381

Odp: Ręcę opadają.

PRZYPAŁ napisał/a:

MIałem to samo odkładnice nie chciały sie "wyślizgać" dopiero w domu szlifierka i olej i jak ręką odjął

To ja szlifierką odkładnie robiłem przed wyjazdem. W tym rzecz że taka gleba na tym polu jest hmm

382

Odp: Ręcę opadają.

Mi znajomy handlarz mówił żeby sobie ładnie pług wyślizgać to cegłą i wodą. Powiedział że po szlifierce nie będzie takiego efektu, mimo to kupiłem nową szczotkę na boszyka big_smile

Odp: Ręcę opadają.

U mnie też w tym roku wyślizgać pług to była tragedia. Suchy piach na śrubowych odkładniach zamiast sie obracac to się garnie przed pługiem...

384

Odp: Ręcę opadają.

Trzeba zastosować tarcze i pastę do polerowania kwasówki będzie lustro jak trzeba.

385

Odp: Ręcę opadają.

Też kiedyś od razu po robocie smarowałem smarem, obecnie farbą podkładową zimę spokojnie wytrzymuje na dworze a po zapuszczeniu pługa w ziemię od razu się ściera  bo jest miękka.

386

Odp: Ręcę opadają.

Ja tez smaruje i później bez problemu jade... wink

Posiadam części do sieczkarni, kombajnów i traktorów Fortschritt, silników IFA 6 i 4- cyl. Kom- 505857445
http://fortschritt.p2a.pl/viewtopic.php?id=1726

387 Ostatnio edytowany przez Dario (2013-10-04 19:39:14)

Odp: Ręcę opadają.

Czyli nieoranie pługa w tym roku to nie nowy pech plus urok rzucony przez sąsiada tylko rdza? Ja dziś ponad hektar glebogryzarką przejechałem bo wczoraj pługiem to tylko super dziury i górki mi się robiły aż przód podnosiło. Za to hamulec przy kole mi się zablokował i pół godziny się dymiło z niego. Coś tam śmierdziało wcześniej ale myślałem że to sprzęgło, aż się wygramoliłem z ciągnika i okazało się że to jednak hamulec. Podkusiło mnie 3 dni temu użyć wajchy od rozdzielacza hamulca żeby nakręcić na raz na polu i chyba od nieużywania coś się zablokowało w nim. Ciekawe co jutro się rozpadnie w moim potworze :hmmm:

388

Odp: Ręcę opadają.

Dario dawno cie nie widziałem na forum co porabiałes?
misiek kurcze u ciebie takie mokro? u mnie juz zaczyna brakowac wody

Rolnik z powołania:-)

389

Odp: Ręcę opadają.

@Pajej, co porabiałem, no żyłem sobie spokojnie big_smile ,wiesz z wiekiem człowiek coraz wolniejszy dzień zlatuje jak godzina za młodu to ciężko znaleźć czas na wszystko wink

390

Odp: Ręcę opadają.

ale mi dziki wschodzaca pszenice poryly... sad

391

Odp: Ręcę opadają.

Z dzikami to jakiś koszmar zaczyna się robić, jeszcze dwa lata temu gdzie nie gdzie coś tam szkody zrobiły, w tej chwili w jedna noc potrafią zdeptać hektar, chodza watahy po 20 sztuk, nie mam już nerwów na te dziki tez.  Wydaje mi się że należało by zwiększyć odstrzały i zmniejszyć populację do minimum , bo z roku na rok będzie gorzej.

mdw

392

Odp: Ręcę opadają.

odszczał nie jest wcale mały tylko nie ma komu strzelać, no i cena w skupie zniechęca. Wiadomo jak rolnik jest w kole to inna sprawa

E 516 na części
Telefon 695 076 269

393

Odp: Ręcę opadają.

Tak ale i odszkodowania nie dostaniesz wtedy, ale do tego trzeba mieć tzw żylkę ,  ja słabo się widze z bronią łażącego po nocy.

mdw

394

Odp: Ręcę opadają.

Jak sam byś pilnował z giwerą to na pewno więcej to znaczy jak to odszkodowanie bo sam najlepiej znasz swoje pola, gdzie są ślady itd. Ale tak jak mówisz nie każdy ma do tego żyłkę i jak się w tym nie czuje to nie ma sensu zaczynać

E 516 na części
Telefon 695 076 269

395

Odp: Ręcę opadają.

jakie odszkodowanie ... o ile dobrze wiem członkowie koła wpłacają na rzecz koła jakies kwoty ??  i by sie uzbroić to też kasa.... do tego naboje itp ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

396

Odp: Ręcę opadają.

Wojtas nie ma czegoś takiego jak zbiórka członków koła na odszkodowania tylko jest składka roczna. Jej wartość ustala zarząd danego koła i nie może być wyższa jak 10cio krotność składki do PZŁ. Wiadomo członek koła już nie składa wniosku o odszkodowanie bo to jak by sam sobie płacił. A koła zawsze stękają że nie mają kasy ale jak przyjeżdżają dewizowcy to niezłą kasę zostawiają... Bynajmniej u nas...

E 516 na części
Telefon 695 076 269

397

Odp: Ręcę opadają.

jak są dewizowcy to fakt kasa syto się sypie .... wiem coś o tym ...  i to co mówisz miałem na myśli ... lecz inaczej  napisałem  tak czy siak odstrzał zwierzyny powinien być nam zezwolony jako rolnikom ... tylko zawsze jest jakieś ALE

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

398

Odp: Ręcę opadają.

PawełS.64 napisał/a:

a co było w przedplonie?

rzepak był...

399

Odp: Ręcę opadają.

Dzisiaj uprawiałem pod pszenicę i rozszczelnił mi się wysprzęglik no i brakło sprzęgła ale na szczęście jest siłownik pneumatyczny dzięki temu dokończyłem ale jakby tego było mało podczas powrotu do domu na wąskiej drodze w lesie zniknęły mi biegi wajcha latała we wszystkie strony , zanim przyjechał ciągnik żeby mnie ściągnąć utworzył się niezły koreczek. Ale co tam jeszcze troszkę lubię swojego forszajka.

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

400

Odp: Ręcę opadają.

:brawo: