381

Odp: Prasy rolujące

Hmmm Miałem Prase Krone KR160.. Słoma szła w nią jak szalona to co że miała wąski podbierak ale nie było problemu z kręceniem słomy.. Jak się ubijało na maxa to bela stawała w klapie i jak się podnosiło klape to i bela też heh ale była niezła do słomy..  Poźniej była Carraro.. Eh ta to nie była udana.. za rzadko poprzeczki i słoma uciekała i bela stawała.. Teraz mam Sipmę Classic i Bele słomy są ładne wink

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

382

Odp: Prasy rolujące

moja 550 ma haki. skoro masz bizona to zbieranie słomy po nim na wąskim podbieraku to żaden problem, wręcz przeciwnie zawsze będziesz miał pełen podbierak i bele będą ładnie do boków ubite jadąc prosto nie zygzakiem. jeśli chodzi o siano to będziesz tak grabić żeby ładnie pasowało do podbieracza. Jedynie gorzej jak chcesz na usługi w szczególności na siano chyba że wcześniej się dogadasz żeby wały były gęściej a mniejsze. mały podbieracz też ma zaletę że ma bardzo prostą konstrukcję i mniej elementów do uszkodzenia a części w serwisie oryginalne to wiadomo

E 516 na części
Telefon 695 076 269

383

Odp: Prasy rolujące

Mój podbieracz ma może 110 cm a wolno to nie jeżdżę. Co do traw to zgarniam pokos szerszy niż kiedyś . To klucz do sukcesu. Szeroki wałek=komora równo zapełniona. Możesz jeździć jak pijany zygzakiem a nie zrobisz takiego balota jak przy zbieraniu szerokiego pokosu. A co do JD to znajomy dał prawie 20 tys za 550 i nie narzeka. Ale prasuje c385 i marudzi że za słaby żeby szybciej jechać.A ja powtarzam że moja c355 to ideał do takiej prasy wink

384

Odp: Prasy rolujące

Scorpion prasowałem tak rzadką słomę że aż się chciało jeździć na 4, ale z prawie pełną komorą brakuje mocy... Moja 60tka ostro dostała w poprzednim sezonie, dym wali korkiem wlewu i wciąga olej jak głupia a jest ze 4 czy 5 lat po remoncie sad

385

Odp: Prasy rolujące

ja też kiedyś presowałem 360 a teraz belarusem 1025 to jak są równe pokosy to 12-13 na gadzine

E 516 na części
Telefon 695 076 269

386

Odp: Prasy rolujące

Moja MF w tym roku szła w sianie za 330 tylko był problem z podnoszeniem podbieracza bo jest hydrauliczny ale dawała radę, wolno bo wolno ale szła bez wysiłku a ja mam komorę jak pamiętacie 160cm szeroką.

Tel.795-243-626
Trudno jest byc ***, ale ktoś to musi robic...
https://web.facebook.com/JanMir-1851091 … page_panel
http://www.janmir.com.pl

387

Odp: Prasy rolujące

Zupełnie nie wiem o co chodzi z tym zatrzymywaniem belki w claasie (ogólnie walcowych)???
Obojętnie czy słoma krótka czy długa, wilgotna czy sucha ani razu nie zdarzyło mi się, żeby stanęła bela. Fakt, zrobiłem dopiero 2ha w tym roku, bo jeszcze w polu stoi, ale mimo to - jakby miało się knocić to od razu. Wiele osób ma walcowe i nie narzeka. Nie mam rewelacyjnego sprzętu, bo claas 46, ale od 44 nie różni się komora niemal wcale. Więc jakim cudem belki mogą stawać??
Podbierak 140 da się znieść. Za to bele są idealnie równe. Nie ma tragedii z celowaniem, ani zbiorem po bizonie. Szeroki podbieracz jest dobry, ale belki mniej równe.

388 Ostatnio edytowany przez Scorpion (2012-07-22 16:42:15)

Odp: Prasy rolujące

Wrzucę jeszcze raz : http://www.youtube.com/watch?v=eo3wYO-hztY
Z góry przepraszam za stan sprzętu(brak tłumika zapewnia dobrą jakość audio :gun: )
Prasowanego nie jest za wiele ale tylko to uchowałem przed deszczem
Co do równości bel przy szerokim podbieraczu. Podbieracze o szerokości powiedzmy 2 metrów mają po bokach żmijki które napychają materiał do komory. Więc jeżeli jedziemy bokiem to środek komory dostaje bardzo mało materiału= boki są bardziej ubite. Jeżeli podbieraczem bez żmijek będę jechał tak żeby napchnąć więcej na któryś bok to samoczynnie podam materiał też na środek. Tak więc prasy z tymi żmijkami mogą być nie najgorsze.. Do tego siatka i bele jak z obrazka smile
http://img10.allegroimg.pl/photos/orygi … 90448665_4

389

Odp: Prasy rolujące

No wiadomo szeroki podbierak lepszy szczególnie jak większy kombajn. jak ja mam 516 i jest fest słomy to pomimo zwężek na kombajnie pokos sie rozlezie na boki i ciężko jest go złapać. a co do siana to jak jest na szerokim podbieraczu to można zrobić pokos niższy a szerszy. no ja mam na wąskim i muszę dopasować się do jego możliwości. jak się nie ma tego co się lubi to..............

E 516 na części
Telefon 695 076 269

390

Odp: Prasy rolujące

Ja mam podbieracz 160cm i jedyny problem to obserwowac wskazówkę i jeździc z boku na bok i balot idealnie równy ale ja mam komorę też 160cm więc pewnie w 120 na szerokim podbieraczu jest inaczej w co wątpię.

Tel.795-243-626
Trudno jest byc ***, ale ktoś to musi robic...
https://web.facebook.com/JanMir-1851091 … page_panel
http://www.janmir.com.pl

391

Odp: Prasy rolujące

Spotkał się ktoś w claasie 46, że krawędzie beli ok 20 a czasem 25cm z jednej lub z obu stron nie są owinięte sznurkiem? Rurki prawidłowo podają sznurek na ucinacze, a mimo to sznurka na krawędzi nie ma?? :wow:

392

Odp: Prasy rolujące

Panowie  W Polboto    niedaleko mnie dostali nową prase JD  istny szatan ...   praca  ciągła  tym sprzętem  to 15km\h  do owinięcia siatką potrzebuje niespełna 3 sek ..  i trzeba zwolnic do 8km/h ...  nie trzeba się zatrzymywac ..   masakra jakas ..

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

393

Odp: Prasy rolujące

kumpel na taką właśnie się czai... Ma zwijkę Krone KR130 i pasową Fendt ale właśnie ta szybkość owijania w jd zachęca do kupna. Wojtas ale prędkość 15 to żadna rewelacja, ja moją starą jd 550 to i 13 pociągne a inny znajomy ma od roku nową KUHN to w słomie do 20 jedzie, hehe prędkości już jak w dużej kostce

E 516 na części
Telefon 695 076 269

394

Odp: Prasy rolujące

no niby  tak ..  ale że nowa to jak piszą tak się robi ..   pewnie jak sprawuje z 500 ha to będzie z nią zasówał jak po drodze ..

Dziś   tak od niechcenia pojechaliśmy  sprawdzic jak się robi snopki tym moim wynalazkiem zwany sipma .. powiem że to cudo nie jest ale do małej kostki nie wrócę .... 

Jakie są ceny prasowania słomy ??  z własnym sznurkiem ?? 


Leszek ..  jak zdążyłem dziś zauważyc to  te prasy krone kr130 to  istne przecinaki ..   podczepione do Fergusona 150 konnego   od 6 rano  do 19 wieczorem  zwiną pole  o powierzchni  62 hektarów ...  jeste w szoku ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

395

Odp: Prasy rolujące

W mojej okolicy 12zł/bela z własnym sznurkiem. Bez własnego 11zł/bela.


62ha/13h :wow: musi pociskać big_smile

396

Odp: Prasy rolujące

hehe do zrobienia 1000 obrotów na wałku i nie ta prasa big_smile

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

397

Odp: Prasy rolujące

ja jesli nic sie nie piepszy to jestem do 80 balotów zrobic co do chektarów to tylko wydajnosc słomy wczoraj prasowałem u gostka to miał 19 sztyk 150/160cm bo to zmienno komorówka i nie zawsze sie złapie taki sam rozmiar a sa też takie kawałki ze  masz 6 sztuk i takie to sie robi sztbciutko

398

Odp: Prasy rolujące

Wojtas kolego 63ha/13h prasując za kombajnem z chederem 4m to trzeba się poruszać z prędkością minimum 12km/h nie zatrzymując się na owijanie oraz nie licząc nawrotów na skraju pola ,czyli faktycznie musiał by się poruszać z prędkością około 18km/h gdyż samo owinięcie 10 bel z ha po około 25sek na każdą daje nam ponad 4 godziny stania w miejscu  , a to jest niewykonalne chyba ze tam słomy nie było ? chyba że to bajka wink

399

Odp: Prasy rolujące

koseś ... kolego ..  sam nie wierzyłem   w co widziałem ..   ale tam bele wyskakiwały jak z kostki ...  owijane siatką ..   ja jechałem kombajnem  po drodze a on po polu   prędkośc   troszku wolniej ... 

hedery nie takie małe  bo kosiły  dwa mediony i lexion   dziś popadało ... to pewnie nie bedzie prasował dalej ..  ale jak go  zobacze to postaram się filmik nagrac ...

to jest taka wielka spółdzielnia .. właścicielem jest Młynpol    . Na pole wpadają 3 kombajny  i cisną ...  tir za tirem odskakuje   a oni sobie koszą ....  tylko średnio 60 ha dziennie  a ten gostek ta prasą wpada na drugi dzień i  to zwija i na nastepne pole ...

Prasują  u nas  tymi prasami    krone co robia wielkie kostki ...  gadałęm z kierowcami  to  mówią że  100 ha na dzień to  tak  w sam raz   na jedną prase ...   ale ciągniki ponad 200 koni i   stękają ... oni to dopiero gnają ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

400

Odp: Prasy rolujące

kumpel właśnie tą krone 130 ciągnął Fendtem to pole w oczach rosło w baloty, taki przebieg już nią zrobili że komore na bokach wyspawywali bo już się poprzecierała. Jednego roku jak ten kumpel brał ode mnie słome  to sam nie mógł się wyrobić i najął MCcormik 200 km z dużą kostką Vicon, to była maszyna, po polu 25 km na godzine gnał, baloty 120X90X250. Ale traktor to faktycznie mógłby mieć pare koników więcej. Dwie wioski dalej to gościu ma dużą kostkę Fendt i do kompletu ciągnie ją 936 Vario i już daję rade

E 516 na części
Telefon 695 076 269