21

Odp: 524 :)

a co myślisz o zamontowaniu dodatkowej chłodnicy albo do wody albo do oleju nie wiem sam

22

Odp: 524 :)

a masz sprawną chłodnice i nie łataną i czy nie jest zabrudzona w ulach i lub co gorsza nie zakamieniona

23

Odp: 524 :)

Znajomy miał e524 to co rano przemywał chłodnicę myjką ciśnieniową ,teraz ma mdw525 i też przemywa co rano tylko jest ta zaleta że ten siatkowy cylinder ma na zawiasie i łatwo się go otwiera przez to jest lepszy dostęp z każdej strony do chłodnicy. Ot taka modernizacja niemiecka.

24

Odp: 524 :)

Mój znajomy jak mył chłodnice myjką to ją popsuł.

25

Odp: 524 :)

nie nie tylko jak przeczyszcze zmiotką to lepiej ale strasznie zachodzi pyłem i nie wiem czy może jakąś dodatkową osłone albo hłodnice dodać moja jest super wyczyszczona i robiona w ostatnie wakacje macie jakiś pomysł

26

Odp: 524 :)

Co dzień, góra co drugi najlepiej rano przedmuchać i nie będzie problemu.

27

Odp: 524 :)

to jeśli o to chodzi to robie to codzień mnie hodzi o to ze umnie sie to dość mocno zakużyło i nie wiem czemu sam .
a tak wogóle to przedewszystkim chodzi mi o dodatkowe chłodzenie silnika jak wy dodatkowo chłodzicie swoje silniki jakieś ekstra drugie chłodnice wentylatory jaką macie temperature wody podczas waszego koszenia

28

Odp: 524 :)

panowie mam dosyc woda sie mi grzeje jak wściekła normalnie objade do okoła i na czerwonym nie wiem sam co mam robić czy coś nie tak czy co mam skurwysyna juz dosyć myje i czyszcze na okrągło

29

Odp: 524 :)

A daj mu po dupie na pusto i otwórz korek od chłodnicy i zobacz czy woda wylatuje korkiem od chłodnicy do góry..

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

30

Odp: 524 :)

czy nugłbym proscić właściciela 524 o podanie mi rozmiaru jego hłodnicy i średnicy wentylatora z góry  dziękuje

31

Odp: 524 :)

kolego, a silnik jest zdrowy? nie bierze oleju? a może być słaby i będzie się gotować. ja tak miałem w 512 i też nie wiedziałem co jest aż silnik zrobiłem i woda maks 60, góra 70. A termostat masz czy nie? może za długo trzymać i dlatego

GG 7727942 Pisać nawet jak niedostępny

32

Odp: 524 :)

Termostatu tam nie ma, a skoro chłodnica była robiona i pompa sprawdzana to może ktoś silnik przekładał i zostawił np. samochodowy wentylator? Wentylator samochodowy jest dużo mniejszy niż ten z kombajnu. Może nawet jeszcze chłodnica jest samochodowa, czyli też dużo mniejsza. Jakby ktoś był tak miły i zmierzył dokładnie dla porównania chłodnicę i wentylator...

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

33

Odp: 524 :)

wenntylator jest oryginalny ale sa inne przeróbki i tak nie ma 1 pompy hydraulicznej umieszczonej na bloku silnika a 2 jedna od orbitrolu a druga od pozostałych prac w kom bajnie , chłodnica jest z dużymi przelotami chyba typu ifa 80 lub 90 a oryginalna jest inna bo nie ma korka do góry ale jedynie rurke inne przeróbki to to ze wentylator od chłodnicy chodzi na pasku na takiej dodatkowej osi a nie na pompie od wody i jeszcze ostatnia przeróbka to obódowa na wiatr z chłodnicy w srodku której chodzi wentylator jest obcięta i nie ma jej od połowy no i wywaliłem kompresor bo wydawało mi sie że tam jest smarowany olejem z silnika i dlatego mi go brał hoć nie wiem może też dlagego ze miał za gorąco
a mozę jakiś posiadacz 524 wkleji by kilka zdjęć silnika w swojej 524 z góry dziekuje
a co do spalania oleju mam pytanko do piotra k co może byc przyczyna smarowanie kompresora czy temperatura a moze coś innego

34

Odp: 524 :)

I jak tam joker, już wszystko jest O.K.? A dużo tego oleju bierze?

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

35

Odp: 524 :)

no wzioł 5 literków około na 12 godzin pracy a przeróbki zaczne jak mi sie uda uzyskać oryginalny schemat lub zdjecia tak apropo nie masz czegoś takiego i jeszcze cie poprosze raz o namiary na tego handlarrza z góry dziękuje joker

36

Odp: 524 :)

5 litrów oleju na 12 godzin to jest silnik gotowy mój nic przez całe żniwa nie wziął i problemu z grzaniem u mnie nie ma zawsze 2 kreski zielone w sezonie głowica mi pękła i woda zaczęła uciekać

37

Odp: 524 :)

u mnie olej szedł na smarowanie kompresora przy silniku
arturos mam prośbe nie zrobił byś fotek silnika i pompy hydraulicznej i dalej jak ida przewody i jak możesz obudowy chłodnicy bo ja swój musze przerobić spowrotrm
i mam inne pytanie jaki silnik byście wstawili do 524 zaznaczam ze musi mieć ze 160 koników ja myśle o deutz fahr

38

Odp: 524 :)

No mógł by być od DF-a ale będzie drogi taki silniczek  nie lepiej starego wyremontować ? :hmmm:

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

39

Odp: 524 :)

Nie wywalaj otwartych drzwi. Tam seryjnie montowano też Mercedesa i Volvo. Trzeba by było pochodzić po cmentarzyskach ciężarówek i coś dobrać. Widziałem jak koleś wstawił merca do ZT 303 to przystawka napędu głośniej pracowała niż silnik.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

40

Odp: 524 :)

a jakie volvo