21

Odp: Bizon dziwne wibracjie silnika

Głowiczka rozrusznika ma ślady bliskiego spotkania z wieńcem koła zamachowego,tylko że wygląda to na podpiłowanie.

22

Odp: Bizon dziwne wibracjie silnika

to tez dziwne bo przeciesz jak wyglada to jak podpiłowanie to nie było uderzenia tylko   ślizg  tak więc wątpie żeby to była wina rozrusznika  nawet  jak był luźny to znów  nie odtanie takich drgan by rozwalic taką obudowę  no chyba że latał   przez ostatnich  5 żniw  w co wątpie

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

23

Odp: Bizon dziwne wibracjie silnika

wydaje mi się , że jeżeli od uderzeń w rozrusznik pękła obudowa to rozrusznik powinien nadawać się tylko na shrott ....

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

24

Odp: Bizon dziwne wibracjie silnika

To znów daliście mi do myślenia,a już się cieszyłem że to rozrusznik mi ten bałagan zrobił.

25

Odp: Bizon dziwne wibracjie silnika

No  jak  tam  ?  Awaria  usunięta  całkowicie?

26

Odp: Bizon dziwne wibracjie silnika

Mam nadzieje że awaria usunięta,a co będzie dalej się działo to czas pokaże.Coś więcej będe mógł powiedzieć jak pochodzi troche w polu pod obciążeniem.

27

Odp: Bizon dziwne wibracjie silnika

Jeżeli  silnik  chodzi  równo i   nie  wyczuwasz  jakichś  tam  dziwnych  objawów  związanych  z  brzmieniem czy  też  z  drganiem   leylanda  to  na  pewno  będzie  wszystko  ok  . Wał  chyba  jest  cały  a  pęknięcie  obudowy  koła  zamachowego to  rzeczywiście  mogło  powstać  poprzez  niekontrolowany  kontakt  wieńca  z  rozrusznikiem  ,  w  końcu  obudowa  jest  z  żeliwa  a  żeliwo  jest  bardzo  kruche  i  byle  puknięcie  potrafi  je  pokruszyć.

28

Odp: Bizon dziwne wibracjie silnika

Po zakończonych żniwach mogę stwierdzić że awaria usunięta raczej na 100%,obudowa wytrzymała akcjię i myśle że będzie już ok.

29 Ostatnio edytowany przez Grzegorz89 (2011-06-17 20:58:25)

Odp: Bizon dziwne wibracjie silnika

Nie wiedziałem gdzie to napisać więc postanowiłem tutaj zapytać,(a dla jednego pytania nie będę zakładać nowego tematu)mianowicie chodzi mi o to że mam do ściągnięcia bizona zo56 i chodzi mi o to czy da się heder ciągnąć za kombajnem jeśli posiada sieczkarnię? sieczkarnia jest jak najbardzej bizonowska z tym że nie wiem jaki model...w każdym bądź razie nie jest od innego kombajnu.Myślę tak sobie czy nie będzie zaczepiać o dyszel....

30

Odp: Bizon dziwne wibracjie silnika

da rade koniec sieczkarni czyli kierownice sieczki podniesiesz do góry i będzie git

31

Odp: Bizon dziwne wibracjie silnika

scoda19 napisał/a:

da rade koniec sieczkarni czyli kierownice sieczki podniesiesz do góry i będzie git

Grzebień  odkręcasz i hedra  ciągniesz  bez  żadnego  problema

32

Odp: Bizon dziwne wibracjie silnika

grzebień zostawiasz i przecinasz dyszel  wózka wspawójesz metr więcej i masz problem  z wywarzeniem wózka z głowy i z  kłopotliwym dokręcaniem kierownicy( za sieczkarnią) za każdym razem ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

33

Odp: Bizon dziwne wibracjie silnika

Dzięki koledzy za rady, muszę w końcu to jakoś przytargać.A i tak raz jeszcze muszę pojechać bo heder ze stołem jeszcze zostaje...jakby co to jeszcze będe pytał.

34

Odp: Bizon dziwne wibracjie silnika

a co ty bizona kupiłeś ? za ile ?

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

35

Odp: Bizon dziwne wibracjie silnika

No zawsze chciałem do naszej 512 dokupić 514 ale szukałem i nic w rozsądnych pieniądzach nie było a piany montażowej w podajnikach i innych dziecięcych szmatek poupychanuch miałem dość.Kupiłem zo56bez kabiny dwa hedery jeden ze stołem sieczkarnia, i ogólnie to facet robiłby nim dalej ale dostał udaru i leży...Kombajn za 20 tys poszedł, rok78,ale powiem że wart bo nic nie lepione tylko wymienione na nowe:podajniki, cepy,pasy nowe akumulatory opony z przodu....i to by było na tyle,narazie się trochę przemęczea później może coś o 524 będę myślał.kto to wie? smile

36

Odp: Bizon dziwne wibracjie silnika

aha to miłego łykania kurzu i wkurzaniu się na wyległych zbożach smile  przy czym forsz jest góra ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

37

Odp: Bizon dziwne wibracjie silnika

bizon to porażka a nie kombajn one powinny być już dawno na złomie

Masz problem z Claasem Mecatorem, pisz na pewno pomogę tel  790-555-450 zmiana nr GG 35541292

38

Odp: Bizon dziwne wibracjie silnika

trochę racji w tym jest...

39

Odp: Bizon dziwne wibracjie silnika

Ja najlepiej miałem jak miałem jeszcze vistule z silnikiem stara 28 tzw gruźlik a więc zrobiliśmy mu szliw wału dostał nowe panewki tłoki pierścienie tuleje ( w tedy jeszcze jakieś resztki dało się kupić ) no więc włożyliśmy silnik na kombajn zakręciliśmy śruby na chama no i odpalam a ty h*j zapalił ale ciężko ma jak cholera a ciśnienie oleju 0 co jest siedzimy i myślimy wypiliśmy po browarze i w tedy ojciec wpadł na pomysł żeby trochę popuścić śruby mocujące silnik no to popuściliśmy je zapalam i rechot zaskoczył ciśnienie na 4 i i chodzi normalnie wink cud? otóż nie silnik stara 28 był aluminiowy i po dokręceniu na chama ( przez rurkę) śrub po prostu trochę się ugiął i łapał na wale wink dobrze że już nie mam oby dwóch i od 6 lat żniwa przechodzę bezstresowo

40

Odp: Bizon dziwne wibracjie silnika

Mam mała zagadke w BIZONIE.........Problemem jest opadajacy heder i motowidla.Szczerze mowiac nie wiem od czego zaczac.Podczas pracy trzeba ca 20 metrów podnosic heder---wk...rwic sie mozna juz o 11:00.