461

Odp: Prasy rolujące

boberek666 napisał/a:

małe porównanie zrobiliśmy w żniwa 2,5 bela 120x120 z metal-fachu zmieściły się w jednym balu o tych samych wymiarach po claasie variancie

No ale trzeba też wziąć poprawkę na to, że słoma została ponownie zwinięta, więc weszło jej więcej do takiego samego balotu. Lekko pocięta, zgnieciona, bez powietrza zajmuje mnie miejsca, dlatego aż tyle zmieściło się jej do balota z Claas'a.

zorak Jak kiszona to walce - bądź co bądź, ale do tego te prasy powstały.

462

Odp: Prasy rolujące

Sąsiad co z nim graniczę polem kupił nowy ciągnik i prasę claas ,ciągnik prawie 200KM więc moc ma a baloty i tak są jak szmaty więc nie ma się co podniecać samą marką .@Marekpe  to ile kilo powinna mieć według ciebie bela 120x120 ?

463

Odp: Prasy rolujące

Ja mam porównanie tylko Warfamy 543 i John Deere 550, ale to pasówka i tam nie było snopka lżejszego niż 200 kg przy tej samej wielkości.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

464 Ostatnio edytowany przez pawlon (2012-09-27 21:57:27)

Odp: Prasy rolujące

Panowie nie ma co porównywać pasówki do do stałokomorowej
Zorak jeśli masz zamiar prasę użytkować przez dłuższy czas to pomyśl nad pasówką. jeśli tylko potrzebujesz prasę na kilka lat to opcja jak najtańsza.
w suchej słomie metal-fach potrafi miec kłopoty i to jest fakt, jeśli Ci na takiej zależy to łańcuchowa lub walcowo-łańcuchowa

Odp: Prasy rolujące

To niech kupi pasówke clasa za 150tys. Ja kupiłem warfame za 40 z groszami kilka lat temu i natłukłem 20 tys bel. Zmienie zimą łańcuchy, troche łożysk i jade dalej, może kolejne 15-20 tys zrobi. Za zaoszczedzone 100 tys nie obchodzi mnie czy bela słomy waży 185 czy 190 kilo. Chyba że chcecie jakiegos trupa z zagranicy co Niemiec miał wywieźć na złom ale w końcu sprzedał Polakowi i jeszcze zarobił na tym.

466

Odp: Prasy rolujące

Kiedy kupilem JD 550 zrobilem bele 120 i zawiozlem na wage.Wazy 290kg.Nie zmienialem ustawien i teraz robie caly czas bele 150.

467

Odp: Prasy rolujące

Znajomy miał metal fach i jak ją sprzedał to powiedział że to była najlepsza decyzja w jego życiu, kupił następnie sipmę łańcuchową też nówkę. zrobił nią w 4 lata chyba po 4 tyś sztuk w sezonie i też sprzedał bo nie wyrabiała. Od roku ma od nowości pasową Kuhn i teraz jest naprawdę zadowolony, głównie z prędkości bo w słomie na równym polu potrafi jechać z prędkością do 20km/h a ciągnie ją df K 140km.bez różnicy czy słoma, czy siano czy sianokiszonka baloty idealne przy wysokiej wydajności

E 516 na części
Telefon 695 076 269

468

Odp: Prasy rolujące

a jakie rozmiary tych bel robi? Moim zdaniem pasowe są najlepsze ponieważ ubijają bolę od początku aż do końca zrobienia beli..

469

Odp: Prasy rolujące

na sianokiszonkę to robi 120 żeby do owijarki mu pasowały a słomę to na 160 albo na 180 bo nie jestem pewien, ja u siebie jednego roku robiłem słomę na 180 ale to trochę już było ciężko się z nim obracać

E 516 na części
Telefon 695 076 269

470

Odp: Prasy rolujące

Ok a mówił co ile pasy wymienia i jaki jest ich koszt?

Posiadam części do sieczkarni, kombajnów i traktorów Fortschritt, silników IFA 6 i 4- cyl. Kom- 505857445
http://fortschritt.p2a.pl/viewtopic.php?id=1726

471

Odp: Prasy rolujące

pasów nie tykał jeszcze, teraz dopiero drugi sezon ją ma, tylko tych pasów nie ma co porównywać do tych co były w polskich pasówkach

E 516 na części
Telefon 695 076 269

472

Odp: Prasy rolujące

Laszek napisał/a:

Znajomy miał metal fach i jak ją sprzedał to powiedział że to była najlepsza decyzja w jego życiu, kupił następnie sipmę łańcuchową też nówkę. zrobił nią w 4 lata chyba po 4 tyś sztuk w sezonie i też sprzedał bo nie wyrabiała. Od roku ma od nowości pasową Kuhn i teraz jest naprawdę zadowolony, głównie z prędkości bo w słomie na równym polu potrafi jechać z prędkością do 20km/h a ciągnie ją df K 140km.bez różnicy czy słoma, czy siano czy sianokiszonka baloty idealne przy wysokiej wydajności

Ta Khunowska co teraz   ma czasem jeszcze walców z przodu    komory nie ma ? Sąsiad ma taką albo  Welgerkę nie  pamiętam to  fakt ładne belki robi jednak  nie bardzo sobie radzi z suchą drobną słomą .  Tak przynajmniej mówił ...

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

473

Odp: Prasy rolujące

no w opisie na stronie kuhn to nawet jest napisane że ma 5 pasów i 3 walce ale mi nic nie mówił żeby był jakiś problem przy krótkiej słomie

E 516 na części
Telefon 695 076 269

474

Odp: Prasy rolujące

Panowie nie prosiłem o porady typu " bierz pasówkę" bo we wniosku mam max 60 tyś na prasę i nie chcę na nią wydać ani złotówki więcej. Wiem że pasówka jest naj ale nie o takie porady prosiłem. Dzięki za wypowiedzi odnośnie M-F, sipmy i warfamy.

gg 5118068

475

Odp: Prasy rolujące

zorak sorry ale to co u pisałem to nie pisałem odnośnie tego co ty tu napisałeś tylko ogólnie doświadczenia z pasowymi

E 516 na części
Telefon 695 076 269

476

Odp: Prasy rolujące

Spoko. Pasówka mi się marzy ale przy moim budżecie i areale jest to wydatek nie uzasadniony.

gg 5118068

477

Odp: Prasy rolujące

a ile będziesz docelowo robić rocznie? a pasowa z sipmy ile stoi?

E 516 na części
Telefon 695 076 269

478

Odp: Prasy rolujące

pasówka nawet z sipmy jest poza moim zasięgiem. Gdzieś podawałem cenę ale już nie pamiętam.
Ile ukręcę ? 15 ha w 3 pokosach + niedojady przed zimą + 2 sąsiadów po kilka ha każdy. Nie mam pojęcia ile z tego ukręcę ale zapewne nie dużo.

gg 5118068

479

Odp: Prasy rolujące

Ja  na twoim miejscu stawiał bym na  łańcuchową  ale nie Sipmy .

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

480

Odp: Prasy rolujące

A widział ktoś może z was zwijkę Pronar w pracy? Widziałem ją kiedyś na placu w wągrowcu i nawet dość ładnie jest tam zrobiony cały podbieracz, wygląda na dopracowany. Ciekawe właśnie jak się spisuje w pracy

E 516 na części
Telefon 695 076 269