341

Odp: Żniwa 2012

a jaką masz średnio mięsność Koseś?

E 516 na części
Telefon 695 076 269

342

Odp: Żniwa 2012

Nic specjalnego 54-55% średnio ale mam stałą cenę ustalaną indywidualnie nie zależnie od średniej mięsności .

343

Odp: Żniwa 2012

Gryka skoszona a kukurydzy brak więc można napisać że po żniwach,według wskazań komputera E-514 skosił 125.5ha,przez całe żniwa do awarii trzeba zaliczyć czujnik obrotów od komputera i pasek od sieczkarni który u mnie chodził ponad 10lat a był to oryginał CLAAS i oczywiście trzeba było na niego czekać 24godziny bo zaraz nigdzie nie było a zamiennika nie chciałem.

344

Odp: Żniwa 2012

ja prasowałem dziś resztki słomy i skończyło się łożysko no i zaczeło się palić, na szczęście zdążyłem wywalić balota i prase ugasiłem. no ten koniec żniw to mam naprawdę ognisty hmm

E 516 na części
Telefon 695 076 269

345

Odp: Żniwa 2012

Unas dożynki dopiero w październiku i to pod koniec jak brat z misji  z afganistanu przyjedzie ma obiecane a tak po za tym to jeszcze dziś na  zarobku tata był mam zostało 13 ha gryki tak to po żniwach tylko jeszcze tacy poznaniacy zostali

346

Odp: Żniwa 2012

I po żniwach sezon można zaliczyć do udanych

347

Odp: Żniwa 2012

wczoraj widziałem jak żyto ciachali wink

gg 5118068

348

Odp: Żniwa 2012

sorki , że odbiegam od tematu długo mnie tu nie było (brak neta) , ale widzę , że strasznie narzekacie na bizony , a ja wręcz przeciwnie , bo mój Z050 to najlepszy kombajn jaki może być
ciśnienie - 4,5 , bezawaryjny , stan mechaniczny wręcz nówka no fakt poszło na niego wiadro smaru przed żniwami w czasie żniw i po żniwach przesmarowałem go  , myślę , że jak na 13 ha się sprawdził to na drugi rok te 6 ha ( bo odeszło 7 ha dzierżawy) wykałacze w jeden dzień , bo wydajność to 1ha/1h-1,1h . I co jest dziwne obok kosił e514 i go wziąłem o jeden pokos pola o takiej samej długości . Więc koledzy dobre Bizony się trafiają , a mój to Z050 czyli ten z pierwszych ten nowszy pewnie jeszcze lepiej by się sprawdził .

DOLNYŚLĄSK
                                     THE Best

349

Odp: Żniwa 2012

Masz go dopiero rok i kosisz 13  ha to co tam ma się zepsuć teraz będziesz miał 7 to ci starczy do twojej emerytury daj mu więcej roboty to on ci pazur pokaże wiem coś o tym

350

Odp: Żniwa 2012

sąsiad parę lat temu też kupił z50 pierwszy rok kosił dobrze (nawet trochę po usługach) w następny roku poszedł silnik później wariator później wszystkie pasy później urwał się targaniec po drodze ze 2 razy się palił w zeszłym roku urwała się pół ośka w tym roku posypała się skrzynia i pod koniec zatarł się silnik... chłop aż osiwiał przez ten kombajn i nie tylko on kilka wiosek dalej gość miał 2 bizony sprzedał i kupił małego claasa mówi że teraz  jest 100 razy zdrowszy wink u nas każdy kto ma bizona na niego narzeka jeszcze nie słyszałem pochlebnej opinii o tym kombajnie... taka prawda niestety...

351

Odp: Żniwa 2012

O rekordzie mogę powiedzieć jedną pochlebną opinię. Jak się go dobrze ustawi to pięknie czyści.
Reszta jak wyżej.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

352

Odp: Żniwa 2012

Marek a jakie ma sita? Ja mam normalnie w bizonie oba żaluzjowe ale nie mogę w żaden sposób ustawić,żeby ładnie czyściło. Myśłałem o sicie otworkowym z 512. Maziak a ja Tobie życzę żeby zawsze tak chodził smile

353

Odp: Żniwa 2012

Oba żaluzjowe, mi po nocach śni się jak przerabiam otworkowe na żaluzjowe i jak sen się ziści sprzedam Ci oba otworkowe. Za niewielkie pieniądze.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

354

Odp: Żniwa 2012

Kupiłem w te żniwa nowe dałem na dół i porażka ,zjednej strony zamknięte a z drugiej jeszcze sporo otwarte. Miękkie to wszystko, i latają skrzydełka jakby z 1000 ton przekosiły. Dogadamy się kiedyś.

355

Odp: Żniwa 2012

jak myślicie udało by mi się 1 ha kukurydzy utrzymać bez suszarni do wiosny ?? to by była kukurydza na paszę dla trzody

356

Odp: Żniwa 2012

Raczej nie , zapleśnieje i wyrzucisz .

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

357

Odp: Żniwa 2012

a może jakiś sposób na wysuszenie

358

Odp: Żniwa 2012

suszarnia, ewentualnie musiałbyś szuflować ale nie wiem czy by to co dało wink

359

Odp: Żniwa 2012

chyba że masz w domu piece kaflowe smile a tak poważnie to ewentualnie spróbuj zakisić, rok temu wziąłem od kumpla worek ziarna kiszonego z flaka i mieszając ze zbożem pół na pół bez problemu szło ześrutować jeśli chcesz do świń, rozejrzyj się czy w okolicy przypadkiem ktoś nie będzie zakiszał we flaka

E 516 na części
Telefon 695 076 269

360

Odp: Żniwa 2012

niestety w okolicy nikt nie zapiszą ziaren kukurydzy