101

Odp: Zetor Proxima

bierz niebieskiego ..  forterra jest   nie taka jak się wydaje ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

102

Odp: Zetor Proxima

a w jakim przedziale mocy chcesz  kupić?

103

Odp: Zetor Proxima

przedział 100-110 KM i nie mogę mieć na fakturze więcej jak 250 tyś brutto ale w tej kwocie muszę kupić traktor, prasę i owijarkę.

gg 5118068

104

Odp: Zetor Proxima

to ciężko się bedzie wyrobić w tej cenie. ja też z ciągnikiem miałem problem, przez rok ceny sporo poszły w górę jak składałem na modernizację. Miałem brać t6.165 ale się rozmyśliłem i biorę pume 130. Tylko t6 jest na placu i kręcą głową, że rezygnuję, więc jakby ktoś chciał albo jakiś znajomy to jest w dobrym wyposażeniu i dobrej cenie od ręki smile

105

Odp: Zetor Proxima

No to Tekla + Warfama to masz 50 000 i zostaje Ci 200 na niebieskiego.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

106 Ostatnio edytowany przez zorak (2012-11-13 23:38:07)

Odp: Zetor Proxima

nie rok tylko 2 lata miną w styczniu jak zacząłem kompletować dokumenty pod modernizację i zbierać oferty na maszyny więc przez 2 lata poszły znacząco w górę a na dodatek zetor od nowego roku wstawia filtr cząstek stałych aby spełnić normy spalin i cena idzie w górę o kilka tyś.
Marku bardziej mnie kusi Metal-fach walcowa. Do kiszki super a ze słomą jakoś się przemęczę bo dużo jej nie będę rolował.

gg 5118068

107

Odp: Zetor Proxima

Ja kiedy skladalem wniosek na modernizacje chcialem tylko ciagnik.Uzywany w dodatku.Doradca,ktory pomagal wypelniac wniosek namowil mnie,zeby napisac na nowy i dodac inne maszyny.W sumie zrobilismy kwote 460 tys netto i nie myslalem,ze uda sie finansowo to pociagnac.Po dwoch latach okazalo sie,ze biore nowy ciagnik i maszyny za cala sume.Zawsze mozna zrezygnowac z czegos lub zmniejszyc moc lub gabaryty,a w druga strone juz ciezko.We wniosku mialem 140 koni i chce kupic claas arion 135 koni

108

Odp: Zetor Proxima

Forterra do tej pory miała montowany silnik 8V (tylko najmocniejsza 135 miała 16V). W tej chwili wprowadzają we wszystkich modelach 16V i dodają wspomniany wcześniej filtr cząstek stałych. Moje pytanie - jaka jest różnica w charakterystyce pracy 8V a 16V, czy praca silnika będzie bardziej płynna/miękka ?

gg 5118068

109

Odp: Zetor Proxima

bardziej żywy będzie

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

110

Odp: Zetor Proxima

zapłacony, zarejestrowany, ubezpieczony - w sobotę dostawa.

gg 5118068

111

Odp: Zetor Proxima

czyli proxa? smile

112

Odp: Zetor Proxima

forterra tylko pociągnąłem dalej wątek w tym temacie.

gg 5118068

113

Odp: Zetor Proxima

Jestem ciekaw jak będzie ci się sprawował  nie słyszałem najlepszych opinii na temat tych nowych zetorów, ale i tak życzę ci nastukania kilku tysięcy mth bez awarii.

114 Ostatnio edytowany przez zorak (2013-02-28 20:08:26)

Odp: Zetor Proxima

wszystko wyjdzie w pracy. Kilka w okolicy jeździ i dają radę. Wg mnie nie ma reguły, koledze przy odśnieżaniu padł MF i ani w przód ani w tył - laweta. Jeśli będzie sprawował się tak jak Farmtrac to będę zadowolony. Do mnie przyjedzie nowy model 110 (sprzedawane od stycznia). Największa zmiana to silnik 16V i nowa kabina, bardziej "przyjazna", lepsza ergonomia przełączników i nawiewów, okno dachowe (przydatne do tura).
Kupiłem taki na jaki było mnie stać bo na DF, JD czy fendta musiał bym brać duży kredyt a tego chciałem uniknąć

gg 5118068

115

Odp: Zetor Proxima

Zorak w lwówku śląskim na złomie lerzy silnik  od Forszaja  320  w sumie prawie  cały ciagnik  tam jest  masz blisko   może byłeś dziś tam na przetargu ??

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

116

Odp: Zetor Proxima

przejeżdżałem dziś przez lwówek bo z pracy goniłem do siekierczyna ale nie stawałem. A co licytowali ?

gg 5118068

117

Odp: Zetor Proxima

To masz już tą z rewersem elektrohydraulicznym? Wujo ma tą 135 to póki co chwali, tylko lekka strasznie

118 Ostatnio edytowany przez zorak (2013-03-01 11:01:08)

Odp: Zetor Proxima

ja mam forterrę 110 i ona jest z manualnym rewersem a elektrohydrauliczne rewersy mają modele HSX. Nie chciałem elektrohydraulicznego. A że lekka ? w dowodzie i wg. homologacji 4750 kg. dodatkowo na tylnych kołach 300 kg i do tego przedni TUZ - dociąży się wink

gg 5118068

119

Odp: Zetor Proxima

to wujo też ma podobną. Zadowolony, zrobił 100 godzin. Z turem będzie dociążona smile Mi pomagał orać to na glinie w atlasie 4 na 25cm mieliła wszystkimi kołami. Fakt z tyłu nie miała obciążników. Dociążyć ją i będzie git, bo silnik ciągnie dobrze smile

120

Odp: Zetor Proxima

sory poprawiłem - nie TUR tylko TUZ. Chyba myślami byłem przy farmtracu w którym mam tura.

gg 5118068