141

Odp: Pomysł na biznes na wsi

Musisz mieć podpisany kontrakt na jakąś cenę zagwarantowaną, albo wiedzieć po ile będzie. Tak raczej się nie stanie więc przechowywanie ziarna na większą skalę przez pół roku to pomyłka, bo w jednym roku zarobisz a za dwa pójdziesz z torbami.

142

Odp: Pomysł na biznes na wsi

pomysł bardzo dobry możesz jeszcze rzepak skupować to znaczy przytrzymać komuś i kuku tylko pamiętaj o jednej sprawie nigdy nie sprzedawaj towaru komuś nie znanemu bo jak cie nie wypłaci to komornik zapuka do drzwi,znam nie jednego co tak popłyną.

143

Odp: Pomysł na biznes na wsi

Pajej napisał/a:

mam pomysł zeby kupic cos takiego http://olx.pl/oferta/silos-zbozowy-150t … 7;promoted do tego wage najazdowa i zacząć handlowac zbozem. Jakby sie jeszcze udała podłapac kontakt z jakąś wieksza firma i za prowizja np 10zł/t handlowac pod nich

Jak chcesz się babrać w tym gównie, bądźmy szczerzy, to zamiast tych silosów musisz mieć własny transport Bez tego nie zarobisz nic. Na początek 2 ciągniki siodłowe z naczepami i jakikolwiek magazyn na ok 100 ton (nawet rękawy foliowe na glebie) czyli 100 000 i możesz myśleć o rozwoju.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

144

Odp: Pomysł na biznes na wsi

Żadne silosy i samochody nie są potrzebne wystarczy kasa i brak skrupułów w nacinaniu rolników że płacisz najlepiej .Wynajmujesz transport kiedy jest potrzebny a nie go utrzymujesz cały rok ,a magazyny ......... taniej jest wynająć i w razie wtopy nie ryzykujesz własnego majątku .

145 Ostatnio edytowany przez androl (2015-12-26 09:14:23)

Odp: Pomysł na biznes na wsi

Jak pisałem wyżej kolega zaczynał małymi kroczkami. Zaczynał od handlu jęczmienia do browaru w Sierpcu. Pierwszych parę kursów zrobił c-385 z dwoma przyczepami o jest to ponad 90 km. Zauważył zysk kupił stara i wkręcił się jeszcze do browaru w Warszawie. Później był liaz, skrzyniowy man, od ponad 10 lat 5 ciągników siodłowych z naczepami. Obecnie skupuje oprócz owsa wszystkie zboża, rzepak, qq. Największy jednak pieniądz robi handlując z Czechami i Słowakami. Ziemi ma już ponad 100 ha i nadal kupuje, bo syn chociaż inteligentny i wykształcony smykałki do handlu nie ma, no i biznes będzie się kręcił do puki tato to ogarnia.
Także dryg,jeszcze raz dryg.

146

Odp: Pomysł na biznes na wsi

Z wynajęciem to prawda. U nas  można było kompletny skup wynająć. Waga, suszarnia, kubełki, silosy ok 500ton na miesiąc 5000zł

147 Ostatnio edytowany przez Pajej (2015-12-26 11:01:17)

Odp: Pomysł na biznes na wsi

tak tylko strzeliłem, kusi mnie cos zrobic, ale najlepiej nie zwiazanego z rolnictwem, tylko pomysłu brak, chce sie rozwijac do czegos dojść a jakis mały biznes podbudowałby moje ego ;-) tak z 50 tys zorganizowałbym, reszta kredyt, lub pozyczka po rodzinie. Czy mam dryg do handlu? nie wiem nigdy nie próbowałem

u mnie cena pszówy nie całe 600 netto a tu http://www.golpasz.pl/pl/skup_zboz/ odlrgłośc to 500km ciekawe ile transport zeżarłby

Rolnik z powołania:-)

148

Odp: Pomysł na biznes na wsi

a może mały punkt zaopatrzenia rolnictwa? pasze, nasiona, trochę żelaza, poidła, łańcuchy, folie, opryski, nasionka dla gołębi, franczyzna grene?
w okolicy ojca jest pan który od zera małymi kroczkami się odbił, i całkiem fajnie mu idzie, podwórze jest teraz w kostce, załapał się na program i kupił dostawczaka. Gość ma swoją ziemię a i jeszcze sklep prowadzi.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

149

Odp: Pomysł na biznes na wsi

To że chcesz to już dużo. Trzeba umieć kupić i sprzedać, ten dryg to skrót myślowy, i wiele w nim aspektów. Podobnież najcenniejsza umiejętność na początek, to dar przekonywania laborantek wink

150

Odp: Pomysł na biznes na wsi

Fenol napisał/a:

a może mały punkt zaopatrzenia rolnictwa? pasze, nasiona, trochę żelaza, poidła, łańcuchy, folie, opryski, nasionka dla gołębi, franczyzna grene?
w okolicy ojca jest pan który od zera małymi kroczkami się odbił, i całkiem fajnie mu idzie, podwórze jest teraz w kostce, załapał się na program i kupił dostawczaka. Gość ma swoją ziemię a i jeszcze sklep prowadzi.

Też mam takich znajomych co już handlują wszystkim, ale zaczynali 20 lat temu.
Koledzy w dzisiejszych czasach trzeba się uzbroić w cierpliwość we własnej działalności. Niestety chyba szybko nie da się już jak w latach 90-tych zarobić. Co do handlu to mój kolega powtarza, że najlepiej handluje się drogim towarem, ale w razie niepowodzenia większa wtopa. Ja osobiście uważam, że na obecną chwilę trzeba robić duży obrót, bo wszędzie marże są już dość niskie i tylko na obrocie da się zarobić.

151

Odp: Pomysł na biznes na wsi

Fenol napisał/a:

a może mały punkt zaopatrzenia rolnictwa? pasze, nasiona, trochę żelaza, poidła, łańcuchy, folie, opryski, nasionka dla gołębi, franczyzna grene?
w okolicy ojca jest pan który od zera małymi kroczkami się odbił, i całkiem fajnie mu idzie, podwórze jest teraz w kostce, załapał się na program i kupił dostawczaka. Gość ma swoją ziemię a i jeszcze sklep prowadzi.

to u mnie nie wypali takich sklepów jest sporo.
Nie chodzi mi o szybki zarobek, a o alternatywna zródło dochodu, bo wiadomo jak jest z rolnictwem za 10lat moze okazaac sie ze trzeba miec 500ha zeby wyzywic rodzine

Rolnik z powołania:-)

152

Odp: Pomysł na biznes na wsi

Jeden będzie potrzebował 500 ha, drugiemu 50 ha wystarczy żeby żyć na podobnym poziomie.

153

Odp: Pomysł na biznes na wsi

nie wiem jak u was ale unas taki popularny z małym kapitałem biznesik to obieranie cebuli smile

154

Odp: Pomysł na biznes na wsi

o ciekawe cos wiecej o tym napiszesz?

Rolnik z powołania:-)

155

Odp: Pomysł na biznes na wsi

to proste przywożą tira cebuli+samemu zasiać,szukasz kilku biednych ludzi smile i wozisz im cebule,obierają i odwozisz do kogoś dalej możesz też jak masz miejsce obierać u siebie.U nas to dosyć powszechne,kiedyś obierałem smile

156

Odp: Pomysł na biznes na wsi

myślałem ze jakąś obieraczka. u nas tego nie ma... tylko gdzie odbiorce znaleźć na obraną? sam zasiałbym trochę cebuli

Rolnik z powołania:-)

157

Odp: Pomysł na biznes na wsi

musisz powęszyć nad jakąś chłodnią lub przetwórnią po bliskości choć nie koniecznie 2 razy na tydzień możesz uskładać większą ilość i zawieść dalej,u nas od obierania płacą 20gr za kilo może u siebie znalazł byś taniej.

158

Odp: Pomysł na biznes na wsi

warto pomyslec, ale jakos tego u siebie nie widze

Rolnik z powołania:-)

159

Odp: Pomysł na biznes na wsi

A myślał ktoś może o małej działalności polegającej na ręcznej produkcji noży, siekier itp... Mam wrażenie, że ostatnio coś drgnęło w tego typu produkcjach i coraz bardziej rynek zaczyna dostrzegać wszelkiego typu rękodzieło. Kiedyś rozmawiałem z pewnym człowiekiem, który sprowadza m.in. właśnie takie siekiery i noże ze Skandynawii i cieszył się, że ma nawet spore zainteresowanie nimi. W Polsce też jest sporo różnego rodzaju knifemakerów i podejrzewam, że ci bardziej liczący się tym światku, całkiem nieźle sobie na tym dorabiają, a może i nawet z tego żyją... Nie wiem, ale temat wydaje mi się ciekawy. Sam bym chętnie wymienił sobie w kuchni wszystkie poważniejsze noże, na takie zacne, porządne, ręcznie robione. Dobra stal i hartowanie, ciekawy wzór i fajna rękojeść, do tego fajna pochwa i to byłoby już coś....Fajna, niepowtarzalna siekierka na wakacje i biwaki też by się przydała... Mam sporo znajomych, którzy przy sprzyjających okolicznościach chętnie by się też w taki sprzęt zaopatrzyli, a warsztat do takiej produkcji w sumie jest banalny, więc może jest to dobry pomysł na biznes na wsi...?

Trzy pierwsze lepsze linki w tym temacie:
http://www.tlim.net
https://www.youtube.com/watch?v=eiW3VuyDSfs
http://forum.knives.pl/index.php?topic=172158.20

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

160

Odp: Pomysł na biznes na wsi

po prostu trzeba robić cokolwiek i z głodu sie nie umrze najgorzej to siedzieć na dupie i biadolić że nic się nie opłaci.