581

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

rmalis napisał/a:

ciekawe czy jak gaz stanieje będzie taniej a wiec kupować czy czekać jak zdrożeje

Kiedys w agrobiznesie gość z zakładów nawozowych mówił ze ceny nawozu w przeciwieństwie do cen gazu nie sa odgórnie sterowane dlatego nie maja obowiązku obniżenia cen i ich nie obniża.

Rolnik z powołania:-)

582

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Panowie jaką macie cene zboża ???  ja dostałem  oferte  wczoraj po 1100zł t   
cena saletry 1400
saletrosan  1230

ten saletrosan ktođ stosowal ??

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

583

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

saletrosan idealny na drugą dawkę, albo w mieszance z polifoską pod korzeń.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

584

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

a ha .. czyli  kicha ...   myślałem że tym bym dupe szkłem utarł  i przeleciał  2 dawki  więc trzeba  Saletre

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

585

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Dzisiaj poszedł pierwszy samochód od nas za 1070zł/t, jęczmień 900. Zablokowaliśmy cenę  wcześniej, Bo tak to pszenica  do 980-1020.

586

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Grzegorz89 napisał/a:

Dzisiaj poszedł pierwszy samochód od nas za 1070zł/t, jęczmień 900. Zablokowaliśmy cenę  wcześniej, Bo tak to pszenica  do 980-1020.

Podaj namiery na tego odbiorce. na jakich zasadach to sprzedajesz? i jakie ilosci TIR czy mniejszy samochód

Rolnik z powołania:-)

587

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

ja stosowałem saletrosan, ogólnie nie jest zły cos podobnego do saletrzaku tylko ma siarke, Cięzko sie go sieje, bo rozwalaja sie granulki i kurzy sie i wysiew jest niedokładny.

588

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Saletrosan jest idealny na pierwszą dawkę na oziminy. Siarka jest niezbędna do właściwego przepływu azotu w roślinie. Zastosowanie 200kg/ha jest bardzo uzasadnione.
Ja będe leciał saletrą Kędzierską 32N + CaO  200kg/ha i do tego 100kg kizerytu

Tu macie coś o saletrosanie a to że kulki się rozsypują to jest powód do reklamacji u producenta albo jobów dla sprzedawcy który sprzedaje stary towar
http://www.salmag.pl/nawozy-azoty-tarnow/saletrosan.php

589 Ostatnio edytowany przez Bombay (2013-01-08 16:47:03)

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Krzysiek napisał/a:

Saletrosan jest idealny na pierwszą dawkę na oziminy. Siarka jest niezbędna do właściwego przepływu azotu w roślinie.Zastosowanie 200kg/ha jest bardzo uzasadnione.
Ja będe leciał saletrą Kędzierską 32N + CaO  200kg/ha i do tego 100kg kizerytu

Tu macie coś o saletrosanie a to że kulki się rozsypują to jest powód do reklamacji u producenta albo jobów dla sprzedawcy który sprzedaje stary towar
http://www.salmag.pl/nawozy-azoty-tarnow/saletrosan.php

Zwłaszcza na rzepak który siarki potrzebuje
Ja w tym roku s. amonowa 34 i tez kizeryt

590

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

kizeryt?

myslałem  na rzepak walnąć na pierwsza dawke  saletrosan  250kg/ha i po 2 tygodniach   200 mocznika

na pszenice  200 saletrosanu i poprawiać RSM 32 

a jęczmien ozimy  co dajecie ?

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

591

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Saletrosan to idealny jest na rzepak 200 kg to minimum u mnie wielu też na pierwszą dawkę czy na oziminę czy rzepak stosują polifoske 21  , jęczmień to standardowo saletra albo saletrosan

592

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

cena saletry 1406 brutto, polifoska 6 2106 brutto. Chemirol głupi byłem że nie kupiłem wcześniej generalnie cena poszła 40 zł od nowego roku. Jak się nie obrucisz tak dupa z tyłu, w tym roku pewnie dopłaty ponownie w czerwcu i jeszcze ta zasrana modulacja.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

593

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Pajej wyślę Ci numer jutro bo już nie chcę mi się iść do ojca. Miałem numer zapisany na telefonie, ale gdzieś przepadł.
Facet ogólnie nie ma swoich samochodów bierze przewoźników. Pierwszy raz do niego sprzedajemy,choć ma same dobre opinie. Daje samochody tylko najbardziej go interesują większe ilości chociaż samochód, wtedy może się dalej wybrać po zboże. Z reguły nie magazynuje zboża tylko od razu sam mówi kierowcy żeby zboże jechało w trasę. Gość jest w porządku i jak do ciebie mówi to patrzy w oczy. Pszenżyto też skupuje, myślęże jakby mu tira owsa dać to też kupiłby. My w tym roku wyjątkowo razem z ojcem sprzedajemy i pszenicy się nazbierało z 5 samochodów i ze 2jęczmienia. Dlatego facet się zainteresował.

594

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Oby nie nazywał się tylko Albin B. Czytałem o tym kolesiu w tygodniku....

595

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

NIe nie facet a normalny legalny skup zboża tylko ma małą bazę magazynową, i nie ma własnych samochodów. Nazwisko  Śliwiński smile

596

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

rudemenes napisał/a:

Oby nie nazywał się tylko Albin B. Czytałem o tym kolesiu w tygodniku....

czytamy tę samą prasę - jak podoba Ci się nowe wydanie ? osobiście wolałem "starą" wersję.

gg 5118068

597

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Grzegorz89 a jak z płatnością? Mi niestety pszenzyta nie nazbiera sie na TIRa ale za rok myślę ze może z nim pohandluje. czekam na nr

Rolnik z powołania:-)

598

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Tygodnik czytam tylko dlatego, że teść to prenumeruje - ja preferuję TopAgrar - czasami widzę, że w tygodniku są przedruki z TopAgrar.
Nowa wersja Tygodnika jest "gruba" smile

599

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Pajej najpóźniej wieczorem podam numer. Powiedział że w ciągu14 dni pieniądze na koncie. Jadę z ojcem wieczorem do niego po faktóry za samochody które poszły, to też dam znać co na niej faktycznie będzie napisane. Nowością było u mnie to jak chciał dać pieniądze jako zaliczkę za towar, to było nowe i niespotykane smile

600

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

jak ja sprzedawałem to gość wpłacil na oknto za 23t po sprzedarzy dopłacił reszte taksamo on tylko posredniczyl i nie miał swoich samochodów

Rolnik z powołania:-)