach?

378

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

cena saletry  1420zł \t    pszenica po 820 .

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

379

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

to co miałem napisać na końcu napiszę zaczynając "to tylko interesy"
nie dalej jak 30 min temu zgadałem się z jednym z nauczycieli w pracy i ma do przesiania 30 ha. Wczoraj kupował jarkę gdzieś pod czeską granicą za 230 zł !! - nie z centrali tylko od rolnika. Jest okazja i można zarobić ale gdzie jest granica ? chyba nie ma bo jest więcej potrzebujących jak towaru. Zdzwoniłem go z sąsiadem i ugadali się na 100 zł.

gg 5118068

380

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

co za ceny rozumiem ze nie ma zboza, ale płacic za zboze spod kombajnu po ponad 2 stówy!!! ogromna przesada.