41

Odp: przestawianie typu pracy na pływającą

A podłączenie pod inne wyjścia nie skutkuje ? ;p

42

Odp: przestawianie typu pracy na pływającą

Zanim podejmiesz decyzję czy wymieniać rozdzielacz: zastosuj na tym wężu co nie trzyma przestawionego pługa zawór kulowy (musisz go sobie umieścić w kabinie gdzieś w zasięgu ręki, więc do zaworu dokup co najmniej metrowy wąż ) i otwierasz zawór pług się obróci, dopompujesz olej uruchamiając rozdzielacz i zanim skończysz zamykasz zawór - ja tak mam wink Pozdrawiam

„Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, aż znajduje się taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to robi.”  A. Einstein

43

Odp: przestawianie typu pracy na pływającą

Ja mam tylko dwa wyjścia. Dzisiaj przełączyłem tą małą wajchę pod obudową chodzi mi o tą przy rozdzielaczu i jak przłącze na tę stronę co nie trzyma to jeżeli nie wezmę wajchy z powrotem to trzyma dobrze jak obróci pług i  nie pompuje więcej ciśnienia ale jak opuszczam pług jak mam tak tą wajchę nie cofniętą to wtedy pompuje ciśnienie na tłok aż piszczą rozdzielacze i wtedy biorę tą wajchę od obracania z powrotem na środek ale wtedy nie trzyma mi tego pługa dobrze obróconego a jak się olej rozgrzał to na całym gazie pług do góry powoli się podnosił pewnie muszę wymienić pompę same kłopoty

44

Odp: przestawianie typu pracy na pływającą

Uporządkujmy:
jest pompa (w kształcie beczki) - ta nas interesuje
jest jeden rozdzielacz ma dwie sekcje A i B
sekcja A jest do podnośnika ma dźwignie dużą C i tą małą pod osłoną c
sekcja B jest do obracania pługa (bo teraz tym się zajmujemy) ma dużą dźwignie D i małą d
sekcje A ma jedno wyjście zaślepione a drugie podłączone jest do tłoka podnośnika
sekcja B ma dwa wyjścia a i b (dwa węże zakończone u mnie jedno szybko-złączem (a) i drugie eurozłącze b
dźwignie C i D mogą się znajdować w pozycjach 1, 0, 2 (zero jest na środku i nic się nie dzieje)
dźwigienki c i d mogą się znajdować w pozycjach  6 i 9 (sem tą numerację wymyśliłem) u mnie są skierowane w dół czyli 6

w sekcji B z wyjścia (a) wychodzi rurka i po 10cm jest dokręcony wąż który poprowadzony jest do góry do kabiny do zaworu kulowego (co już wcześniej wspominałem) ten zawór jest przykręcony do błotnika na wysokości ramienia (żeby go sięgnąć) od zaworu prowadzi wąż do tyłu ciągnika i jest zakończony eurozłączem.
gdy podniosę pług sekcja A dźwignia C na pozycji 1 potem 0 i otworze zawór to to pług sam się obróci ale tylko do połowy wtedy używam sekcji B  dźwigni D na pozycji 1 i jak już pług się obróci do pozycji roboczej a zanim cofnę dźwignię D na pozycję zero zamykam zawór a potem cofam dźwignię D na 0
Poza tym że pług pozostaje na pozycji roboczej zawór powstrzymuje wszelkie naciski oleju podczas pracy pługa które skupiały by się na rozdzielaczu.

Wiem, wiem długie jest ale prościej się nie da wink
To teraz na w/w schemacie opisz co się dzieje u ciebie wink

Ps. U mnie jak słabo podnosił to trochę pomogło podłożenie podkładki pod sprężynę zaworu w rozdzielaczu (temat był na forum tyle że ja wstawiłem podkładkę zamiast sugerowanych 5 zł ) wink

„Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, aż znajduje się taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to robi.”  A. Einstein

45

Odp: przestawianie typu pracy na pływającą

maxi900 napisał/a:

ja miałem to samo... winne było pokrętło nr 9 (wybór trybu pracy). Po rozkręceniu go okazało się że ułamany był na dole ten haczyk którym się przestawia. Po przyspawaniu tego haczyka wszystko gra... charakterystyczną rzeczą w moim rozdzielaczu na zimnym oleju jest to że jak się przestawia to pokrętło to rozdzielacz zaczyna wydawać inny dźwięk dzięki czemu wiem że zmieniłem tryb pracy (po rozgrzaniu jest to już niesłyszalne)

cześć mam podobny problem tylko nie mogę tego przyspawać żeby się trzymało bo jakoś ciężko chodzi tłoczek na dole się zacina i u góry też czy tak powinno być? a może ma ktoś na zbyciu takie ustrojstwo?

nie wszystko złoto co się świeci