21

Odp: Kupno dużego ursusa

Ojciec ma mtz55 i ciągał kiedyś grudziądzką 5 a na sąsiednim polu facet osiemdziesiątką na 4skiby taki sam pług i powiem że mtz dawał lepiej rade. Nie to żebym był przeciwko polskiej produkcji, ale jak dla mnie oprócz poczciwej c330 i c360 to nic nie przemawia.

22

Odp: Kupno dużego ursusa

zastanawiam się czy faktycznie te 30 KM więcej od 323 robi taką różnicę

23

Odp: Kupno dużego ursusa

Ale porównując 323 do polskiej szesnastki czy mtz do323?

24

Odp: Kupno dużego ursusa

pronara do 323

25

Odp: Kupno dużego ursusa

Jeśli chodzi o silniki pronara to one bardzo dobrze się wkręcają na obroty i je trzymają, natomiast te nasze ify to zanim się wkręci na obroty to zejdzie troche. Tak samo jest że byle górka to redukcja i zaraz obroty traci. Ojciec miał kiedyś bizona 40 to jak się przesiadł na 512 to mówił że jakby trupem kosił, bo faktycznie porównując do leylanda to inna bajka. Forsz musi sam nad własnym ciężarem pracować. Stoi u mnie 303 bez obciążników,( jak kupiony to jeszcze nie założone) i jest teraz bardzo sucho to idzie lepiej jak323 z pełnymi obciążnikami.Moim zdaniem na tę masę to powinny być zakładane jednak trochę mocniejsze silniki, i zdanie o tym ciągniku zaraz zmieniłoby się.

26

Odp: Kupno dużego ursusa

pronara 120 konnego  można porównac do polskiej szesnastki a  90 konny  w zupełności przebija polskie 12stki ....  z palcem w nosie .,..  jak ktoś nie wierzy to trudno ... ale  teraz  eksploatacja jest ważna ...  części tak samo tanie jak do ursusa a   i tak tak samo często nie sa potrzebne ...    silniki są na pewno zywsze i dłużej przeżyją ...  np mój ma już prawie 7 tys mtg i są blomby na nim  ani śruby nie sa  ruszane  wiec  na bank nie był  ruszany silnik a chodzi i ma się dobrze ...  a polskie nie wytrzyma  tyle mtg no chyba że C330 ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

27

Odp: Kupno dużego ursusa

Wojtas za ile wyrwiesz i jakiego Belarusa nowego bo to jak ceny poszły do góry przez rok mnie przeraża yikes

28

Odp: Kupno dużego ursusa

w lutym miałem okazje kupic podstawową wersje za 49 tys  model 820 ...  zaczne szukac na przestrzeni grudnia stycznia  lutego ...   i zobacyzmy  jak ceny nadal beda z kosmosu to  trudno niech se je trzymają ...    jak już coś to max 60 tys ...  za serie 90 konną ...  a to jest do osiągnięcia .. a jak nie to na ukraine pojade ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

29

Odp: Kupno dużego ursusa

Jak 90 konny na krzyżaku to za 2 sztuki coś jeszcze utargujesz big_smile bo może bym pomyślał o takim..

Odp: Kupno dużego ursusa

To może lepiej rzeczywiście z rok poczekac i od łukaszenki coś kupić...

31

Odp: Kupno dużego ursusa

Na pewno będzie lepszy niż stary wydziabany ursus. Masz już 35 tys, poczekaj na dopłaty, bysia sprzedaż to to,to owo i jak będzie Belarus. Jakiś kredycik na niski procent, zmówimy się, wojtas kupi 4 sztuki to jeszcze taniej wyjdzie big_smile

32

Odp: Kupno dużego ursusa

kumpel ma ursusa 1012 turbo jaki jest jego czeski odpowiednik wie ktoś może ?

http://img.userbars.pl/122/24382.jpg

33

Odp: Kupno dużego ursusa

odpowiednikiem jest zetor 10111

34

Odp: Kupno dużego ursusa

dzięki kolego próbowaliśmy to rozszyfrować ale cały czas coś się nie zgadzało

http://img.userbars.pl/122/24382.jpg

35

Odp: Kupno dużego ursusa

wojtas a ten belarus90 koni  za 60 to nowy i gdze takie sprzedaja no wyjątkowo 820

36

Odp: Kupno dużego ursusa

joker  poczekaj  na grudzień styczen ... w lutym tego roku był  przedstawiciel jaskota  u mnie i mi oferował   820 w wersji standard za 49 tys  do odebrania ....  spuźnił sie tydzień .. bo kupiłem obecnego .. tak to bym jeździł nowym ...    przeglądam allegro i inne ogłoszenia ...   ale narazie ceny szokują ...  w zeszłym roku   u kuzyna  się napatoczył koleś co  mu oferował  również mtz-a 820 prosto z białorusi  ze wszystkimi papierami  lecz bez gwarancji  za 45 tys ...  musze poszukac takich co sprowadzają


ale i tak cena pszenicy jest mało optymistyczna jak dla mnie i  mieszane uczucia co do zakupu nowego ...  jak cena wruci do powiedzmy 900zł\t  to bedzie fajnie ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

Odp: Kupno dużego ursusa

No dobra drąże temat dalej, dochodze z ojcem do wniosku że jednak jak coś kupować to wiekszego, czyli mtz odpada. Teraz za dużo czasu spędzam w sezonie na ciągniku i zwierzaki przez niedopilnowanie też tracą. Siedzę dużo po ogłoszeniach i moje kolejne pytanie. Co z silnikami 4Turbo ursusa? Cena powiedzmy 1014 troche spora, chociaż za niecałe 30 spokojnie by coś wybrał, ewentualnie na tydzien do garażu i poprawić to i owo. Są też 385a turbo, eksportowe sprowadzane ze skandynawi, był nawet niedawno z turem za 25 tylko na oponach budowlanych. Czy tam jest 100KM czy tylko ta turbina "dla ozdoby"? Bo z teorii pownno wynikać że taka 4 oszczędniejsza w paliwie, bo silnik turbo ma mniejsze jednostkowe spalanie. Męcze was i pewnie jeszcze dużo pytań zadam ale chce wybrać dobrze...

38

Odp: Kupno dużego ursusa

za niecałe 30 to u mnie ciężko kupić 1204 i to w takim stanie że tylko wsiąść do niego i płakać
za 1014 czy jakąś 6 z przodem to te 40-45 trzeba szykować no i jeszcze jakieś 5 na remont. Chciałem kupić 80-tke pojeździłem pooglądałem i powiedziałem nie dziękuję zostanę jednak przy zt323. a co tej 80-tki z turbiną to raczej teraz już tych 100 kucyków nie ma no chyba że po remoncie w co nie wierzę.

Odp: Kupno dużego ursusa

Ja wole kupić za niecałe 30 i nawet 10 włożyć niż kupić "super stan" za 40. Znajomy jest mechanikiem w firmie co robi usługi leśne, bazują na dużych ursusach, mają od 385 do 1634. On uważa własnie że jak kupowac to stare, z początku produkcji, bo odlewy mostów, skrzyń były o wiele lepsze niż w młodszych i przestrzega przed zsynchronizowanymi skrzyniami. Mają taką 16 i skrzynia pare razy poszła. Te stare cały czas chodzą na oryginalnych skrzyniach.  Najbardziej narzeka na zakłady które regenerują ( u nas jest jeden niedaleko ale nie bdę mówił jaki) i na części które są z "plasteliny".

40

Odp: Kupno dużego ursusa

1014 nie  ma  pełnych 100 koni Policz 80 koni + turbo które daje jakieś  20 % większą moc  więc jest  jakieś  96 kucy .
U nas  był jeden od nowości go koleś miał  to szalu nie  było  robił przerwy  zaczął się grzać w  gruberze  i go koleś pogonił dalej . Co mu było nikt nie wie a z tymi starymi  to jest racja .

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "