61

Odp: Woda w Oleju

pewnie korozia kolego. ciśnienie które było w komorze przez otwór chłodzący wytworzyło duże ciśnienie i dlatego korek zsadziło.

GG 7727942 Pisać nawet jak niedostępny

62

Odp: Woda w Oleju

Ale już nawet nie chodzi o to że woda poszła w olej ale dlaczego tulej odeszła od kryzy i tłok jest w połowie a tulej na dole?

63

Odp: Woda w Oleju

Przepraszam z góry, ale podepnę się pod ten temat. Nie ma sensu zakładać nowego skoro problem jest podobny. Chodzi o silnik w kombajnie e514 ifa 4. Mam pewien problem, ostatnio jak kosiłem zaczęło ubywać mi płynu w chłodnicy. Płyn ten pojawił się między głowicami. Nie są to duże ilości. Moje pytanie brzmi czy to wina uszczelki pod głowicą, i czy stosować jakieś uszczelniacze do płynu czy po prostu wymienić. Płyn pokazał się dopiero po rozgrzaniu silnika do połowy skali. Drugie pytanie zauważyłem też, że lekko poci się kolektor wydechowy 3 cylindra, co może być przyczyną. Zaznaczam z góry, że silnik chodzi równo, pali na dotyk, i ma dość dobre ciśnieni oleju, aż sam się dziwię. smile

64

Odp: Woda w Oleju

głowice mają korki zabezpieczające przed pękaniem w skutek zamarznięcia układu zalanego wodą.  No i dwa takie koreczki są właśnie tam skąd cieknie ci woda. Zapewne któryś przerdzewiał. Zanim cokolwiek zrobisz sprężarką wydmuchaj brudy zalej płynem i patrz skad to leci. Jak nie zlokalizujesz dziury może się okazać ze odkręcisz nie tą głowicę co trzeba. Aczkolwiek i tak i tak po odkręceniu będziesz miał dostęp do obu ;-)
Jak nie masz teraz czau bo żniwa to możesz tymczasowo zatkać to jakimś klejem - pianką montażową.

65

Odp: Woda w Oleju

Dzięki wielkie kolego. Ja mam zalanego go płynem także miejsce zlokalizuje raczej bez problemów. Cały czas był zalany płynem, dopiero jak złapał połowę skali czujnika temperatury pokazała się ta nieszczelność. A jeśli chodzi o ten kolektor to znasz może odpowiedź ?

66 Ostatnio edytowany przez PiotrK (2012-08-06 12:22:55)

Odp: Woda w Oleju

Może być tak jak napisał Krzysiek, może też być uszczelka, mogły lekko poluzować się nakrętki szpilek głowicy, może być krzywa głowica, może być krzywy półbloczek i może być nawet ten półbloczek pęknięty. Tak czy inaczej musisz się dokładnie temu przyjrzeć.
Jeśli chodzi o ten kolektor wydechowy, to może to być np. zużyta prowadnica zaworu wydechowego, nieszczelne gniazdo zaworowe lub wypalony zawór wydechowy i do tego jeszcze lekko lejący wtryskiwacz. Tu też bez rozebrania głowicy raczej się nic konkretnego nie dowiesz.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

67

Odp: Woda w Oleju

Ok. Dzięki wielkie dzięki kolego. Tak czy siak trzeba będzie rozbierać. Teraz już wiem na co zwrócić uwagę. smile

68

Odp: Woda w Oleju

To teraz o moim. Woda w oleju i z węża co odpowietrznik wychodzi z pokrywy zaworów dmuchało bardziej jak z komina smile głowice zdjąłem i na uszczelkach specjalnie nie widać przestrzelenia. Półbloki zdjąłem i wyglądają na całe, tuleje wybiłem i też wyglądają na całe. Jeśli głowica by była pęknięta to widać to jakoś gołym okiem? Jeszcze tylko muszę sprawdzić wymiennik w misce. Dodam, że głowice były planowane i ich gładź jest akurat ok. Na moje to chyba jednak głowica pękła skora tyle wody w oleju i tak mocno dmuchał. Chyba że będzie dużo wymyślać to będzie czekało go spotkanie z palnikiem smile

E 516 na części
Telefon 695 076 269

69

Odp: Woda w Oleju

A czy dokładnie sprawdziłesz   uszczelniacze na  tulejach  w moim  przypadku  to bylo przyczyną   jeśli chodzi o wymiennik to mialbyś  straty na oleju hydraulicznym  - sprawdz ? Uszczelki pod główicą  nie sa przyczyną  .  musisz dokladnie  przejrzeć  głowicę i tuleje  i pólbloki.

70

Odp: Woda w Oleju

A co ma olej hydrauliczny do wymiennika ciepła?? Przecież hydraulika ma osobną chłodnice a wymiennik jest do oleju silnikowego. Uszczelki tulei na półblokach wyglądają na ok.

E 516 na części
Telefon 695 076 269

71

Odp: Woda w Oleju

w głowicy zaślep wszystkie dziury od wody ( zamiast uszczelki kawał dętki) w jedną wkomponuj  gumkę z kominkiem, sprężarka i już coś wiesz

a palnik to wiesz....

72

Odp: Woda w Oleju

Krzysiek zrobiłem jak pisałeś i głowice szczelne. Masz plusa za dobrą radę smile Okazało się że wymiennik puszcza jak zalałem miskę wodą. Jeszcze tylko sprawdze pozostałe dwie tuleje i półbloczki czy nie pęknięte żeby we wszystkim mieć pewność że wszystko gra

E 516 na części
Telefon 695 076 269

73

Odp: Woda w Oleju

Laszek, na początku wątku masz sporo o tym opisane - http://fortschritt.p2a.pl/viewtopic.php … 061#p32061 . Jak masz wyjęte tuleje, to puknij w każą z nich np. małym młotkiem. Jak będzie grała jak Dzwon Zygmunta, to jest cała smile Pisałeś też, że dmuchało Ci z odpowietrznika, więc raczej pierścionki będą do wymiany.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

74

Odp: Woda w Oleju

pierścionki właśnie są ok, nie są popękane a 3 lata temu miał silnik remont i prawdę mówiąc wtedy kupiłem nowego ruska a forsz już nic nie robił jedynie zaorał może 2 hektary, uprawił może z 10 do siewu i jeździł po kiszonce to wszystko więc pierścienie powinny być dobre. Jeśli by faktycznie głowice były szyk i pierścienie też to wychodziłoby że faktycznie tylko przez uszczelkę tak dmuchał

E 516 na części
Telefon 695 076 269

75

Odp: Woda w Oleju

Jak była kiepska uszczelka, to faktycznie mogła puścić w tym miejscu, ale to raczej rzadko się zdarza. A rozpylacze oleju w korbowodach podczas tego remontu przeczyściłeś? Dla pewności sprawdź dobrze te pierścienie. Sprawdź też czy półbloczki są proste i czy tuleje dobrze stoją.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

76

Odp: Woda w Oleju

z tego co pamiętam to korbowody też tam były do regeneracji a z usług tego zakładu to jestem zadowolony, odkąd pamiętam zawsze tam robili szlify wałów, głowice, korbowody przy 330, 360 i bizonie, zawsze byliśmy zadowoleni. Pamiętam jak pojechaliśmy z Ifą V8 to od razu nie chcieli podejmować tego tematu smile ale przynajmniej uczciwie powiedzieli że się tego nie podejmują

E 516 na części
Telefon 695 076 269

77

Odp: Woda w Oleju

Tylko, że korbowody od Ify znacznie różnią się od korbowodów z Ursusa czy z Bizona. To jest zupełnie inna bajka i firmy, które są w stanie sobie z nimi poradzić, należą niestety do rzadkości. No ale bądźmy dobrej myśli, że to tylko uszczelka.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

78

Odp: Woda w Oleju

Witam! Rozpędziłem się wczoraj aby dolać oleju do silnika, odkręcam korek, a tam w tym zagłębieniu co jest śruba trzymająca pokrywe klawiatury stoi woda. Cyk myk odkręciłem pokrywę a tam na środeczku plamka wody fi 30 mm. pokrywa od środka zroszona wodą. Olej na miarce czarny jak noc nie widać żeby w misce była woda. Powycierałem tą wodę skręciłem, dolałem oleju i w pole. Dziś patrzę przez korek wlewu oleju a w zagłębieniu woda stoi... Gdzieś się przesącza...

79

Odp: Woda w Oleju

Ale mówisz o zt? Jak tak to sprawdź broki. U mnie przepuszczał pod podporą wałka z popychaczami, nawet nie było go widać jak pokrywę zdejmiesz.

80

Odp: Woda w Oleju

tak zt 323