161

Odp: Spadek ciśnienia w silniku

Ja właśnie chcę naprawić, tylko ciekawi mnie ile np. procentowo jest odpowiedzialna za ciśnienie przyjmując, że reszta na 99procent pewna. Mam dobre ciśnienie, ale wirówka mnie boli mimo wszystko na niej uchodzi bezpowrotnie, i mi już wskazówka nie stoi jak trzeba big_smile

162

Odp: Spadek ciśnienia w silniku

Mi wzrosło o 1 atm.

163

Odp: Spadek ciśnienia w silniku

Czyli przyjmując nominalne ciśnienie ok5atm. po zaślepieniu wzrosło ok 20%. To dużo ja myślałem żeby może zmienić dysze na mniejsze.

164

Odp: Spadek ciśnienia w silniku

Dysza dyszą, ciśnienie ucieka pomiędzy tulejką a obudową

165

Odp: Spadek ciśnienia w silniku

Kupić nowego bąka i wtedy spróbować chcę. Na razie ciśnienie dobre to tylko szukanie dziury w całym, ale spróbować można. Tak myślę że te filtry w porównaniu do np.białoruśki to i tak mają małe otwory w  bąku. Wie ktoś ile cały nowy bąk z korpusem kosztuje? Nie mogę znaleźć dokładnie z ceną.

166

Odp: Spadek ciśnienia w silniku

Za całego bąka musisz położyć kilka stówek. Nie lepiej go zregenerować?

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

167

Odp: Spadek ciśnienia w silniku

Tulejkę wymieniłem, ale już korpus jest słaby. Na razie ciśnienie ma na ciepłym, na wolnych obrotach 2.5atm, to jeszcze mnie nie goni. big_smile

168

Odp: Spadek ciśnienia w silniku

Wracając do znikającego ciśnienia wczoraj zmieniłem olej na turdusa na starym oleju ciśnienie na zimnym silniku wynosiło 4 na gorącym nie spadało poniżej 2 po wymianie ciśnienie 0 zamiast polepszyć pogorszyłem dodam że wlałem 17 litrów czy to zamało żeby zassał sprawa druga filtr nie miał tego stożka był sam wkład wirowka wyczyszczona czy to normalne żeby w ciągu pól godziny i po wymianie oleju stracil ciśnienie

169

Odp: Spadek ciśnienia w silniku

Stożek w papierowym jest po to, żeby olej nie był pobierany z samego dołu, gdzie może zalegać syf, tylko z około połowy wysokości puszki, gdzie syf już się nie ustawa. W komplecie z filtrem stożka nie dostajesz, masz tylko nowy wkład. No i nie wiem, czy jeśli nie masz tego stożka to wkład nie opada zbyt nisko, i zawór zatkanego filtra nie działa prawidłowo.

170 Ostatnio edytowany przez MDW (2014-07-20 14:14:51)

Odp: Spadek ciśnienia w silniku

tego stożka czyli tzw tulejki plastikowej nie dostaniesz chyba z nowym filtrem. zakłada się zawsze tą samą, a bez niej (mogę się mylić) olej będzie omijał filtr albo sam wkład może się przesuwać.. a co do ilości oleju to jak już tu ktoś pisał 22 litry...

171

Odp: Spadek ciśnienia w silniku

22 litry oleju? Na bagnecie pisze ile wchodzi na stan minimalny, ile na maksymalny. Ale na pewno nie jest to 22, jak pamiętam to co najwyżej 18l. Ale nawet jeśli oleju jest minimalnie, tak że bagnet ledwo się moczy, to ciśnienie na superolu CC mam na poziomie 5bar na zimnym silniku, więc smok pociągnie nawet jak oliwy przymało...

172

Odp: Spadek ciśnienia w silniku

witam co do ilości oleju to w zależności od rodzaju misy olejowej.W starego typu wystarczy 17l. a w nowego typu 22-23l.tak mi w Grudziądzu tłumaczyli bo jak ciągnik pracuje na wzniesieniach lub nierównościach żeby smok zawsze miał dosyć oleju.Ja przy swoim mam płaską misę i wlewam 22l.oleju.

173

Odp: Spadek ciśnienia w silniku

Nowlaśnie bo ja wypuściłem ponad 20 litrów a jak zalałem 17 to na bagnecie było minimum a po uruchomieniu silnika nie było nic sprubóję zalać starym olejem jak bedzie cisnienie to wina stanu oleju a jak nie to zaczynamy od nowa Polska Ludowa

174

Odp: Spadek ciśnienia w silniku

Wyjaśniło sie wszystko dolałem 10 litry oleju zmieniłem śrut sprężyne i tulejkę w zaworze ciśnieniowym stary śrut miał odbite gniazdo dość głeboko i bąk byl żle złożony teraz ciśnienie na zimnym 6 na rozgrzanym jeszcze nie patrzyłem.

175

Odp: Spadek ciśnienia w silniku

Witam panowie, spotkał się już ktoś z takim przypadkiem aby olej wywalało mu spod pokrywy filtra lub przy połączeniu całej obudowy filtrów z blokiem. Zaczęło mi się dziać tak na polu, czujnik zapchania filtra oleju zaczął mrugać, później już świecił, zajeżdżam się wysypywać, patrzę kapie olej z miejsca łączenia filtrów z blokiem. Pokleiłem silikonem i zjechałem do domu. Na drugi dzień skleiłem już dobrze wyjeżdżam w pole leje się olej z pod pokrywy filtra (wkładu). Po uszczelki do Pankowa i nowy czujnik bo chyba z starym coś jest nie tak skoro świeci nawet po wykręceniu z obudowy. Założyłem nowe uszczelki, wyjeżdżam dzisiaj w pole, czujnik na początku mruga dopóki nie było oleju w filtrach, później świeci już ciągle, olej zaczął wyciekać spod czujnika. Dokręcanie nic nie pomogło tylko wyrobił się gwint. Założyłem nowy wkład filtra, czujnik dalej świeci, jak nie ma oleju w filtrach przygasa, nagromadza się olej lekko mruga a później świeci ciągle, wygląda na to że olej dostaje się w odpowiednich ilościach do filtrów a z nich nie spływa. Chyba że jest prostsza przyczyna. Piotrze dzwoniłem do Ciebie w tej sprawie. Co do manometru to nie wiem, oglądałem go dzisiaj i nie znalazłem opisuj ile ma atm.

176

Odp: Spadek ciśnienia w silniku

Odkręć zaślepkę od magistrali i sprawdź czy masz tam jakieś ciśnienie. Jeżeli jest za wysokie to może przytkał się zawór w obudowie filtra. Jeżeli jest za niskie to silnik niebawem wywali kopyto.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

177

Odp: Spadek ciśnienia w silniku

Ciśnienie na manometrze jest full, po jakimś czasie jak mi się jeszcze nie działy takie cuda spada tak do 75-80 % wartości, chodzi Ci o ten zawór sprężyna plus kulka?

178

Odp: Spadek ciśnienia w silniku

Tak o ten, tylko full to jest 5 atmosfer, a jak jest więcej to wywala uszczelki.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

179

Odp: Spadek ciśnienia w silniku

Mam ściągniętą całą obudowę, jutro poczyszczę, zobaczę, ale ten zawór ruszałem i działa, tak mi się wydaje, jeżeli mam zegar 6 atm to pokazuje powiedzmy chyba koło 5, nie jestem w stanie dokładnie określić ile bo podział jest na czerwone i zielone pole, przy rozgrzanym oleju po ok 4 godz koszenia było tak jak pisałem post wyżej, pełen full tylko na zimnym silniku. Ciekawi mnie dlaczego świeci ten czujnik od zapchania filtra, to jest dziwna sprawa.

180

Odp: Spadek ciśnienia w silniku

mateusz779 napisał/a:

Ciekawi mnie dlaczego świeci ten czujnik od zapchania filtra, to jest dziwna sprawa.

Albo jest popsuty, albo na magistralę nie idzie ciśnienie.
Sprawdź ciśnienie na końcu magistrali

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia