181

Odp: Żniwa 2012

http://pl.wikipedia.org/wiki/Bizon_(mas … techniczne Łukasz tu masz wszystkie dane

182 Ostatnio edytowany przez Scorpion (2012-08-02 15:21:20)

Odp: Żniwa 2012

Człowieku poszukaj w necie troche.
No szczęście że w pola ogień nie poszedł.. (to o bizonie dobre big_smile )
http://pl.wikipedia.org/wiki/Bizon_%28m … olnicza%29

183

Odp: Żniwa 2012

Mysle ze przed żniwami 2013 kupię już inny zastanawiam się nad następcą

184

Odp: Żniwa 2012

Szczerze wspolczuje.Moj dwa lata temu cudem nie splonal.Zwarcie poszlo od stacyjki,ktora sie rozleciala i + przyspawal sie do obudowy.Zanim wylaczylem prad kabel pradowy stopil sie od stacyjki do rozrusznika.
Tegoroczne zniwa sie jeszcze u mnie nie zaczely.Wykosilem wczoraj u sasiadow jakies male kawaleczki,jutro 6 h u kolejnego.Moja pszenica jeszcze potrzebuje kilku dni takiej pogody jak dzisiaj.
Ceny 960 konsumpcyjna 910 paszowa.

185

Odp: Żniwa 2012

wjechałem dziś w pole wykosić przejazd na oddalone kawałki i wszystko jeszcze zielone i mokre. Dojechałem do pszenżyta i ono też jeszcze na tyle nie dojrzałe, że w paluchach można zgnieść... Koło 10sierpnia pewnie dopiero zacznę...

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

186

Odp: Żniwa 2012

to jednak nie jestem sam, przed chwilą zjechałem z łąki bo siano zwijałem a jeden gościu dopiero jechał kosić claasem a rosa u nas już ładna

E 516 na części
Telefon 695 076 269

187

Odp: Żniwa 2012

Tadeusz przykra sprawa z twoim kombajnem ,w zeszłym roku o mały włos spalił bym prasę dużą kostkę bo za mocno z pasowałem łożysko ślizgowe i ogień był już na dwa metry do góry ale na maszynach żniwnych wożę beczki 100l od kapusty pełne wody i po trzech wiadrach po ogniu nie było śladu ,szybkie i skuteczniejsze niż gaśnica .

188

Odp: Żniwa 2012

No i masz ci los .Tylko współczuć .

TEN NIE POPEŁNIA BŁĘDÓW KTO NIC NIE ROBI big_smile

189

Odp: Żniwa 2012

Dziś znów spróbowałem jęczmień jary- 17% i czekam choć sąsiedzi już taki młócą ostro.
Miałem jeszcze bizona 40-stkę i ciąłem 1-szy przejazd w 16 hektarowym kawałku dojeżdzałem do końca pola i poczułem swąd i jak się obejrzałem to nad silnikiem był już metr ognia.Miałem akumulatory z lewej strony na dole bo oryginalnie 40-stka miała zaraz za silnikiem no i wkleszczyło kabel z + miedzy kadłub a osłony,zwarcie i poszło po kablu,zajarała się kurzawa na rozruszniku a od niej zbiornik z olejem hydraulicznym,był lekko obrzygany,no i cała kurzawa pod osłonami boczymi.Szczęscie że brat akurat przyczepy na pole przyciągnął i widział,jak dojechali z ojcem do mnie to miałem 4 gaśnice puste i prawie ugaszony kombajn,dogasiliśmy go szmatami no i ściernisko też jakoś udało się zagasić.Strat o dziwo wielkich nie było bo tylko kabel od rozrusznika się opalił z izolacji no i farba na połowie boku.

190

Odp: Żniwa 2012

Dobrze mówisz bo ja też oprucz dwóch gaśnic mam sztychówę i dwie beczki z wodą po 40 l .Oby nigdy nie były używane życzę każdemu.

TEN NIE POPEŁNIA BŁĘDÓW KTO NIC NIE ROBI big_smile

191

Odp: Żniwa 2012

mi też kiedyś bizon się zajarał właśnie od rozrusznika, dwie gaśnice poszły i 30 litrów wody. nogi później dość długo się trzęsły a było to na samy środku pola a dookoła stojące zboże

E 516 na części
Telefon 695 076 269

192

Odp: Żniwa 2012

Przykra sprawa ...  nawet bardzo ..  a tadek    na której wiosce się to  zdarzyło

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

193 Ostatnio edytowany przez Tadeuszchelinski (2012-08-02 23:08:19)

Odp: Żniwa 2012

Teraz będę miał dylemat przy zakupie czy kupić młodszego bizona (mój był z 81r.) czy e514, z bizona ostała się sieczkarnia heder cała prawa strona czyli podajniki pasy itd , w garażach pełno pasów i innych dupereli kół pasowych  łańcuchów stół do rzepaku z kosą boczną itp . I nie wiem czy zdecydować się na bizona ze względu na zapas części i to ze znam ten kombajn już trochę (bo od smierci ojca kosze nim sam to już 5 sezon w tym roku bedzie ), czy jednak Fortschritta e514 o którym czytam dobre opinie, a może jeszcze jakiś inny ? sugestie mile widziane, myślę że będę w stanie wydać na kombajn do 30 tyś zł tylko czy za taką cenę uda mi się kupić coś przyzwoitego....



Wojtek to było w Sokolnikach, tam skąd brałeś bina.

194

Odp: Żniwa 2012

jak chcesz 056 to tylko rocznik 1984 te były najlepsze  ,jak chcesz to ci dam namiary do gości ,przyjedziesz i zobaczysz co można zrobić z niby starego bizona .

195

Odp: Żniwa 2012

Dzięki Jano, będę o tym pamiętał. Do zakupu nie dojdzie wcześniej niż po nowym roku , bo na tą chwile funduszy brak, ale myślę że tak kwiecień, maj to wtedy będzie lepiej z forsą, ale warto już teraz zaciągnąć porad i opinii w tym temacie .

196

Odp: Żniwa 2012

tadeusz przepraszam jednak rocznik 1983 potem były zmiany

197

Odp: Żniwa 2012

żniwa AD 2012 zakończone smile

198

Odp: Żniwa 2012

ja mam dzisiaj pauze. wczoraj dop pierwsząpszenice w tym roku skosiłem. Z 2.6Ha ukosiłem 12 ton, wilg 11.5 gęstość 80 kg białko 13.4  ale to na razie początek  mam jeszcze 7.4 ha do skoszenia. poza tym to skosiłem swoje pszenżyto i większość jęczmienia. zostało tej pszenicy 7.4 ha owsa 5 i jeczmienia 1 ha .  U ludzi na razie skosiłem tylko 12 ha

Trochę sie wczoraj na ku...wowałem na polu bo ni cholerki nie mogłem ustawic forsza w pszenicy, jak domłacało dobrze ze nie było pkłosków to robiło śrut ... jak nie robiło polówek to lekiały kłoski..... dop dzisiaj jak chodziłem po podwórku to sie w pewnym momęcie srogo pizgłem w łep- przypomniałem sobie że miałem przestawioną blaszkę na klepisku do młócenia jęczmienia .... fuck fuck fuck ... temu robiło śrut

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

199

Odp: Żniwa 2012

to nie możliwe że bizon ma 14 m długości
http://pl.wikipedia.org/wiki/Bizon_%28m … olnicza%29

200

Odp: Żniwa 2012

Może ma z hederem ztyłu na wózku.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."