21

Odp: porada od strony prawnej

podatek opłacam, ziemię uprawiam,. Pozwolenie na brata, podpisane z aplikantem notariusza. warunek poskończeniu budowy przepis. budowa nie jest skończona, teścia nie ma. czyli sprwa zagmatwana troszkę.

22

Odp: porada od strony prawnej

A ja za chuja nie dałbym kutasom piędzi ziemi z kijem na mnie to niech spierdalają, ja mam teraz sprawę w sądzie od października zeszłego roku i jeszcze bedzie z rok. Kłamstwa i plucie w twarz. Profesorek uniwersytetu rolniczego kłamał jak z nut, skurwysyny bez grama przyzwoitości byle kasa w portfelu.
I co się zmieni jak kriss będzie dobrym świętym mikołajem? co się zmieni? i tak facet najchętniej wbije mu nóż w plecy a o dobrym słowie to prędzej od ryby usłyszy. Był taki czas że wołałem się wycofać niż iść w konflikt dziś nie odpuszczam albo mnie zaorzą albo ja ich a co nie zabije to wzmocni. Kriss pamiętaj miękkie serce- twarda dupa. Nie rób sobie krzywdy i kopnij go  w dupę. A po dobro to pod kościół.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

23 Ostatnio edytowany przez fryzomaniak (2012-12-28 00:22:32)

Odp: porada od strony prawnej

Fenol dobrze mówisz cool

Kriss jak tak stoi sytuacja- "miało być przekazanie po zakończeniu budowy, budowa mozna powiedzieć nie dokońcajest skończona, poniewarz to dom z złączonym garażem, dom ,,stoi" garaż nie.
Z tego co mi opowiadała teściowa to ów przekazanie miało nastąpić, ale podczas popdpisywaia brat teścia przygotował papiery na całą działkę, a nie na óuwiony kawałek. Wię teść mu niepodpisał, potem z nim niegadał i tak to się ciłąło." To nic nie musisz robić, przekazanie o ile mi wiadomo musi być wpis w Księdze Wieczystej. Jako prawomocny właściciel dowiedz się w Ewidencji budynków jaki jest numer KW i wtedy można to sprawdzić przez Internetową Bazę KW. Tam powinien być wpisany prawowity właściciel. A skoro facet tak psuje Tobie życie to o ile mi wiadomo nie musisz płacić podatku gruntowego za ziemie pod budynkiem gdyż on nie jest twój. Możesz sobie uprawiać całą działkę tuz przy ścianie domu i nic mu do tego.

24

Odp: porada od strony prawnej

Fryzomaniak, właścicielem jestem ja wraz z żoną, tak też jest napisane w KW. numer dobrze znam, no , przecierz niedawno zmieniał sie właściciel. NIe ma tak ŻADNEJ zmianki o tej sprawie,

25

Odp: porada od strony prawnej

TO olej gościa .Niech on się martwi .Nie daj poznać że wymiękasz i się boisz .Kolega Fenol  dobrze pisze,niech wali się na jeża będzie miał dzieci kolczaste

TEN NIE POPEŁNIA BŁĘDÓW KTO NIC NIE ROBI big_smile

26

Odp: porada od strony prawnej

ale jak on ze swojej kasy zbudował dom to nie badz swinia. co innego walczyc o swoje a co innego bogacic sie ludzka krzywda

Rolnik z powołania:-)

27

Odp: porada od strony prawnej

Przeglądam ten wątek i  wtrącę się tylko raz, a później będę czekał tylko na zamknięcie wątku. Zaczyna się robić niezrozumiała nienawiść. Ludzie ogarnijcie się to że ktoś jest skurwielem nie znaczy że  Ty czy Ty też musisz nim być. Zło rodzi zło zawsze tak było, Jak się raz nachapie na czyjejś krzywdzie czy głupocie to nie znaczy że go kiedyś ktoś z tego nie rozliczy. Dobrze Koseś napisał żebyś mógł sobie w ślepie spojrzeć! Wątek jest "porada od strony prawnej" A tu jak kogoś wydymać i niech idzie pod most ??? Do porady prawnej daleko. Raczej Kriss sam pomyśl o tym jak chcesz się widzieć z tym wszystkim za X lat i jak te lata żyć, a prawo sobie dopasujesz pod sytuację. Tyle w temacie ode mnie. Tylko żeby się zaraz ktoś nie obraził. Nie oceniam ludzi tylko podejście do tematu.

28

Odp: porada od strony prawnej

tylko dlaczego h.j pismo o całą działkę wysłał? ja też bym mu te parę metrów oddał i święto lasu

29

Odp: porada od strony prawnej

Kriss 222 nie zniżaj się do jego poziomu i wydziel mu działkę i niech on ją kupi, albo niech próbuje w sądzie gdzie nic nie zyska. Przynajmniej na Tobie nie będą "wieszać psów".

30

Odp: porada od strony prawnej

Grześ widzę że nawiązujesz do mojego posta, może masz rację ja patrzę przez pryzmat mojej sprawy i wiem że gesty po pewnych ludziach spłyną jak po kaczce i wiem że można być dobrym i o dobro zabiegać, głupim i pazernym ludziom będzie zawsze mało. Mam podobna sytuację z częścią innej nieruchomości i za te krzywdy i zło nie odpisze się i zablokuję wszelkie naprawy i remonty aż się zawali. Umilę życie tak jak mi umilili. To jest chora postawa roszczeniowa, a ja/kriss mamy być wasalami. Tak nigdy nie będzie.
Damian tylko niech goscio wyda z siebie ludzkie słowo.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

31

Odp: porada od strony prawnej

Polak Polakowi Polakiem.

32

Odp: porada od strony prawnej

No tak niespodziewanie sprawa sie rozwiąże, jak sie okazało, założył sprawę sondową. żąda wymuszenia przekazania działki oraz pokrycie kosztów sądaowychm do tego opłacić jego radce prawnego..
ps. tak dla obeznanych, czy jak w pozwie jest napisane TROSZKĘ INNE nazwisko niż użwwa ten dupek. powiecmy na przykładzie np. kowal - kowtwal. Pewnego czasu był ,,bizmesmenem" i używał innego nazwiska,
swoją drogą co to za dokument wystawiony na np, kowal a potpis kotwal.

33

Odp: porada od strony prawnej

wystarczy jedna literka nie tak jak powinno być i już jest powód do odroczenia, musi składać od nowa

34 Ostatnio edytowany przez kriss_222 (2012-12-29 12:45:36)

Odp: porada od strony prawnej

To troszkę sobie namieszał, czły pozew jest np. kowal, wszystkie podpisy kotwal.  Ciekawi mnie jak on ma w dowodzie.
----------------------
W sumie temat możecie zamknąć, Sprawa okaże się w sądzie co z tego wyjdzie, szczerze mówiąc chce gnojowi pokazać kto tu rządzi, ale nie chcem mu zabrać dego domku(to naprawdę było by chamskie) myśle że jak zabuli mi za działkę pod domem, oraz małe podwórko, będzie git. a to całkiem dobra lokalizacja to troszkę go podliczę. big_smile

---------------------------
Tylko ile taka działka jest mniejwięcej warta tak na chłopski rozóm. opisze troche.
dzialka około 10 arów, jako siedlisko rolne, 12 km od moża 1 km od jeziora, przy drode  przelotowej.

35

Odp: porada od strony prawnej

Wystaw na Allegro i się dowiesz ile ludzie chcą za takie coś zapłacić, ale najpierw wydziel jako wydzielenie, to co chcesz mu zostawić. To, że w pozwie pisze się o zwrot wszystkich kosztów to standard, ale dla wszelkiego spokoju weź sobie adwokata biegłego w cywilnych sprawach majątkowych. Teraz do Ciebie(lub Twojego adwokata) należy napisanie odpowiedzi na pozew z uwzględnieniem swoich racji i prośbą o zwrot ewentualnych kosztów zastępstwa adwokackiego. Nie daj się wziąć na huki i nie odpuszczaj swojego. Jak wszystko wygrasz wystaw działkę z szczegółowym opisem sytuacji na Allegro WOŚP, niech sobie wujek wylicytuje.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

36

Odp: porada od strony prawnej

A mnie interesuje jak no dostał pozwolenie na budowę nie mając aktu własności nieruchomości albo wieczystej dzierżawy ?

37 Ostatnio edytowany przez kriss_222 (2012-12-29 14:47:18)

Odp: porada od strony prawnej

koseś, jest sporo ,,dziwnych" spraw związanychz tą działką, np. kto go tam zameldował bez obecności właściciela. gruntu.
Tego się nawet nie da opisać co on wyprawi, jak się dziś przyjrzałem dowodom które przedstawił przed sądem tzn. pisma które mi wysyłał, są całkiem inne od tych które faktycznie dostałem. ( dbrze że niewywalliłem).

38

Odp: porada od strony prawnej

może chata pobudowana w samowoli budowlanej smilebig_smile, to dopiero by się przejechał...

39

Odp: porada od strony prawnej

Nie no samowolka to nie jest, jakies tam plany ma, pozwolenie też. Tylko niewiem na jakiej podstawie ktos mu owe pozwolenie wydał.

40

Odp: porada od strony prawnej

Jako właściciel  działki masz prawo w urzędzie gminy sprawdzić czy na twoją nieruchomość został wydany" plan zagospodarowania przestrzennego" a jeśli go nie ma to czy były wydane "warunki zabudowy" a jeśli były wydane te drugie to na czyj wniosek ? Potem idź do starostwa i sprawdź czy o  pozwolenie na budowę starał się twój teść czy jego brat ? Jeśli zgromadzisz dużo informacji (na papierze )to będziesz miał kartę przetargową .A jak duża jest działka na której stoi ten dom ?Odnośnie zameldowania to jest możliwe dopiero po dokonanym odbiorze przez nadzór budowlany .ps. jak ja lubię po urzędach ganiać wink