881

Odp: turbo doladowanie

Dziś pomykałem agregatem po orance kawałek 5ha długi......
według norm powinno wyjść 23l wyszło 18l. Ganiałem sobie szosową silniczek mruczał wskaźnik doładowania 0,4bara. Wcześniej musiałem jechać na II-4. NA szosowej 2 szedł ale z gazem w podłodze dawał dymem z komina.
A teraz dymu nie zobaczę

882

Odp: turbo doladowanie

Turbo dla silników, to jest wielki boski dar. smile:angel:

883

Odp: turbo doladowanie

Hej poulm dawno cię nie było oj dawno.

884

Odp: turbo doladowanie

Jest dużo roboty, będę miał następne dziecko,zaczynam robić napraw samochodów,ponieważ jedno zatrudnienie nie wystarcza, do końca tygodnia muszę orać 20ha dla pszenicy i wiele dalszego.
I na Forscha mnie pozostawa  mało czasu i slinik 6VD-turbo nadal czeka. hmm:hmmm:

885

Odp: turbo doladowanie

poulm napisał/a:

J...będę miał następne dziecko...

Gratulacje...

886 Ostatnio edytowany przez poulm (2012-10-04 11:01:55)

Odp: turbo doladowanie

Dziękuję.

Mialem teraz dobre zużycie paliwa podczas orki,18-20l/ha, głębokość 27cm,średnie ciężka glina, bieg 2x2, 1ha za 1,5-2h.

Bez turba to pole robilem na bieg 2x1 lub 1x2 (1ha za 2-2,5h) i zużycie okolo 25l/ha.

Myślę, że turbo dla Forscha ma wielkie poczucie.

887

Odp: turbo doladowanie

poulm napisał/a:

... będę miał następne dziecko...

Poulm, jak zwykle odwaliłeś kawał porządnej roboty smile Gratulacje smile


Jeżeli przez następne dwa, trzy sezony silniki te dalej będą tak dobrze współpracowały z tymi turbinami, to chyba zmienię zdanie na temat doładowanych Ifek i może sam skuszę się na jakieś testy...? :hmmm: :hmmm: :hmmm:

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

888

Odp: turbo doladowanie

z miłą chęcią bym zobaczył wyniki   silników po hamowni ...  smile    pewnnikiem są przyrosty mocy albo  lepiej rozłożona moc względem  obrotów silnika

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

889

Odp: turbo doladowanie

W zimę będę chciał się podjąć tematu turba w sieczkarni e 281  ,od jakiego sprzętu turbiny szukać ?  i czy po założeniu turba trzeba by podnieść dawkę paliwa na pompie ?

890

Odp: turbo doladowanie

kolega rm z turbo ma bardzo dobre wyniki ma dużo pola od rana do wieczora spalanie spadło o 2-3 litry jeździ bieg wyżej wyorał już nim w tym roku przeszło 40 hektarów wcześniej to samo talerzował a teraz sieje agregatem aktywnym i jest super

891

Odp: turbo doladowanie

PiotrK napisał/a:
poulm napisał/a:

... będę miał następne dziecko...

Poulm, jak zwykle odwaliłeś kawał porządnej roboty smile Gratulacje smile


Jeżeli przez następne dwa, trzy sezony silniki te dalej będą tak dobrze współpracowały z tymi turbinami, to chyba zmienię zdanie na temat doładowanych Ifek i może sam skuszę się na jakieś testy...? :hmmm: :hmmm: :hmmm:

Dzieki.
Jest dobre nieladowac wiele i nie chcąc wiele zwiększenie wydajności, potem silnik wytrzyma.
Nie wiem jak długo ten mój wytrzyma, ale mam do rezerwy 4WD z Ifki i 6WD-turbo z E281 smile

892

Odp: turbo doladowanie

koseś napisał/a:

W zimę będę chciał się podjąć tematu turba w sieczkarni e 281  ,od jakiego sprzętu turbiny szukać ?  i czy po założeniu turba trzeba by podnieść dawkę paliwa na pompie ?

Ja dal na silnik 6VD turbo od Liaza i dziala dobrze.
Niekiedy urobim filmik.

http://www.nasetraktory.eu/forum/download/file.php?id=155886&mode=view

893

Odp: turbo doladowanie

Dzięki Polum masz plusa ,patrząc na allegro to liaz i sw680 mają te same turbiny ?

894

Odp: turbo doladowanie

Dzięki koseś za plusika.
Turbina od Liaza ma znaczenie K36 i ten silnik ma 230-260KM dle ustawienie i pojemność 12,5l
Widzę, że silnik SW680 ma blisko takie same parametry jak silnik 6WD od E281, tak ta turbina bedzie dobra. :brawo:
Ale nie wiem,jeśli ten twoj silnik w E281 wytrzyma turbo, ponieważ dziala stale na max. obrotki i zwiększenie wydajności w tym trybie może być śmiertelne.
U ciagnik to jest inne, tam silnik dziala w trybie maximalnedo momentu obrotowego, to jest w obrotkach okolo 1400-1700obr.
Tak rozważ.

895

Odp: turbo doladowanie

Na pierwszy sezon to założę tylko turbo bez żadnej ingerencji w układ paliwowy i jeśli efekty będą zadowalające to przy tym zostanę ,ale jeśli wciąż będę odczuwał niedosyt mocy to wyjmę pompę i zawiozę do Piotra aby podkręcił trochę dawkę .

896

Odp: turbo doladowanie

Z waszych doświadczeń i zdań wynika z tego że Ifa Lubi Turbo bez dużego "kopa" I dobrze to dla niej działa. smile Jak tak dalej będzie to chyba i ja się skuszę do Swojego zamontować Turbo smile

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

897

Odp: turbo doladowanie

Każdy silnik  może być doładowany, ale musi to być zrobione z rozumem.

Na przykład te silniki 4WD v E514, co byly z turbem niewytrzymaly dlugo.Wysoke pracowne obrotki, wysoka temperatura,często zatkana chłodnica i nastepnie wrzenie i k temu turbo, to nie byl dobry pomysł.

Już rok sie przygotowuje na projekt 6WD turbo. Moj pomysl jest zmniejszenie mocy na okolo 140-150KM i k temu turbo, tym chce zmniejszać jednostkowe zużycie paliwa (g/kW.h) pod 200g.
Moj kolga z wysokiej szkoły dziala testy w laboratoriu na mierzenie mocy ciągników, i uwazuje o testech Forscha z tym silnikem 6WD.
To jest jego laboratorium:
http://web2.mendelu.cz/autozkusebna/html/dynamtr.htm
http://web2.mendelu.cz/autozkusebna/htm … noceni.htm
http://web2.mendelu.cz/autozkusebna/html/fototr.htm

898

Odp: turbo doladowanie

Krzysiek z czego masz zrobione mocowania od kolektora do turba ??

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

899

Odp: turbo doladowanie

http://tablica.pl/oferta/sieczkarnia-fo … r:18;s:229 Koseś dzwoń do faceta i się pytaj o Turbo smile  Hm żeby tatę dało się namówić na tą sieczkarnię

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

900

Odp: turbo doladowanie

Czy to nie to samo turbo co u Kamila w 871 poście tego wątku??