401

Odp: Wiosna 2020

Grodyl wyjdzie chyba taniej

402

Odp: Wiosna 2020

Krzysiek napisał/a:

Nie wiem czy pisałem to tu ale jakieś 2 miesiące temu wszyscy wieszczyli suszę stulecia.... i tam takie. A ja przypominałem jak wyglądała wiosna 2017..... a jak w czerwcu zaczęło lać co niektórzy zboża z pola sprzątnęli wiosną przy pomocy talerzówki......

Tak samo zapowiadali ostatnią zimę. Też miała być zimą stulecia... Coś tym mądrym przepowiadaczą ostatnio nie idzie- Stefan mamy niefart 😁

E 516 na części
Telefon 695 076 269

403

Odp: Wiosna 2020

jack napisał/a:

Grodyl wyjdzie chyba taniej

oficjalnie już nie kupisz - wycofany

gg 5118068

404

Odp: Wiosna 2020

to galaper tez nie drogi a przytulie kładzie

Rolnik z powołania:-)

405

Odp: Wiosna 2020

Wczoraj przez mój region przeszła seria burz , z obfitym opadami, miejscami grad i silny wiatr. Przez chwilę nad moim podwórkiem chmury zaczęły się spiralnie kręcić  , całe szczęście za chwilę się rozeszło .
https://naforum.zapodaj.net/thumbs/50dd1219df2e.jpg

406

Odp: Wiosna 2020

w piątek 42 litry

407

Odp: Wiosna 2020

ja w nocy z soboty na niedziele 2 razy musiałem wyciagac takiego malucha z błota http://agrofotografie.be/wp-content/upl … an-154.jpg teraz czekam az znów przyjedzie bo nie dało rady zbierac grochu, a jakość leci z każdą godziną

Rolnik z powołania:-)

408

Odp: Wiosna 2020

Pawel21990 napisał/a:

I potłukł mi grad 8 ha rzepaku...

Paweł jak Twój rzepak? Ja miałem grad na zielona łuszczynę i koło połowa jest sucha lub pokiereszowana. Zgłaszałem nikt nie przyjechał do tej pory sam się nie odzywałem, bo nie liczyłem, że tyle napsuje. W zeszłym roku też miałem na jednym kawałku tak i dopiero przy koszeniu dowiedziałem się, że grad był. Łuszczyny wygladaja tak, jakby nie były chronione o grzyba i robala wcale.

409

Odp: Wiosna 2020

To jest ponoć grzyb, który zainfekował łodygi gdy popękały po przymrozkach, skutek widzimy obecnie na łuszczynach.

410 Ostatnio edytowany przez Grzegorz89 (2020-06-30 01:05:48)

Odp: Wiosna 2020

Objechałem wszystkie rzepaki, i nie wszędzie tak jest. Zdarzaja się, że łuszczyny suche, ale pozostałe całkiem ładne, a te najgorsze to połowa plonu.
Na opadanie dałem prochloraz i nieco tebukonazolu, bo miałem.

411

Odp: Wiosna 2020

Zalecano w tym roku wykonać jeszcze jeden zabieg tebukonazolem, 2 tyg. po płatku ze względu właśnie na te uszkodzenia mrozowe, ja nie robiłem i nie wiem czy ktoś w okolicy pryskał. Co do mrozków i uszkodzeń, w ubiegłym roku na dwóch działkach miałem, na trzeciej 1 km dalej nie.

412

Odp: Wiosna 2020

Grzegorz89 napisał/a:
Pawel21990 napisał/a:

I potłukł mi grad 8 ha rzepaku...

Paweł jak Twój rzepak? Ja miałem grad na zielona łuszczynę i koło połowa jest sucha lub pokiereszowana. Zgłaszałem nikt nie przyjechał do tej pory sam się nie odzywałem, bo nie liczyłem, że tyle napsuje. W zeszłym roku też miałem na jednym kawałku tak i dopiero przy koszeniu dowiedziałem się, że grad był. Łuszczyny wygladaja tak, jakby nie były chronione o grzyba i robala wcale.

Skleiłem go i opryskałem flutriafolem czy jakoś tak. Trochę go biorą choroby i tak, czarne niektóre łuszczyny się robią i w tych miejscach gdzie zostało uszkodzone przez grad. Mieli byś za 3 dni i do tej pory cisza jest...

413

Odp: Wiosna 2020

Ja robie samym tebu od A do Z i moje rzepaki wyglądają lepiej jak u niekórych po pictorach i kij wie czym jeszcze, chociaz w tym roku nie napawają mnie optymizmem

mdw

414

Odp: Wiosna 2020

Czyżby temat trzeba było zakończyć i stworzyć żniwa 2020 bo nagle taka cisza? W mojej okolicy dzisiaj ruszyli z jęczmieniami. Kurzyło się chociaż jeszcze rano padało. Ale oni mają własną suszarnię.

415

Odp: Wiosna 2020

U mnie cisza. W sumie to jeżdżą z T3... chyba z lekka spóźnionym

Siły na zamiary zmierz....

416 Ostatnio edytowany przez androl (2020-07-04 18:43:02)

Odp: Wiosna 2020

Piotrek1990 napisał/a:

U mnie cisza. W sumie to jeżdżą z T3... chyba z lekka spóźnionym

Może desykują hmm
Ja dziś bizonem wyjechałem z garażu. Napoiłem smoka, coś tam grzebałem przy nim więc sprawdziłem czy wszystko działa. Coś tam drobnego jeszcze wyszło, czyli prawie jestem gotów.

417

Odp: Wiosna 2020

100% że t3 bo rozmawiałem. Dwóch jeździło. Szkoda by było redukować takie żywe smile
Ja MDW też odpaliłem. Wymieniłem filtry paliwa i powietrza. Za ok 2 tygodnie jadę kosić facelie to olej wymienię. PARĘ łożysk czeka na wymianę

Siły na zamiary zmierz....

418

Odp: Wiosna 2020

t4 robią, kolega przynajmniej robił na czesci, ja swojego ,,bizona,, tez ogarnełem przynajmniej  tak mi sie wydaje, hydrostat tez udało mi sie wyregulować ( gdzie dla poprzedniego własciciela to była jakaś czarna magia) , a reszta wyjdzie za jakieś 2-3 tygodnie bo rzepaki raczej szybciej nie dojdą a desykować raczej nie bede.

mdw

419

Odp: Wiosna 2020

Jęczmień ozimy sprzedany mimo mozaiki na polu 7.5 tony z ha. Po 600 poszedł. U kolegi bez mozaiek na polu ta sama odmiana populacyjna 9 t.z ha. Hybrydy jeszcze zielone ale będą dawać. Czyli cen nie będzie.

Leszek   dla kolegów'

420

Odp: Wiosna 2020

Masakra, ja 4t wezmę w ciemno