1,101

Odp: turbo doladowanie

Ja mam we dwoch Forszajtow turbo z Liaza i jestem z tym zadowolony.
Dla te silniki jest lepszy i optymalne mienej ladowac,okolo 0,3-0,5Baru. Pierwszy turbo mam juz 6lat i robi bez uszkodzenia.
Kiedy jest dużo ciężkiej pracy i k temu gorące lato,tak jest problem z chłodzeniem.
Idzie wiele robic experimenty i dac male turbo z czterocylindrowego Ursusa,ladowac 1,5-2Bary,dac wiecej paliwa i miec moc okolo 160km,ale ten silnik to na pewno dlugo nie wytrzyma.

http://s27.postimg.org/dko6vpxsz/P5290261.jpg

http://s10.postimg.org/4lxsrv6e1/P7080318.jpg

1,102

Odp: turbo doladowanie

ale ładny forszaj brawo

Rolnik z powołania:-)

1,103

Odp: turbo doladowanie

który lepszy ?

1,104

Odp: turbo doladowanie

Teraz dziala oba,ale mam to na zamianu,kiedy jeden sta na naprawa zawady,tak drugi robi,juz maja oba kilka lat.:nie_wiem:
Teraz mam v planu wstawic motor 6VD do tego co ma kabine od ZT323 i chce ciagac obrotowke Agronom 6x40cm + Packer cool

1,105

Odp: turbo doladowanie

poulm napisał/a:

Teraz dziala oba,ale mam to na zamianu,kiedy jeden sta na naprawa zawady,tak drugi robi,juz maja oba kilka lat.:nie_wiem:
Teraz mam v planu wstawic motor 6VD do tego co ma kabine od ZT323 i chce ciagac obrotowke Agronom 6x40cm + Packer cool

Ambitne plany:) życzę powodzenia w podmianie silników

1,106 Ostatnio edytowany przez poulm (2015-11-18 19:59:37)

Odp: turbo doladowanie

Uwidze co sie uda :nie_wiem:

Dla nas sie mówi: "Kto sie gra,tak nie jest niegrzeczny" :dance: - (mam nadzieje, ze trafilem optymalne tłumaczenie):rolleyes:

1,107

Odp: turbo doladowanie

poulm jesteś wielki.!!!!!!!!

Leszek   dla kolegów'

1,108

Odp: turbo doladowanie

stosowne to by było takie "Kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana"

1,109

Odp: turbo doladowanie

dobra tak czytam ten wątek , i mam pytanie jaka turbina bedzie najlepszqa do forsza bo jednoznacznej odpowiedzi nie ma , kupic nową od 4 czy 6 garowego ursusa czy jaka??

1,110

Odp: turbo doladowanie

tylko i wyłącznie ursus lub zetor 4 gary

GG 16238418

1,111

Odp: turbo doladowanie

Mam takie pytanko a mianowicie z kąt bierzecie rury i kolanka  do turbo ? Co do 4 garowej turbiny to może jakiś zawór przeciążeniowy wstawił w razie co  ?

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

1,112

Odp: turbo doladowanie

Te rury i kolanka, złomowisko na Płockiej w Ciechanowie znajdziesz.

1,113 Ostatnio edytowany przez TPS (2015-12-27 18:13:19)

Odp: turbo doladowanie

Sebastian napisał/a:

Mam takie pytanko a mianowicie z kąt bierzecie rury i kolanka  do turbo ? Co do 4 garowej turbiny to może jakiś zawór przeciążeniowy wstawił w razie co  ?

masz na mysli zawór upustowy taki jak montuje sie w autach czy cos innego?
http://allegro.pl/turbina-turbosprezark … 22546.html myslicie ze bedzie dobra?? jak najlepiej wydech podłączyc do niej??
http://allegro.pl/wskaznik-cisnienia-do … 01271.html i wskaznik tez sie przyda

a co do smarowania owej turbiny gdzie podłaczyc to smarowanie i gdzie powrót bo po przeczytaniu watku zdania sa podzielone

1,114

Odp: turbo doladowanie

Właśnie coś na podobe jak w autach . Jak dla mnie to smarowanie  powinno być podłączone do głównej magistrali . A powrót najlepiej na klawiaturę . Turbo chyba może być

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

1,115 Ostatnio edytowany przez TPS (2015-12-27 20:17:22)

Odp: turbo doladowanie

moze cos głupiego napisze ale wyjscie głównej magistrali jest na przedniej sciane silnika pod alternatorem tak?? a takie smarowanie jak na filmie?? https://www.youtube.com/watch?v=lGyUFxgZ6Hg powrót podłaczany pod pompą paliwa a co do zaworu to jest on konieczy przeciez w 80 nie mam takiego, pozatym  w autach zawory sa ustawione na dane cicnienie , a wiec jak to zrobic zeby poszczał pzry 0,8 bara , moze wyjsciem jest zawór od kompresora ustawiony na to 0,8 bara

1,116

Odp: turbo doladowanie

gdzie się podłączysz to obojętne byle było ciśnienie ,zaworu na turbo nie trzeba bo wątpię żebyś jeździł na 2000 obr.

1,117

Odp: turbo doladowanie

Ja jeździłem   he he nawet ponad  2000  . Pod filtrem papierowym można,tylko nie pamiętam  co jest pod środkowym  korkiem . Zegar mam podłączony  pod ostatni z lewej , jak  filtr się zgniata to  ciśnienie lekko wzrasta na zegarze ?

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

1,118

Odp: turbo doladowanie

Sebastian masz taki zawór u siebie?  Jeśli tak to wrzuć foto jakieś. Myślałem nad regulowanym zaborze np. Od kompresora i ustawić go na 0,8 bar

1,119

Odp: turbo doladowanie

Mam turbo z   leylanda od kolegi z FF  ale leży jeszcze  na stole . Na tą chwilę nie mam nawet silnika w ciągniku smile Zobaczymy co z tego będzie . Zastanawiałem się też nad tym  zaworem od  sprężarki . Nie wiem czy będzie wystarczająco wydolny ?  Trzeba by spróbować .

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

1,120 Ostatnio edytowany przez TPS (2015-12-29 20:18:11)

Odp: turbo doladowanie

W sumie taki zawór bezpieczeństwa to można i samemu wyrzezbic to nic skomplikowanego tylko dobrać sprężyny żeby puszczały przy danym ciśnieniu.tylko pytanieczy za cene stu paru zł. opłaca sie bawic U mnie też silnik zboru ciagnika stoi jutro może go włożę,  a turbo dziś przyszło, tylko musze jakies kolanka zrobić bo mam samochodowy kolektor.