Temat: siłowniki wysuwu motowidła

witam
mam problem z wysuwem motowidła w zeszłym sezonie motowidło zaczeło mi kosić tak jakby jeden siłopwnik kucał. Dzis spiąłem zestaw i nie dział odkręcam wejścia wyjścia do siłownika olej idzie jak skęcam to jeden w jedną chce ruszyc drugi w drugą zmieniam przewody na jednym siłowniku i w ogóle nie chodzi
czy jest to możliwe że jest zapowietrzony i jak tak to jak to odpowietrzyć ??
może ktoś miał to samo co z tym fantem zrobić??

2

Odp: siłowniki wysuwu motowidła

A czasem nie przyłapało na tych rurach i zwyczajnie siły nie ma.

3

Odp: siłowniki wysuwu motowidła

siłowniki chodzą ładnie tylko nie wiem jak to odpowietrzyć czy trzeba nie mam pojęcia

4

Odp: siłowniki wysuwu motowidła

Koledze Scoda raczej chodzi o prowadnice po których przesuwa się motowidło

5

Odp: siłowniki wysuwu motowidła

to dzis sprawdze

6

Odp: siłowniki wysuwu motowidła

To masz na trzech gniazdach przy hederze? Bo to możesz mieć ten system, że siłowniki są ustawione przeciwbieżnie, jak tak to znam dobrze ten problem.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

7

Odp: siłowniki wysuwu motowidła

mam 3gniazda

8

Odp: siłowniki wysuwu motowidła

czyli jak to zrobić??

9

Odp: siłowniki wysuwu motowidła

gienio79 napisał/a:

witam
mam problem z wysuwem motowidła w zeszłym sezonie motowidło zaczeło mi kosić tak jakby jeden siłopwnik kucał. Dzis spiąłem zestaw i nie dział odkręcam wejścia wyjścia do siłownika olej idzie jak skęcam to jeden w jedną chce ruszyc drugi w drugą zmieniam przewody na jednym siłowniku i w ogóle nie chodzi
czy jest to możliwe że jest zapowietrzony i jak tak to jak to odpowietrzyć ??
może ktoś miał to samo co z tym fantem zrobić??

Temat siłowników to wiek. Na moje skorodowana tuleja cylindra lub spuchnięty albo twardy uszczelniacz. Obstawiam uszczelniacze do wymiany bo tam odpowietrznika nie ma bo są dwu stronnego działania. Na bank gumki do wymiany!

10

Odp: siłowniki wysuwu motowidła

uszczelniacze nowe

11

Odp: siłowniki wysuwu motowidła

sam zmieniałeś? Jakie?

12

Odp: siłowniki wysuwu motowidła

nowe kupiłem  czarne

13

Odp: siłowniki wysuwu motowidła

Na początek wszystkie uszczelnienia muszą być na 100%, bez tego nic nie zadziała, szczególnie te wewnątrz na tłoczysku.
Rano dokończę, bo muszę synka uspać.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

14

Odp: siłowniki wysuwu motowidła

System działa tak:
Olej z rozdzielacza idzie na jeden siłownik po stronie cylindra, wysuwający się siłownik przewodem idącym przez cały heder przepycha olej ze strony tłoczyska do drugiego siłownika również po stronie tłoczyska. W tym czasie olej z cylindra drugiego siłownika wraca do wolnego spływu. W hederze mamy trzy gniazda, dwa są połączone z cylindrami siłowników, a trzeci służy do ewentualnego odpowietrzenia łącznika. Nieszczelności powodują iksowanie się motowideł, bo ilość oleju w rurce łącznika i siłownikach po stronie tłoczyska musi być stała i niezmienna, przy czym gdy jeden siłownik jest całkowicie schowany drugi MUSI być całkowicie wysunięty, dlatego prawidłowo, jeden siłownik tłoczysko ma podparte na rurze od strony kombajnu, a drugi przy łożysku motowideł.
Dodatkowe konsultacje na 695 515 917

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

15

Odp: siłowniki wysuwu motowidła

gienio79 napisał/a:

nowe kupiłem  czarne

Daj je do regeneracji i niech ci zrobią! Będziesz miał gwarancje i święty spokoj! Ja raz z Pankowa kupiłem to tragedia! Jak by dziecko nożyczkami wycinało. Przejrzą ci czy korozja jest i zrobią co trza!

16

Odp: siłowniki wysuwu motowidła

panowie dzięki po wielu trudach chodzi i to prawda że uszczelniacz uszczelniaczowi nie równy mowy a dorabiany to dzien a noc

17

Odp: siłowniki wysuwu motowidła

Są rzeczy, których samemu nie warto robić mimo, że są proste! Dlaczego? Części z gównolitu, które zalewają rynek. Sprawdzona firma zaopatrująca się w markowe uszczelniacze i mająca dostęp do dobrych oringów i wszystkiego co potrzeba to podstawa. Tak samo nie warto kleić rozruszników i alternatorów. Moje prywatne zdanie.

18

Odp: siłowniki wysuwu motowidła

dołączę się do tematu, koledzy jest problem z wysuwem i cofaniem motowideł. Po wciśnięciu przycisku wysuwu na dżoju motowidła ledwo drgną, tak samo w drugą stronę. aby wysunąć lub cofnąć motowidła muszę na przemian wciskać przyciski wysuwu i podnoszenia lub w drugą strone- przyciski opuszczania i cofania. dodam że podnoszenie i opuszczanie motowideł działa bez zarzutu. od czego zacząć ?

19

Odp: siłowniki wysuwu motowidła

Zacznij od  regeneracji siłowników.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

20

Odp: siłowniki wysuwu motowidła

sprawdź stan oleju. Ja leje do połowy sitka czyli jakieś 5 cm poniżej pełnego zbiornika. Gdy tylko stan oleju jest poniżej sitka to zaczynają się problemy z wysuwem.

gg 5118068