181 Ostatnio edytowany przez kuzaj63 (2015-04-19 14:09:07)

Odp: porada od strony prawnej

Chyba nie do końca tak jest.
Kto sieje ten zbiera.
co do podatku gruntowego - jest on zapewne podzielony na 4 raty.Raty które przypadają do momentu zmiany właściciela płacisz Ty później nowy właściciel.
Ale pamiętaj że po dobroci więcej załatwisz niż krzykiem smile

182

Odp: porada od strony prawnej

Uwierz mi że tak jest jak mówię. Już nie jest jego i nie ma do niego żadnych praw poza agencją, jeśli składał na nią wniosek o dopłaty to już inna sprawa!

183

Odp: porada od strony prawnej

Stachu nie pisz bzdur.
Po pierwsze posiałeś, po drugie płać podatek, po trzecie wpisz w dotacje i po czwarte zbierz co urośnie, jako posiadacz tej działki masz do tego pełne prawo i w razie czego w sądzie wygrasz sprawę o naruszenie posiadania. To bardzo prosta i oczywista sprawa, bo sąd nie bada praw własności tylko posiadanie, które może być, bezumowne, na gębę czy na umowę pisaną. Do zakończenia twojej umowy dzierżawy nowego właściciela obowiązują umowy zawarte przez poprzedniego właściciela.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

184

Odp: porada od strony prawnej

Nie posiadacz a użytkownik. Po drugie jak dzierżawa jest czy na gębe czy na piśmie, zawsze nowy właściciel kupując działkę ma psi obowiązek dotrzymać warunków umowy. Jak dzierżawa wygaśnie w październiku, a zasiałeś zboże ozime, to zbiera ten kto zasiadł...

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

185

Odp: porada od strony prawnej

Dokładnie tak. Chyba żę w umowie dzierżawy był punkt który mówi inaczej.

186

Odp: porada od strony prawnej

hmm pytanie to była dzierżawa od kogoś czy na dziko ? bo to też raczej ważne

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

187

Odp: porada od strony prawnej

To była dzierżawa . Jednak wygasła i dalej obrabiałem ale za pozwoleniem właściciela .

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

188

Odp: porada od strony prawnej

Czyli umowa słowna.

189

Odp: porada od strony prawnej

Tak jak pisałem dla agencji figuruję ten co składa wniosek. Widać Marku, że dawno ziemi nie kupiłeś skoro tak piszesz. Jak kupisz ha to możesz komuś zrobić grzeczność i tyle. Dzierżawa to zobowiązanie za porozumieniem stron, ale nie nowego kupującego. Każdą umowę można zerwać, czy to dzierżawy, czy najmu itd.

190

Odp: porada od strony prawnej

tak ale wygasła kiedy ... przed zasiewem czy może już po zasiewach ?  a może o wiele wcześniej ...
a nowy właściciel jest burakiem czy ma trochę muzgu ?||

zeszłego roku w Styczniu nabyliśmy pole z rzepakiem  gośc co pole uprawiał nie miał również dzierżawy z racji tego że zasiał to i zebrał podatek zapłacił również za pół roku  i po żniwach już my to ogarnialiśmy ....  tak że wg prawa kto zasiewa ten zbiera ...  tak tłumaczyli urzędasy

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

191

Odp: porada od strony prawnej

Parę lat temu wygasła , jest burakiem nie przewidywalnym  .

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

192

Odp: porada od strony prawnej

Stachu napisał/a:

Tak jak pisałem dla agencji figuruję ten co składa wniosek. Widać Marku, że dawno ziemi nie kupiłeś skoro tak piszesz. Jak kupisz ha to możesz komuś zrobić grzeczność i tyle. Dzierżawa to zobowiązanie za porozumieniem stron, ale nie nowego kupującego. Każdą umowę można zerwać, czy to dzierżawy, czy najmu itd.

Stachu i tu się mylisz jeśli umowa dzierżawy jest na czas określony temat nie do ruszenia sam to przerabiałem z prawnikiem i właściciel musiał odpuścić a chciał przetarg ogłaszać kto da więcej ten zabiera.

193

Odp: porada od strony prawnej

więc idź do agencji powiedz jaka sprawa i tyle  niech ci doradzą  miejscowi  tzw fachowcy

http://forumprawne.org/prawo-nieruchomo … nnego.html

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

194

Odp: porada od strony prawnej

W izbach rolniczych jest prawnik do dyspozycji. Ostatnio też przerabiamy coś podobnego i gościu ładnie wszystko wytłumaczył i pokierował.

E 516 na części
Telefon 695 076 269

195

Odp: porada od strony prawnej

pietia moi teście mieli dzierżawę na 5lat mowa o najmie i *** ich po 4 bo Bank wynajął lokal

196

Odp: porada od strony prawnej

Stachu ja mówiłem o gruntach w moim przypadku prawnik zadziałał.

197 Ostatnio edytowany przez Sebastian (2015-04-23 23:23:14)

Odp: porada od strony prawnej

Dziękuję  wszystkim za porady :beer: . Zobaczę co to dalej będzie bo to jakieś jaja się dzieją . :crez: :stu:

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

198

Odp: porada od strony prawnej

Sebastian nie daj sobie w kaszę dmuchać, wiedząc że racja jest po Twojej stronie.

199

Odp: porada od strony prawnej

Możliwe że tą dzierżawę mogę przejąć przez zasiedzenie . Nie wiem jak się  do tego zabrać ? Ile prawnik za taka sprawę może wziąć ?

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

200

Odp: porada od strony prawnej

Po 30 latach władania jako posiadacz samoistny. 2000 bierze sąd i mniej więcej drugie tyle papuga.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia