481

Odp: Prasy rolujące

cholera to masz faktycznie trudną decyzję, popatrz na af jak spotkasz kogoś innego niż dziecko to zadzwonisz i pogadasz na temat pras, sąsiedzi maja w okolicy sipmy i warfamy jak dla mnie to jedno i to samo.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

482

Odp: Prasy rolujące

dokładnie tak jak Fenol piszesz - sipma, warfama to to samo i dla mnie nie ma znaczenia firma bo wezmę tańszą tylko patrzę na wnętrze komory - łańcuchy czy walce ale chyba wyjdzie na sipmę bo sprawdzony przedstawiciel. Dziś obdzwoniłem metal-fach i warfame to bardzo ciężko mi się z nimi rozmawiało.

gg 5118068

483

Odp: Prasy rolujące

Sam nie mam belarki ale ostatnio u kilku rolników którzy mają Warfamę zauważyłem  powtarzającą się wadę a mianowicie jak gość wjedzie z prawie pełną komorą w pokos słomy gdzie akurat stanął kombajn i złapie trochę więcej materiału na raz to ten "grzebień"(nie wiem jak to się nazywa) który ma przytrzymywać materiał przed komorą zahacza o taśmę i się gnie i przy okazji pare belek w taśmie.Powodem są za długie druty w tym grzebieniu.Ktoś też miał już taki przypadek? ja znam dwa.W jednym wymienili go na gwarancji w drugim wcisnęli rolnikowi że to z jego winy.

484

Odp: Prasy rolujące

Zaraz,   to tylko  dla tego nie  kupisz  prasy bo  ciężko wam się  rozmawiało ? U nas w rejonie jest  problem właśnie z przedstawicielem Sipmy a serwis  niech ich  cholera ... No u sąsiada robiła  przy  105 koniach dostawała  ostro po tyłku  bo dużo prasowała  zarobkowo  również u mnie , sypało się wszystko po kolei nawet  łożyska  w  kołach  się rozkraczyły  . Walec ukręcał się średnio  co  sezon . Łańcuchy z plasteliny .   A owijanie siatko tragedia ...   Może felerna  była kto wie  :nie_wiem:

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

Odp: Prasy rolujące

Zorak na taką powierzchnie to bierz obojętnie co tylko nie najtańszą sipme bo ona w kiszonce nie pójdzie. Po 15 ha to nawet farby nie wytrzesz na podbieraczu. Jak kupowąłem swoją warfame to sprzedawca miał w podobnej cenie walcówkę z sokółki i stwierdził że łańcuchów i łożysk tam jest pełno i twierdzi że łańcuchowe są prosciej zbudowane.

486

Odp: Prasy rolujące

Bierz Sipmę Classic i będzie Dobrze. Chodzi u Mnie z Jumzem. Belki wychodzą ładne i nic się nie psuje. Owijam siatką. Zrobione ma ok 700bel przez 3lata. Awarie jakie miala ?? Hmm pęknięty łańcuch przy podbieraczu i pare razy zerwane śruby przeciążeniowe na wałkach. Tak to bardzo Polecam.. I nie żałować bić.. Ja wale do czerwonego Pola. Jak widzę że wskazówka się podniosła shcodzę bieg niżej i bele są bardzo ładne. Prasuje Wszystko i idzie i nic nie gubi

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

487

Odp: Prasy rolujące

700 belek nie powala, dla mnie to wybór między cholerą a gangreną.
zorak a masz możliwość wzięcia prasy o większej komorze? Za parę lat jak będziesz sprzedawał na rynku będzie zatrzęsienie pras 1,2m może lepiej wydać więcej a mieć atut przy sprzedaży? Ja robię baloty 1.8 i nie widzę sensu mniejszych tzn nie wrócę do mniejszych.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

Odp: Prasy rolujące

Kiszonki nie możesz robić większej niż 1,2 bo nie owiniesz.A jak masz robić większość kiszonki to nie opłaca się kupować wiekszej komory na 100-200 bel słomy bo zmiennokomorowe to np Sipma około 100tys czyli 2 razy tyle.

489

Odp: Prasy rolujące

mam już podpisaną umowę i muszę brać o parametrach jak we wniosku czyli 1,2m i podbierak 1,8m. Umówię się z przedstawicielem to podam konkrety za ile mi proponuje i jakie modele.

gg 5118068

490

Odp: Prasy rolujące

Pewnie padło na  Sipme big_smile

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

491

Odp: Prasy rolujące

nie ma co narzekac na sipmę, jak skończyłem szkołę to robiłem u gościa na usługach właśnie na sipmach i robiły słomę, siano, sianokiszonkę no i chodził to jakoś, i właśnie 120 pasuje idealnie na owijarkę

E 516 na części
Telefon 695 076 269

492

Odp: Prasy rolujące

to jak moja KRONE  155 szerokosc 120x155 czyli wysokos nie da sie wsadzic na owijarke nie da sie tego typu alotu owijac?

493

Odp: Prasy rolujące

nikt nie powiedział że się nie da tylko potrzebna jest odpowiednia owijarka

E 516 na części
Telefon 695 076 269

494

Odp: Prasy rolujące

No przestańcie przez kilka lat owijałem bele 160 bez najmniejszych problemów na zwykłej owijarce po lekkim tuningu .

495

Odp: Prasy rolujące

wszystko zależy jaką budowę ma owijarka, czy z góry balota nie ma ograniczonej przestrzeni, jak robiłem kiedyś u gościa na usługach to jeździłem też z owijarką warfama to tam jak balot był nieco większy to górą się nie mieścił. Ale poza tym maszyna fajna to była, starowanie całkowicie zaprogramowane i z pilota

E 516 na części
Telefon 695 076 269

496

Odp: Prasy rolujące

A co w owijarce zmieniać? Nie widzę potrzeby.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

Odp: Prasy rolujące

Chodzi o to że dobra prasa może zrobić balota 150 w wadze nawet 1,5 tony. Sąsiad z ciekawości zrobił pasówką caligiani balota sianokiszonki to jak podjechałem turem to koła się schowały w darni. Wziął potem takie widły z tyłu to 912 miała przód w górze a bela ani drgnęla i wrzuć takie coś na owijarke... Chyba że ktoś chce robić flaki po 500 kg...

498

Odp: Prasy rolujące

Nie prawdą jest jakoby bela  150 sianokiszonki musiała ważyć więcej niż 1000kg aby być mocno zbita ,pierwszą belę 160 jaką zrobiłem z mokrej sianokiszonki po wywaleniu z owijarki na bok musiało kłaść co najmniej sześć osób jednak poszedłem po rozum do głowy i zacząłem robić jak najbardziej  suchą i z pewnością waga jej oscylowała w okolicy 500kg. Ja na owijarce podniosłem walce o 10cm i o 20 rozszerzyłem a na wszystko założyłem dwie taśmy od piasta 50cm. aby bela nie zapadała się swoim ciężarem na walce .

499

Odp: Prasy rolujące

http://tablica.pl/oferta/prasa-hesston- … a93;r:5;s: Dobry sprzęt?

500

Odp: Prasy rolujące

to jest dobry sprzęt
http://taniemaszyny.pl/maszyny/pokaz/id/341
pieniądz też przyzwoity.
Jeżeli sprawna to będzie chodzić, to samo co moja tylko troszkę starsza i inny sterownik.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]