1,001

Odp: turbo doladowanie

Nie wiem,juz to tak kupilem,ale myszle,ze to jest od podstaw dorabiana kabina :nie_wiem:

1,002

Odp: turbo doladowanie

Panowie turbomaniacy. Pytanko za sto punktów. który z was zmieniał filtr powietrza na wydajniejszy zakładając turbinę??? Ja dziś zrobiłem mały test. Podczas pracy na zegarze max mi pokazało +o,2atm. trochę mało. Z ciekawości zdjąłem przewód filtr-turbina i o dziwo pod obciążeniem bije do 0,4atm. Być może mam zasyfione filtr, a być może filtr jest za mały i dławi...

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

1,003

Odp: turbo doladowanie

Bamreras zamontuj jeszcze jeden, lub załóż jeden większy. Doładowany silnik oczywiście potrzebuje więcej powietrza. W swoim 323 6ct107 mam zamontowane dwa wzorem bizona rekorda. Filtry w tym roku przedmuchiwałem codziennie bo było suchawo i kurzyło się porządnie.

1,004

Odp: turbo doladowanie

a jaką masz  założoną turbinę bamreras????

GG 16238418

1,005

Odp: turbo doladowanie

Od SW 400 typ b3a. Wyciągnełem filtr i wstyd się przyznać ale dało pół kila pudru.... Wkład już popękany więc teza szukać za nowym. A po robotach przerobię go na dwa wkłady.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

1,006 Ostatnio edytowany przez androl (2014-10-03 20:42:15)

Odp: turbo doladowanie

Jak wkład popękany to nie ciekawie może silnik brać olej. Zrobię fotkę jak mam zamontowane 2 filtry.

EDIT:
http://i61.tinypic.com/e84i7o.jpg
http://i62.tinypic.com/2iw3nya.jpg

Bamreras Ty z takimi problemami sobie radzisz, ale może ktoś inny skorzysta. Czujnik oczywiście działa po przytkaniu kartkami papieru wlotów do filtrów, zapala się kontrolka na desce.

1,007

Odp: turbo doladowanie

Ja mam mokry i ładuje przy robocie do 0,5 i tak ma byc....

1,008

Odp: turbo doladowanie

Dzięki androl za fotki. Właśnie w ten deseń chce to zrobić. Muszę poszukać jakiegoś dawce by obudowę drugą dostać. W kombajnów i sieczkarni  chyba są te same filtry no nie? Krzysiek a ten mokry z czego masz dopasowane?

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

1,009

Odp: turbo doladowanie

Ifa...

1,010

Odp: turbo doladowanie

ja po długim wahaniu też zakładam turbo od sprintera i tu moje pytanie ile max można ustawić doładowanie 1 czy 2 atm ???

1,011

Odp: turbo doladowanie

@bamreras jako zamiennik wkładu filtra powietrza wsadź wkład od bizona. Bierze się tylko ze starego wkładu ify wypruwa dekielek z małą dziurką do przykręcania, jak będą luzy, bo wkład bizona jest deczko krótszy, to wycinasz z grubszej gumy podkładkę na średnicę wkładu, potem wkładasz wkład, dociskasz deklem zrobionym z denka wkładu ify, dokręcasz i gotowe. Wkład ify  kosztuje bagatela 60zł, a do bizona 14 tongue Żadnych niedomagań po dwóch latach użytkowania nie widzę, moc ta sama, oleju nie ubywa.. więc po co przepłacać?? smile

1,012

Odp: turbo doladowanie

Już roviłem przymiarkę tego filtra:-)

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

1,013

Odp: turbo doladowanie

tomek1974 napisał/a:

ja po długim wahaniu też zakładam turbo od sprintera i tu moje pytanie ile max można ustawić doładowanie 1 czy 2 atm ???

tomek 1 bar to max

GG 16238418

1,014

Odp: turbo doladowanie

no więc tak dzisiaj przyjechał zegar do turbo i mogłem wszystko skończyć i tak turbina w czasie jazdy i na przegazówce daje 1 bar później staje na 0,5bar tylko wskazówka strasznie drży i co z tym zrobić ? odczucia są takie że nie widać większej mocy może mniej dymi jest ciszej.turbina ma zmienne ustawianie łopatek więc musiałem ustawić na max.no i nie obyło się bez wypadku ,na przegazówie zwaliło wąż z kolektora wdechowego i wpadł na wentylator i oczywiście urwało dwie łopatki i porysowało chłodnice.

1,015

Odp: turbo doladowanie

Dodaj wiecej paliwa i zobaczysz :play::cool:

1,016

Odp: turbo doladowanie

Zegar opanowany wina moja bo nie założyłem dławika co do dawki to jeszcze zobacze

1,017

Odp: turbo doladowanie

Moc nie bierze się z powietrza, tylko z paliwa, więc ...
A tak nawiasem widział ktoś pompę wtryskową z korekcją dawki sterowaną nadciśnieniem doładowania? Oczywiście starszą konstrukcję żeby do silnika podpasowała....

1,018

Odp: turbo doladowanie

http://fortschritt.p2a.pl/viewtopic.php?pid=72222

1,019

Odp: turbo doladowanie

Kiedy bede wiecej paliwa,tak turbo bede wiecej ladowac, ale tez radzę dla te silniky Ifa 4WD ciśnienie max 1Bar, potem jest problem z chłodzenia silnika,uwagę na to.

1,020

Odp: turbo doladowanie

http://www.youtube.com/watch?v=lGyUFxgZ6Hg
Nie wiem czy było ,dźwięk kapitalny.

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile