441

Odp: Prasy rolujące

A spime z-230 warto kupować?

442

Odp: Prasy rolujące

koseś napisał/a:

Idragon szukaj coś 120X120 bo ta to wielkie monstrum i jak do c360 to raczej coś walcowego ze względu na mały opór .

Co do pierwszej części wypowiedzi zgoda - szukaj 120x120 jeśli do C360.
Ale coś walcowego, ze względu na mały opór lol - do końca zielonego pola (niezłe zbicie belki) forszaj ma co robić pod górę na II grupie 4 przełożenie. Walcowe lekko idą tylko na początku. Potem ciągnik jęczy smile Właśnie jeśli do C360 to pasy lub łańcuch, bo to one idą w miarę lekko i to od początku do końca. A wiem co pisze, bo ja mam rolkową Claas 46 a sąsiad Sipma 230. Moją targa nieźle forsz, a jego sześćdziesiątka - trochę padnięta ale jakoś do 100 - 120 daje rade dobić (ponoć jest to balot 150X .... ).
A co do sipmy - na poprzedniej stronie od początku .......

443

Odp: Prasy rolujące

Helmut nie śmiej się tak kuzyn zetorem 5211 ciągał krone łańcuchową kr130 bodajże i po dwóch latach sprzedał i kupił walcową welgler 120/120 i twierdzi że zetorek ma o niebo lżej .

444

Odp: Prasy rolujące

w tym roku sprzedalismy z 230 poszla w lodzkie ciaglismy ja c-360 presa tragedia w wiazaniu trzeba bylo wszystko recznie robic tylko ze baloty ladnie zbite od samego poczatku i problemy miala na poczatku z gutaniem slomy w jej miesce w czerwcu tego roku zakupilismy KRONE 155 lancuchowa idzie jak zloto sipma sie musi schowac przy krone takie moje zdanie

445

Odp: Prasy rolujące

koseś napisał/a:

Helmut nie śmiej się tak kuzyn zetorem 5211 ciągał krone łańcuchową kr130 bodajże i po dwóch latach sprzedał i kupił walcową welgler 120/120 i twierdzi że zetorek ma o niebo lżej .

Bo 130-stka potrzebowała tyle mocy, że zetor miał co robić. A jak zeti złączył się z welgerem, to na początku zwijania beli latał sobie on aż miło, tyle że w miarę jej zbijania jemu także robiło się ciężko, no więc sznurek i heja dalej. Tylko teraz pytanie, czy bela z welgera była tak samo zbita jak z krone? Bo jeśli jest czym pociągnąć, to po walcówce ciężko włożyć kawałeczek dłoni w środek jęczmiennej beli - tak zresztą jak i po pasowej.

446

Odp: Prasy rolujące

A jak do c360 to bym wziął pasową. po kukurydzy Wrzucę foto owiniętych bel po mojej

447

Odp: Prasy rolujące

Scorpion napisał/a:

A jak do c360 to bym wziął pasową.

Bo to jedyny sposób na zbite bele, jeśli nie ma się żwawego ogiera w stajni do zaprzęgnięcia
z prasą. Pasowa 120x120 i się pracuje. A jak jest te 80-100 kucy, to z walcami można pogonić cool

448

Odp: Prasy rolujące

Potrzebuje na gwalt widly zgarniajace do prasy john deere 550.Macie jakies namiary na kogos,kto moze miec czesci do takich pras???

449

Odp: Prasy rolujące

http://otomoto.pl/krone-kr-120-A198028.html Warta uwagi? C-360 będzie dobrze współpracować?

450

Odp: Prasy rolujące

mam krone 155 polecam ta firme pieknie slome guta zadnych problemow z nia nie mam, cos tania moze cos z nia nie tak jest

451

Odp: Prasy rolujące

http://otomoto.pl/john-deere-550-prasa- … 19818.html
Zobaczcie w tym ogłoszeniu jest też Rivierre Casalis RC 121 - Nada się do c-360? Dobre te prasy?

452 Ostatnio edytowany przez zorak (2012-09-25 22:21:28)

Odp: Prasy rolujące

Zaczynam się rozglądać za maszynami które mam we wniosku i muszę Was podpytać o kilka spraw związanych z prasami. Jaki system wybrać (kolejność od najtańszej do najdroższej):
1. Łańcuchowa z blokadą hydrauliczną - sipma.
2. Walcowa z blokadą mechaniczną - metal-fach.
3. Walcowo-łąńcuchowa z blokadą mechaniczną - sipma.
Który system bardziej kruszy materiał (np. słomę) który później wylatuje przy wyrzucaniu beli ? Czy na walce nie oblepia się podwiędnięta trawa ? Która pracuje ciszej ?
Na przyszły rok proporcja zbieranego materiału będzie wyglądała mniej więcej tak:
- sianokiszonka 70%
- siano i słoma po 15%
Nie wiem jak w kolejnych latach ale zapewne podobnie. Kuzyn od wiosny użytkuje sipmę z pozycji 3 powyżej i zadowolony. Metal-fach prawie 10 tyś tańsza.
Jeszcze jedno - który system jest bardziej awaryjny - łańcuchy czy walce ?

gg 5118068

453

Odp: Prasy rolujące

ldragon napisał/a:

http://otomoto.pl/john-deere-550-prasa- … 19818.html
Zobaczcie w tym ogłoszeniu jest też Rivierre Casalis RC 121 - Nada się do c-360? Dobre te prasy?

Nada się ale ona ma docisk sprężynowy

Zorak nie zagłębiałem się za bardzo w temacie polskich pras ale jak mają haki to bierz pierwszą lepszą jeśli masz ograniczony budżet takie moje zdanie wink

454

Odp: Prasy rolujące

ale w tej kasie którą mam wydać mogę sobie wybrać system tylko czy walcowy czy łańcuchowy a może mieszany ? A może wybrać najtańszą dostępną bo przy mojej ilości jaką będę robił nie opłaca się brać droższej a różnice w cenie przeznaczyć na inna maszynę.

gg 5118068

Odp: Prasy rolujące

Ja mogę Ci śmiało polecić warfamę. Zbija mocniej jak sipma a kosztuje podobnie. Walcówki takie jak metalfach w słomie podobno nie bardzo idą. Sąsiad kupił na młodego rolnika i słome robi stara pasówką. Warfama jak ciągnik ma dobrą hydraulikę to prędzej pogniesz pręty niż uchyli komorę na siłownikach. Inny sąsiad kupił na wiosne nówke to ma już centralne smarowanie i bardziej pomyslany aparat na siatke. Jak nową polską to ja polecam bo mam i natłukłem już sporo bel. Wada jak każdej łańcuchowej-hałas jakby sie miała za chwile rozlecieć.

456

Odp: Prasy rolujące

A czy warfama to obecnie ursus ? chyba tak. W okolicy nie sprzedają warfamy to i z serwisem będzie kiepsko.

gg 5118068

457

Odp: Prasy rolujące

korner2 napisał/a:
ldragon napisał/a:

http://otomoto.pl/john-deere-550-prasa- … 19818.html
Zobaczcie w tym ogłoszeniu jest też Rivierre Casalis RC 121 - Nada się do c-360? Dobre te prasy?

Nada się ale ona ma docisk sprężynowy

Zorak nie zagłębiałem się za bardzo w temacie polskich pras ale jak mają haki to bierz pierwszą lepszą jeśli masz ograniczony budżet takie moje zdanie wink

To że ma docisk sprężynowy to dobrze czy źle? Chodzi o siłę zgniotu?

458

Odp: Prasy rolujące

Właśnie o siłę zgniotu chodzi wink

459

Odp: Prasy rolujące

U mnie w okolicy koleś prasuje Warfamą słomę i robi snopki po 160 kg. Dla mnie to nieporozumienie.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

460

Odp: Prasy rolujące

małe porównanie zrobiliśmy w żniwa 2,5 bela 120x120 z metal-fachu zmieściły się w jednym balu o tych samych wymiarach po claasie variancie