681

Odp: Ręcę opadają.

Dobrze że to nie skrzynia w MTZ, te ich segiery  bez oczek do nerwicy mogą doprowadzić  . Za to kieszeń tak nie boli ...

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

682

Odp: Ręcę opadają.

Paweł już mówię ile kosztuje taki remont. Szwagier kupił 100 konnego df i robił sprzęgło i synchronizator. Za samą tarczę 1300zł, a synchronizator który przywiózł w kieszeni 3500zł. Jakby kupił tylko elementy które mu potrzebne to wyniosłoby sporo ponad 4000zł. Cały kompletny taniej. A traktor 3tys mth......

683

Odp: Ręcę opadają.

tomek1974 napisał/a:

Pajej a jak masz sprzęgło mechaniczne czy pneumatyczne

pneumatyczne, a łapki sa równe

Rolnik z powołania:-)

684

Odp: Ręcę opadają.

Mam nadzieję że ręce mi nie opadną i nie dam wronom zasiedlić lasku 100 parę m od domu.
Sąsiad od dwóch lat sieje kukurydzę na ziarno, na zimę nigdy nie zdąży zaorać no i ściągnął chyba wszystkie wrony z gminy. Do tej pory była nieduża kolonia 1 km ode mnie w parku po dworskim, jakieś 3 tyg temu zaczęły zasiedlać ten lasek. Dziś powiedziałem dość, petardy poszły w ruch, cały dzień na zmianę z ojcem nie daliśmy im usiąść o zmroku rzuciłem największą gdy zaczęły się gromadzić na noc jak poszły tak już godzinę ich nie słyszę ale do 22 będę cały czas monitorował sytuację.

685

Odp: Ręcę opadają.

To może nic nie dać jak chodziłem do szkoły średniej to też mieli ten problem w parku. Za czeli strzelać butlą z gazem z początku skutkowało później się przyzwyczaiły i trochę kicha.

Nic dobrego się nie dzieje, świat zachodni z nas się śmieje. Gospodarka nam się wali, bieda rośnie Tusk się chwali. Naiwniakom cuda wciska, bo naiwni są ludziska. Postkomuna mu wtóruje, taki premier im pasuje. W Polsce obcym tworzą raj, bo to bardzo dziwny kraj. Polskę dawno rozprzedali, służbę zdrowia zrujnowali. I nauka także leży, nikt Tuskowi już nie wierzy. Hej Donaldzie gdzie te cuda? same kłamstwa i obłuda! Na kryzysie rząd nie traci, bo za wszystko naród płaci

686

Odp: Ręcę opadają.

W przypadku starych siedlisk to wiem że jest problem, ale to jest próba zasiedlenia nowego terenu, może dadzą za wygrane.

687

Odp: Ręcę opadają.

To u mnie na rozlewisku o którym już kiedyś pisałem jest w pip dzikich gęsi, kumpel obok tego rozlewiska ma 15ha pola to uwierzcie jak tam usiadły to pole całe w gęsiach, tam jest piach na polu to jak się zerwą do lotu to ładną różnice widać. U mnie na polu co było 10ha kuku na ziarno to również nie znalazło się ziarnka kukurydzy tylko pełno cygarów po gęsiach i łabędziach

E 516 na części
Telefon 695 076 269

688

Odp: Ręcę opadają.

Ja tez w lutym strzelałem na gęsi z petard.

mdw

689

Odp: Ręcę opadają.

Lepi ołowiem big_smile

E 516 na części
Telefon 695 076 269

690

Odp: Ręcę opadają.

pawelg  no tak ... zachodnie i droższe .... ale hmm  ta twoja  skrzynka jest robiona 2 albo i 3 raz skoro  śruby pospawane to raczej już sie sama nie chciałą trzymać ....  ehhh   tak to jest .... a tam wymienić głupi wodzik w skrzyni to  trzeba ciągnik w mak rozebrać ... paranoja ... ale cóż ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

691

Odp: Ręcę opadają.

Pięć lat go gniotłem a wiadomo nie był nowy , ale nie narzekam jako ciągnik lux maszyna , trzeba sie poprostu naszykować na remonty tzn. zrobić odpowiednie wózki do rozpoławiania i będzie git , a części wiadomo zawsze za drogie.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

692

Odp: Ręcę opadają.

Pajej to na pewno problem z ciśnieniem albo za duże albo za szybko idzie więc zmniejsz ciśnienie albo załóż dławik a najlepiej to zrób mechanichnie

693

Odp: Ręcę opadają.

nie wiedziałem ze zaduze cisnienie moze powodowac urywanie sie srób, rzeczywiście jest na czerwonym ale sie tym nie przejmowałem. gdzie sie zmniejsza?

Rolnik z powołania:-)

694

Odp: Ręcę opadają.

No ale Pajej, Ty jeździsz cały czas na pneumatycznym wysprzęgliku czy tylko używasz go w potrzebie? Żółw, pompa hydrauliki, WOM... Poza tym, na wejściu do tego wysprzęglika powinieneś mieć taki specjalny dławik. On dławi powietrze w jedną stronę słabiej, a w drugą mocniej, żeby łagodnie ruszać.
Najlepiej jak byś przeskoczył z tym problemem do wątku o sprzęgle. Tu nie ma sensu o tym rozprawiać, bo przepadnie to na zawsze...

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

695

Odp: Ręcę opadają.

Robiłem remont generalny opryskiwacza i m.in. wymieniałem dwie pompy na jedną nową, która ma te same parametry jak tamte dwie razem. Drugi wyjazd w pole i pompę szlag trafił (pompa pilmetowska).... Poszła na gwarancję ale 3tyg trzeba czekać, a tu robić trzeba hmm

696

Odp: Ręcę opadają.

A co ze starą wyrzuciłeś?

mdw

697

Odp: Ręcę opadają.

zmieniałem całkowicie mocowanie na ramie. Przy małych przeróbkach powinno się je włożyć. Jutro będę z tym działał

698

Odp: Ręcę opadają.

No raczej innego wyjści nie masz , ja bym ci polecał włoską pompe mam już 8 lat i odpukać śmiga jak marzenie.

mdw

699

Odp: Ręcę opadają.

androl napisał/a:

Mam nadzieję że ręce mi nie opadną i nie dam wronom zasiedlić lasku 100 parę m od domu.
Sąsiad od dwóch lat sieje kukurydzę na ziarno, na zimę nigdy nie zdąży zaorać no i ściągnął chyba wszystkie wrony z gminy. Do tej pory była nieduża kolonia 1 km ode mnie w parku po dworskim, jakieś 3 tyg temu zaczęły zasiedlać ten lasek. Dziś powiedziałem dość, petardy poszły w ruch, cały dzień na zmianę z ojcem nie daliśmy im usiąść o zmroku rzuciłem największą gdy zaczęły się gromadzić na noc jak poszły tak już godzinę ich nie słyszę ale do 22 będę cały czas monitorował sytuację.

Wygrałem !

700

Odp: Ręcę opadają.

Androl dzięki! smile  Rozbawiłeś mnie tym, zawsze jak coś się uda zrobić mojemu synkowi (3.5roku) to tak mówi wink