641

Odp: Prasy rolujące

ja mam z nożami ale ostatni sezon jechałem bez noży bo jakiś czujnik sie zepsuł.  case czy new holand w prasie to to samo jeśli chodzi o łańcuchowo-walcową te modele prawie niczym sie nie różni. nawet bym sie nie zastanawiał brał bym zachodnią a polska to sie zepsuje na gwarancji bierz te za 70tyś

642

Odp: Prasy rolujące

Marcino napisał/a:

nie  to że mogłem sobie pozwolić na nową bo kupiłem ją na kredyt i ze szwagrem na połowe przez 7 sezonów prasa zrobiła 15tyś balików sądze że zarobiła na siebie

czyli robi ok 2150 sztuk w sezonie i też bym brał coś konkretnego ale co w przypadku gdy robię rocznie 300-400 sztuk ? kompletnie nie uzasadniony zakup tak drogiej prasy. Kupując nową polską i tak miałem wyrzuty że za droga jak na tyle sztuk do zrobienia.

gg 5118068

643

Odp: Prasy rolujące

Ja też robię 300-400szt belek ale trzeba w końcu sprzedać tą sipmę i kupić coś innego... brakuje bardzo tego rotora z nożami hmm

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

644

Odp: Prasy rolujące

Karol a do czego Ci ten rotor i noże potrzebne ? bo jak dla mnie przy rotorze można szybciej pracować i nie trzeba jeździć slalomem - przy tej ilości sztuk rocznie można sobie darować. A noże ? ok jeśli masz paszowóz bo nie musi ciąć materiału tylko od razu miesza.

gg 5118068

645

Odp: Prasy rolujące

Przy 5/6/7 nożach w prasie o wiele lżej jest rozkręcać bele i nie trzeba tak się szarpać z nią... U znajomego w tamtym roku pilnowałem gospodarstwa to jak przywiozłem bele po clasie pocięte właśnie paroma nożami to jak otworzyłem to na drugi dzień część beli rozleciała się sama... I normalnie widłami wziałem i rozdałem bydłu... Wolę coś mieć takiego bo jeśli by ktoś chciał za mnie chodzić od 14 do 19 w chlewie to mogę dalej kręcić sipmą i by ktoś karmił... A to nie wszystkie bydło jest jeszcze w oborze... Wiec chcę trochę mieć lżej. Za rok myślę stawiać w końcu oborę... Po taniości ale postawić.. na pewno będzie lżej niż jest...

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

646

Odp: Prasy rolujące

no i jeszcze jeden aspekt, wrzucasz balota w apszowóz i kręcisz, kręcisz, kręcisz a jak jest pocięty to w 10 minut gotowy.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

647

Odp: Prasy rolujące

zorak napisał/a:

Karol a do czego Ci ten rotor i noże potrzebne ? bo jak dla mnie przy rotorze można szybciej pracować i nie trzeba jeździć slalomem - przy tej ilości sztuk rocznie można sobie darować. A noże ? ok jeśli masz paszowóz bo nie musi ciąć materiału tylko od razu miesza.

Kolega ma nową claas z rotorem to też trzeba jeżdzić tylko komputer pokazuje kiedy przy której stronie ale zbicie niesamowite kulka z sianokiszonki podsuszonej ważyła 700 kg  i ten wyrzut kulki w 6 sekund robi wrażenie choć cena też 130 tyś.

648 Ostatnio edytowany przez androl (2016-10-27 19:47:15)

Odp: Prasy rolujące

Najwięksi u nas hołdują lely ale tej jeszcze żaden nie ma https://www.youtube.com/watch?v=hcjLnOtq5-w

649

Odp: Prasy rolujące

Kilometry pasa kupa elektryki i hydrauliki ........... a wystarczy dużą kostkę i to samo bez komplikacji......

Odp: Prasy rolujące

Kostka jest super ale zaraz trzeba wozić. Bela nawet jak dostanie deszczu solidnie to aż tak nie zamaka.

651

Odp: Prasy rolujące

To prawda ,ale jak dobrze idzie to prasa +ładowarka + ciągnik z przyczepą i przez dzień możan pól tysiąca spokojnie zwieść i ułożyć w stogu .

652 Ostatnio edytowany przez Fenol (2016-10-28 15:14:56)

Odp: Prasy rolujące

U mnie to trochę inaczej w nocy jadę prasować wracam na dojenie, odstawiam prasę, robię paszowóz i karmię, biorę przyczepy jadę, wracam-doję. Padam na pysk a później znowu jadę prasować i tak do zesrania. Kostka to jest bardzo ciekawa propozycja, tylko jedziesz przed siebie, układanie na przyczepie prostsze, mniej wrażliwy transport. Są atuty.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

653

Odp: Prasy rolujące

A jaka sianokiszonka jest super!

654

Odp: Prasy rolujące

koseś napisał/a:

Kilometry pasa kupa elektryki i hydrauliki ........... a wystarczy dużą kostkę i to samo bez komplikacji......

Koseś dużej kostki zapewne boją się rolnicy bo droga w zakupie i kto to pociągnie jak najpopularniejsze na wsi to ciągniki 100 KM nie wspomnę jaki na forum najpopularniejszy a takim to już męczarnia.

655

Odp: Prasy rolujące

Znajomy hesstona 4700 ciąga same 90KM fakt że zanim ją rozbuja to ze dwa razy zgaśnie ale potem jakoś idzie .

656

Odp: Prasy rolujące

Pamiętam początki firm co słome zbierali to 323 z praso fortschriit pod górę zgasł jak odpalili to się zakopał po równym to jakoś szło.  Koseś a czyja ładowarka koło ciebie się paliła bo dziś właśnie szukał gostek takiej ale jak pojechał to mi pamięć wróciła.

657

Odp: Prasy rolujące

Wiem że "kropce " jbc się spaliło ale o innej nic nie wiem
Co do dużej kostki to i ja się w tym roku zakopałem pod górę u gościa co słomę u niego kupiłem , ale na wózku miałem trzy kostki dodatkowego ciężaru a sam wózek też ze dwie tony waży .

658 Ostatnio edytowany przez Karol323 (2016-10-28 22:24:56)

Odp: Prasy rolujące

To u mnie ktoś sprzedaje https://www.olx.pl/oferta/prasa-kostkuj … 8d9e4f1ce9 i widzę że szybko z ceny spada wink Chętnie bym skoczył zobaczyć co to za szudo... smile i coś takiego ze stajni Fortschritt https://www.olx.pl/oferta/prasa-kostkuj … 7;promoted

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

Odp: Prasy rolujące

Ale jak to jest. Kostka wydajność od zwijki przynajmniej 2 razy wieksza. Bardziej skomplikowana a używki w cenie złomu. Aż tak zajechane są te prasy czy brak popytu=brak ceny.

660

Odp: Prasy rolujące

Karol pierwsza to hesston ,dobra prasa ale za ,12 lub taniej A forsze to złom .
Co do popularności kotek to duże gospodarstwa już je docenili A i średnie zaczynają wchodzić w tą technologię.
15lat temu 100KM to był duży ciągnik na wsi A teraz to tylko pomocniczy.