1,021

Odp: turbo doladowanie

Jak masz zdjęty przewód od filtra to dźwięk jest naprawdę kapitalny. Założysz rurę i dupa. Większość "gwizdy" jest stłumiona. Wiem bo jak swojego w polu sprawszałem to tak właśnie było.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

1,022

Odp: turbo doladowanie

u mnie bardziej syczy niż gwiżdże i też do jednego bara nabije ale ustawiłem mniej bo się jeszcze boje o silnik ,co do mocy to chyba przybyło bo w pługu jakoś lżej miał.

1,023

Odp: turbo doladowanie

Przerobil ktoś kiedy układ chłodzenia na lepszy wydajność?
Myszle,że silnik wytrzyma ladowanie i 1,5Bar, ale problem jest go uchłodzić.
Rozważalem,zrobić  mniejszy koło pasowe pompy i tym zwiększać jej obroty.
Dalej z głowic sa dość  małe dziury do kolektora i byłoby dobrze je tez zwiększyć, lub nie dwóch, ale więcej trzeba cztery
Mozno i chłodnica mogłaby być większa.
Co o tym myśleće?

1,024

Odp: turbo doladowanie

No jeśli masz silnik na zapas to kombinuj  wink

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

1,025

Odp: turbo doladowanie

A jaki masz wentylator ? http://allegro.pl/wentylator-pompy-wody … 17854.html

1,026

Odp: turbo doladowanie

Mam silnik i inne części na eksperymenty smile:play:

Ja mam na obych  dwóch Forszajtow wentylatory z tymi malymi łopatki, nie wiedziałem jeszcze ten wielki, ten na pewno bedzie liepiej chłodzić.:brawo:

1,027

Odp: turbo doladowanie

U mnie w JCB aby chłodzenie było dobre to są dwa termostaty obok siebie aby przepływ był większy , a i chłodnica jest grubsza .

1,028

Odp: turbo doladowanie

no dobra ale jaką turbiną chcesz osiągnąć 1,5bar ???co do chłodzenia to dobrze kombinujesz jak mniejsze koło pasowe+większa chłodnica ja dzisiaj zamówię wentylator na 4 śruby wydają mi się tam większe łopatki.

1,029

Odp: turbo doladowanie

Mniejsza turbina bede wiecej ladowac.
Uwazam o turbo ze Zetora 10145 lub z Fiat Ducato 2,5td
itp :hmmm:

1,030

Odp: turbo doladowanie

ja mam od sprintera 2,7 cdi ze zmienną regulacją łopatek i 1 bar to max(może przy maksymalnym obciążeniu było by więcej ale odwagi brakuje sprawdzić) poza tym ładuje już poniżej 800 obr. problem jest tylko taki że o wiele gorzej zapala.

1,031

Odp: turbo doladowanie

Teraz mam wielke turbo z Liaza K36 i laduje okolo 0,3Baru.
Chce sprobowac turbo K27 co sa na Zetorach Z10145, lub wasz Ursus C385 4-cyl.
Te turbiny sa u was na Allegro tanio:
http://allegro.pl/turbosprezarka-zetor- … 04476.html
http://img16.allegroimg.pl/photos/oryginal/47/54/20/44/4754204476

1,032

Odp: turbo doladowanie

Poulm ta turbina nie da rady. Zanim założyłem swoją z ciekawości mieżyłem w ursucie 1024 ile turbina k27 daje ciśnienia i na max biła 0,8 bar. Do tego ciągnik ten ma o 1/3 mniejsza pojemność jak forszaj przez co w fortschrittcie będzie podawała jeszcze mniej.
Ja mam w swoim turbinę B3A i na max ładuje 0,35 , a bez filtra 0,6.
Pokombinował bym z turbiną z MANa 4 cylindrowego. Pojemność zbliżona do gorsza. Ile ładują nie wiem. Można też by spróbować do turbo k36 założyć "ciepłą stronę" do K27. Przez to będzie wkręcać się nacwyższe obroty i ładować więcej.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

1,033

Odp: turbo doladowanie

Ktos miał taką ( zetor 4 cyl ) turbinę w forszu i zdawało to egzamin bardzo dobrze.
A może chodziło o mtz

1,034

Odp: turbo doladowanie

Kamil ma ruską TKR7 . To jest chyba z belarusa 1221 ?

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

1,035

Odp: turbo doladowanie

Do jakieś miary to działa tak, ze czym mniejszy turbo,tym bede wiecej ladowac.
Na silniku Ifa 4VD bede turbo 1-kanałówe z 4cyl. silnika Zetor wiecej ladowac niz turbo 2-kanałówe z 6cyl. silnika.
Wiem od dwoch Ifach, co maja to turbo z 4cyl. typ K27 i efekt jest bardzo dobry.
To jest od mojego znajomego:
https://www.youtube.com/watch?v=HFXauY7cX0c
https://www.youtube.com/watch?v=locPux48bOc

1,036 Ostatnio edytowany przez Sebastian (2014-11-09 14:42:02)

Odp: turbo doladowanie

Jak znajomemu  zdaje egzamin to też spróbuj  . Tylko tu będzie silnik miał cięższe warunki pracy  jak w samochodzie .

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

1,037

Odp: turbo doladowanie

Tak Miałem Turbo od Mtz ale mi padło  pękła ośka wirnika
i mam teraz założone Turbo od zetora 4 cyl ładnie ładuje ale mnie4j gwizda z tłumika

GG 16238418

1,038

Odp: turbo doladowanie

I  ile ciebe to turbo laduje?
Jak ide silnik w obciążeni w ciężke orke? Nie grzeje se wiele?
Chce kupić nowe turbo i rozwazam czy z 4cyl. silnika lub 6cyl. silnika :nie_wiem:

1,039

Odp: turbo doladowanie

Polum jako jeden z pierwszych który założył turbo powinieneś wiedzieć że tylko 4 cyl. to z 6 cyl działa ale tylko w połowie.

1,040

Odp: turbo doladowanie

Tak, wiem co masz na myśli, ale jest tu jeszcze inny problem.
Silnik Ifa 4VD ma pojemność silnika jak silnik 6cyl. Zetor 16145 lub Ursus C386,tak bede dobrze robic i to ich turbo.
Mniejszy turbo z 4cyl silnika Zetor 10145 lub Ursus C385 bede lepiej ladowac od dolne obrotki silnika,ale w max. obrotki juz to turbo ma problem,ponieważ nie ma zawór regulacyjny i  może zniszczyć siebie i silnik.
Dla tego sie pytam jak dobrze to turbo z 4cyl. silnika dziala głównie w obciążeniu i max. obrotkach.:nie_wiem::nie_wiem: