661

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

No to nie straszcie bo jarz mi serce inaczej puka - to po ile w końcu te HF , dzisiaj przyjechał gościu zabrał te moje jałówki 100% lm - odsadki po 3600 za sztukę i powiedział że ma coś 500 ha z dzierżawami a goście co z nim byli meldują że jeszcze gdzieś pod Olsztynem ma 1000 ha w dzierżawie , no i bądź tu mądry ... he  - no i szczęka mi opadła  ...ha , ha ...

662

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

koseś skoro twierdzisz że mnie obcykali to dokończ, jaką cene dostajesz ?

663

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

7,20 + vat za byki powyżej 500 kg netto

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

664 Ostatnio edytowany przez koseś (2013-02-15 21:00:48)

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

13,75netto za byczki WBC  a cenę za HF co tobie dali to jest zwykła kradzież

665

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

koseś przy jakiej wadze ta cena?

666

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Cholera trochę namieszałem ... :stu: patrze tu : http://polimex-jacewo.pl/index.php?id=4&zoom=4 i mówię nie ma dużej różnicy.. Poprawiłem swojego posta w tym temacie,sory za zamieszanie ... A na wbc jak sprzedawałem kiedyś to praktycznie nie było różnicy niż na żywą wage

667

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Marczi po uboju 380- 407 kg. na siedmiu sztukach a żywe nie były ważone .

668

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Jak się kształtują ceny nawozów azotowych w waszych rejonach- podają że z Bialorusi  jest tańszy o 300zl na t ale w wschodniej Polsce-  to prawda?

669

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

rsm 32% 1300za tone

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

670

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Strasznie drogo bo wczoraj miałem rozładunek a dziś przelałem kasę w cenie 1150zł za tonę brutto

671

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

To faktyczie dobra cena.

mdw

672

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Przed chwilą dzwoniłem po moich odbiorcach i ceny wyglądają tak:
Waga żywca świnki 5zł/kg byki od 6 do 7 zł/kg Za HF powyżej 600 kg netto 6,40 ała!!!

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

673

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

niestety ale bydło w ciągu kilku dni poleciało na cenie i to mocno - trzeba odczekać ten dołek.
W jakiej cenie i z jakiej firmy kupujecie preparaty mlekozastępcze dla cieląt ? obecnie biorę z sano i za worek 25 kg płacę 140 zł - na tydzień nie starcza. Może kupujecie coś tańszego ?

gg 5118068

674

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Zorak świnie zarżneli to i bydło zarżną nic nie odczekasz ten kraj taki poprostu jest.

675

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Ja zrezygnowałem całkiem z chodowli miałem świnki, troche bydła i pierdziele, bez przerwy dokladałem do tego. Kuzyn śmial sie ze mnie że nie mam nawet świnki, zrobił stajnie na 300 sztuk, dzisiaj ma 5 warchlakow dla siebie i sie drapie po głowie jak budynek przekształcić na coś innego. Czy to jest polityka rządu czy całej uni żeby wszystko w Polsce zniszczyć, te kwoty mleczne też są chore moim zdaniem. I jeszcze jedno w tej chwili u mnie jest problem ze sprzedażą owsa czy to lokalne zjawisko? A o słomie już nie wspomne, elektrownie nas porobiły w tej chwili mam na łace 1000 ton słomy a kuzyn 4000 i dupa, miało być pieknie  a wyszło jak zawsze.

mdw

676

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

bydło spadło bo się jakimś hu.om chciało koniny dodawać do wołowiny i jakby tego mało było to inny wymyślił skupowanie przeterminowanego mięsa z supermarketów, przetważanie i dalszą sprzedaż jako świerzynka. Przez te i inne afery, które serwują nam nasze zakłady przetwórcze mamy to co mamy. U nas bydło przez tydzień spadło o ponad 2zł na cenie poubojowej.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

677

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

To zaraz spadnie pogłowie, a co za tym idzie ceny zboż i tak dalej, dalej...

mdw

678

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Moim zdaniem damy znowu radę .Nie raz już żeśmy to przerabiali .Jak na razie polski rolnik jest po prostu nie do ***.....ia .Testują sobie ciule ile wytrzymamy .

TEN NIE POPEŁNIA BŁĘDÓW KTO NIC NIE ROBI big_smile

679

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Z tą słomą to skontaktuj się z Osadkowskim. Oni postawili nową przetwórnię słomy to może to od Ciebie wezmą. U mnie w okolicy biorą wszystko.

680

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

To na Prochowice chyba idzie? Jak tak to rozmawiałem z nimi, trochę transport drogi, ale wkońcu oddamy po kosztach bo zgnije i kij z takiej roboty. Narazie czekamy aż u nas się coś ruszy na Turowie .

mdw