361 Ostatnio edytowany przez Sebastian (2012-07-17 23:32:59)

Odp: Prasy rolujące

Koseś chyba miał   na sprzedanie  , przynajmniej pogadywał tak  .

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

362

Odp: Prasy rolujące

Polecił bym pasówkę ale jak wolisz wink

363

Odp: Prasy rolujące

No ja bym się tak tą pasową nie zachwycał , zależy jeszcze do czego ma być ta prasa .

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

364

Odp: Prasy rolujące

Ja zachwycam się zmienną komorą. Łańcuchowa, pasowa- byle zmiennokomorowa. Miałem baloty po stało komorowej i zmienno komorowej i widzę różnice. Choćby w jakości snopków i zapotrzebowaniu mocy.

365

Odp: Prasy rolujące

Też polecam a zwłaszcza pasówki, jak ma hydrauliczny docisk to zwinie wszystko smile

366

Odp: Prasy rolujące

Zmienno komorowa zwinie ci najściślej materiał, ale i walcowa, jeśli jest czym pociągnąć także nie zbija najgorzej. Wiem bo kręcę kermitem i claasem 46, jak się przytrzyma dłużej do końca zielonego pola, to zbije ładnie.
Jeśli prace siłowe, to raczej stała komora, nic się nie zawija. No i sztywna konstrukcja.

367 Ostatnio edytowany przez Sebastian (2012-07-18 20:16:12)

Odp: Prasy rolujące

Scorpion możesz  ustawić  twardy rdzeń ? Nic się nie dzieje z pasami zwłaszcza pod czas prasowania mokrej  kiszonki  ?  Pasowa ma bardziej  skomplikowany sterownik . Stało komorowa  ma prosty sterownik czasem nawet  brak smile

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

368

Odp: Prasy rolujące

Moja poszła w zimę do nowego właściciela ale na pewno nigdy więcej walcowej bym nie kupił co się naklnołem przy zwijaniu słomy to tylko ja wiem ,co do reszty pras pasowych czy łańcuchowych to się nie wypowiadam bo nie miałem okazji nimi robić .

369

Odp: Prasy rolujące

Oj tak walcowa  i słoma  nie  bardzo  do  siebie pasują wujek się o tym przekonał . Bela stawała w komorze  :uuuu:

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

370

Odp: Prasy rolujące

poza tym walcowa dużo gubi słomy pomiędzy walcami. ja mam jd 550. jednia narzekają a inni chwalą. ja nie narzekam. sterownik jest w traktorze ale i bez niego można jechać tyle tylko że ładnie pokazuje jaki jest naciska na prawej a jaki na lewej stronie komory, i początek owijania sygnalizuje. sianokiszonke podobno też dobrze idzie ale ja robię tylko siano i słome bo do traw to samozbierająca z nożami i na pryzmę

E 516 na części
Telefon 695 076 269

371

Odp: Prasy rolujące

@ Sebastian
Mam prase za 10 tysi więc tej opcji nie mam. Mój sterownik to kontrolka która pokazuje zamknięcie haków lub napełnienie komory oraz przełącznik od owijania. C355 w sianokiszonce śmiga i można piękne snopki zrobić które dobrze leża ( o ile nie porobi się dziur w foli )

372

Odp: Prasy rolujące

co do pras to mam dwie kronke 150 łancuchowo pretowa do kiszonek i czasem do siana ze somą ma problemy potrafi sie zatrzymac w fazie dobijania i kicha musisz wużucić i new holanda 841to dopiero maszynka zwija wszystko do 180 za wyjatkiem kiszonek obydwie prasy doskonale sie uzupełniaja ale maja jeden feler to małe podbieraki

373

Odp: Prasy rolujące

Zasada jest jedna , każdy chwali to co ma ........

374

Odp: Prasy rolujące

Teraz to ja zgłupiałem  :stu:

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

375

Odp: Prasy rolujące

No i jest wesoło -  potrzeba jest matką wynalazków , a czym robić jak na nowe kasy nie ma ...

376

Odp: Prasy rolujące

A ja wlasnie potrzebuje do wszystkiego,do slomy tez.Ostro szukalem claas 44 walcowej,ale teraz wcale nie jestem taki pewien.Bede mial 30 h słomy do zrobienia i nie chce sie wku...ac.

377

Odp: Prasy rolujące

Tutaj znalazlem dobry stosunek ceny do stanu i roku produkcji.Co sadzicie o tym?

http://allegro.pl/prasa-john-deere-580- … tabsAnchor

378

Odp: Prasy rolujące

W claasie 44 zdarza się że rolka staje ale wystarczy na dolny walec przyspawać trzy -cztery pręty 6 mm  i już ciągnie , najlepiej by była to maszyna na siatkę i sznurek siatką idzie znacznie szybciej i nie zostają resztki słomy jak przy owijaniu sznurkiem , tej z john- dere nie znam ale mówią że do słomy pasowe są bdb.

379

Odp: Prasy rolujące

Będziesz się wnerwiał bo ma mały  podbierak  a te koła no nie wiem jak zdaje to  egzamin zwłaszcza po dużych kombajnach  :wow: Po drugie czy haki ma ? W rolandzie tym starym nie ma to komora się uchyla.  Nie raz  bela słomy stanęła w komorze  :gun:
Ktoś ma prasę DF walcową ??

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

380

Odp: Prasy rolujące

u mnie we wsi ma DF walcowego i powiem że szału nie ma strasznie wolno nią robi bo się zapycha a w słomie to już tragedia bo taka wolna ,co do classa to przyspawane pręty a nawet walce pomalowane farbą i posypane drobnym żwirem nie dawały pewności że belka ze suchej słomy nie stanie .