Temat: Awaria rozdzialacza- pomoc

Witam. Dziś rozkręciłem korki górne w moim rozdzielaczu i w jednym od przyśpieszacza mam kulkę i sprężynkę, a w dwóch kolejnych takie pręciki. Gdybym przełożył sekcję to ma jakieś znaczenie?

GG 7727942 Pisać nawet jak niedostępny

2

Odp: Awaria rozdzialacza- pomoc

ma to znaczenie, to znaczy że te z zkulką odbijają ciśnienie a te bez kulki jak popchniesz tak ciśnienie zostaje na odbiorniku. o ile mamy to samo na myśli.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

3

Odp: Awaria rozdzialacza- pomoc

to znaczy że jakbym przełożył sekcje to byłoby dobrze?

GG 7727942 Pisać nawet jak niedostępny

4

Odp: Awaria rozdzialacza- pomoc

witam. jest zagwózdka do rozwikłania. Jest tak: po uruchomieniu kombajnu ze snu zimowego, regeneracji pompy wtryskowej i poprawieniu pierdół chciałem ruszyć przyśpieszaczem, i tu zaczęły się schody, otóż nie ma siły ścisnąć wariatora. Odkręciłem dopływ do rozdzielacza i ciśnienie jakieś jest bo palcem nie utrzymałem, natomiast po drodze do wariatora ciśnienia już nie ma bo przy włączaniu sekcji mogę sobie spokojnie tą ciecz zatrzymać. Tak samo jest z rurą od wysypu, nie drgnie - brak ciśnienia. Ja obstawiam na zawór ciśnieniowy. dodam, że prędzej ściągałem rozdzielacz bo zastały się te wałki co otwierają sekcje i skręciłem, odpowietrzyłem układ i nie chce działować......

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Ostrówek 162,
Case Magnum 7210, MF 38

5

Odp: Awaria rozdzialacza- pomoc

Norma - rozdzielacz do przeglądu i za kilkanaście zł zostawionych w pierwszym - lepszym centrum technicznym na gumiczki będzie pracował jak nówka. Zastał się i zardzewiał. Tu nie trzeba eksperta tylko kogoś pracowitego co umie rozebrać i poskładać.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

6

Odp: Awaria rozdzialacza- pomoc

rozebrałem rozdzielacz. i mam pytanie czy tu mają być uszczelniacze?
http://img405.imageshack.us/img405/7119/zdjcie2977.jpg

Uploaded with [url=http://imageshack.us]ImageShack.us[/url

z tych wyjść zaznaczonych na 2 foto przy rozkręcaniu cały czas leciał olej. Chyba nie powinien skoro wajcha nie była ruszona. może to przez to ciśnienie ucieka z rozdzielacza ?  :hmmm:
http://img21.imageshack.us/img21/8035/zdjcie2979.jpg

Uploaded with ImageShack.us

:nie_wiem: ku..a  może do speca od hydrauliki zawieść żeby sprawdził na stole ? jedyne uszczelniacze jakie spotkałem to te z pierwszej i trzeciej sekcji od lewej strony - dwa oringi. rozdzielacz był suchy więc te grube uszczelniacze są dobre, ale one nie mają wpływu na ciśnienie. jestem w kropce, sam nie wiem w której .........................

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Ostrówek 162,
Case Magnum 7210, MF 38

7

Odp: Awaria rozdzialacza- pomoc

1 nie ma tam uszczelniaczy, 2 może lecieć tamtędy olej nawet jak nie ruszasz dźwignią.

8

Odp: Awaria rozdzialacza- pomoc

wina była w zaworach ciśnieniowych. stare uszczelniacze i stwardniały... dzięki wszystkim za pomoc. już wszystko ladnie chodzi.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Ostrówek 162,
Case Magnum 7210, MF 38

9

Odp: Awaria rozdzialacza- pomoc

Andrew89 u mnie w 516 to samo z rurą od wysypu że nie ma siły jej konkretnie pchnąć. węże jak odkręciłem to olej leciał pomimo wajcha była na zero. co ciekawe jak podłączyłem zegar pod wąż od siłownika to 150 barów pokazał. a u ciebie to tylko wymiana oringów w zaworze pomogła?

E 516 na części
Telefon 695 076 269

10

Odp: Awaria rozdzialacza- pomoc

tylko to wymieniałem, najpierw to niepotrzebnie rozebrałem jedną sekcje, niepotrzebnie bo tam nie ma się co zepsuć.Następnie zdjęty rozdzielacz zawiozłem do kolesia od hydrauliki , tam wymienił uszczelniacze na zaworze i wszystko wróciło do normy. i rura zaczęła sie szybciej otwierać ,,,

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Ostrówek 162,
Case Magnum 7210, MF 38

11

Odp: Awaria rozdzialacza- pomoc

Jak to mówią "pierwsze koty za płoty" i mam pierwszą usterkę w mojej 514. W pierwszej kolejności padło wysuwanie motowideł, a po chwili podnoszenie. Otwieranie rury, podnoszenie hedera i przyspieszacz sprawne. Przekopałem wszystkie tematy i dość popularna usterka i wiem że muszę przejrzeć rozdzielacz.
Na podstawie 2 zdjęcia z postu 6 możecie mi powiedzieć od czego zacząć przeglądanie ? i czy mogę zacząć sprawdzanie nie wyciągając rozdzielacza ?

gg 5118068

12

Odp: Awaria rozdzialacza- pomoc

Zanim wybebeszysz rozdzielacz to sprawdź olej w zbiorniku , napęd pompy a następnie zawór przelewowy w rozdzielaczu czy sie nie zawiesił ,ale obstawiam to ostatnie .

13

Odp: Awaria rozdzialacza- pomoc

tak jak pisze koseś, miałem to samo u mnie

E 516 na części
Telefon 695 076 269

14

Odp: Awaria rozdzialacza- pomoc

Sprawdź dla pewność jeszcze w korku wlewowym filterek .Jak jest brudny to też potrafią się dziać cyrki, tak tak tam jest filtr.

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

15

Odp: Awaria rozdzialacza- pomoc

Cześć, odkopuje temat z rozdzielaczem. Chodzi mi głównie o podnoszenie hedera, na wolnych obrotach na zimnym oleju nie ma problemu dzwiga, po zwiększeniu obrotów podnoszenie sie zacina, heder można opuścić, ale podnieść już nie mam możliwości. dopiero przy zmniejszeniu obrotów i przy bardzo delikatnym ciągnięciu wajchy od podnoszenia uda się go dźwignąć. Proszę Was o pomoc w rozwiązaniu usterki :-)

16

Odp: Awaria rozdzialacza- pomoc

Sprawdź filtr oleju i stan przewodów ssących.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Ostrówek 162,
Case Magnum 7210, MF 38

17 Ostatnio edytowany przez przemo (2020-07-11 13:05:30)

Odp: Awaria rozdzialacza- pomoc

Naciągnij pasek od pompy hydraulicznej.

18

Odp: Awaria rozdzialacza- pomoc

filtry wymienione, paski naciągnięte, przewody ssące szczelne, myślałem że to zawór odcinający bo ktoś przy nim wczesniej majstrował i sie nie domykał, poprawiłem go, ale problem podnoszenia hedera pozostał, coś musi sie zacinać w rozdzielaczu, rozebrałem go, wyczyściłem złożyłem i dalej nic.

19

Odp: Awaria rozdzialacza- pomoc

Mam problem otuz po wymianie filtra i przewodu zasilającego "małą pompę" rozdzielacz przestał działać. podnoszenie chederu działa a wszystko co na drugim rozdzielaczu nie. Po odkręceniu odpowietrznika olej leje. co robić?

Rolnik z powołania:-)

20

Odp: Awaria rozdzialacza- pomoc

Sprawdź czy nie ciągnie powietrza , zalej rurkę zasilająca olejem i sprawdź, może pociągnie, jak ciągnie a nie działa to
wymień oringi na zaworze przelewowym w rozdzielaczu

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Ostrówek 162,
Case Magnum 7210, MF 38