21

Odp: Tylni kuper

Ja mam założone wszystko od 303. Szkoda zachodu na regenerację.

22

Odp: Tylni kuper

A ja w swoim całość zaspawałem na sztywno ,i nie zauważyłem nic negatywnego w działaniu podnośnika .

23

Odp: Tylni kuper

Też miałem wyrobione i zastanawiałem się nad regeneracją.  Zacząłem rozkręcać i jak się okazało że bez grzania gazami się nie da chwyciłem za spawarkę i ładnie wszystko pospawałem. Wszystko ładnie trzyma i podnośnik chodzi jak chodził. U mnie nie ma połowy cięgien od tego całego mechanizmu więc szkoda mi nie było... Regeneracja może i by miała sens jak byś używał tego ustrojstwa, a jak orzesz bez tego to to olej.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

24

Odp: Tylni kuper

Krzychu to są takie jak by  sprężyny  w obudowie , połóż się pod niego to zobaczysz sam . No  chyba że masz to  wywalone . Zrobię fotę ale mam wszystko na czarno maźnięte to nie będzie  tego dobrze widać no i jeszcze  jest w piachu   utytłane .
Do Jano 323  jest to  wersja sportowa  big_smile A regeneracja ? Tego się już nie da . To jest tak  styrane że się rozleciało . A nowego tego raczej nie dostanę tongue Po za tym po co sobie życie komplikować , proste rozwiązania są najlepsze smile Nie po to  go uratowałem przed marnym żywotem żeby go teraz zezłomować  . No skoro tak chcesz wszystko w oryginale trzymać to po co swojego przerabiałeś ?

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

25 Ostatnio edytowany przez jano323 (2013-03-07 09:41:31)

Odp: Tylni kuper

ja nie mówię że chcesz go złomować , bo mój to ma u mnie dożywocie i oprócz silnika i układu chłodzenia nic nie zmieniam , ciągnik był kompletny i staram się żeby wszystko było sprawne nawet każda kontrolka i każdy czujnik i on obrabia prawie 60ha a z tym silnikiem to już wyręcza liazkę w uprawie
a wracając do sprawy to widać w ogłoszeniach w jakim stanie ludzie (niektórzy ) dbają o ten sprzęt , gdzieś widziałem nawet krówski pal zamiast bolca .:lol:

26

Odp: Tylni kuper

Sebastian to już wiem o co chodzi i chyba mam to u siebie wink

27

Odp: Tylni kuper

No ale i tak wstawię foty , będzie dla potomnych tongue ;
Wiem , tam od góry brakuje płaskownika   .

http://www.fotoload.pl/123aa49/696d9964f48568a6662729f21292a7907711_min.jpg

http://www.fotoload.pl/123aa53/ae57083a089b9817bef9ca5fd209fba410028_min.jpg

http://www.fotoload.pl/123aa54/81b00cf84815d38c0015887ebbae1e9611206_min.jpg

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

28

Odp: Tylni kuper

Czegoś tam jeszcze brakuje jutro zerknę zajrzyj do dzialu zrob to sam do wątku dodatkowe siłowniki tam jest duzo fotek na których to wszystko widac

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

29

Odp: Tylni kuper

ja to miałem ale było tak roz...ne że to wy...em a do czego to jest?
Poważnie się zastanawiam co to daje? Np mam pług zawieszany to jak podniosę i pomykam to on sam sie buja na sprężynach czy jak?

30

Odp: Tylni kuper

Te amortyzatory, siłowniki czy poprostu sprężyny (zwał jak zwał) są powiązane ściśle z sterowaniem pływającm, siłowym i mieszanym podnośnika. Jak ktoś tego używa to są one potrzebne.
W czsie pracy np pługiem gdy trafi się na większy opór (np kamień) te sprężyny naddają się delikatnie i przesówają cięgienka które z kolei sterują zaworem w rozdzielaczu.
Jak ktoś ma instrukcje od forsza to tam dokładnie jest to opisane.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

31 Ostatnio edytowany przez Sebastian (2013-03-09 12:54:44)

Odp: Tylni kuper

Wiem że czegoś tam brakuje . Chodzi o to :
http://www.fotoload.pl/123aa47/aaf1fbc0bf4eeb9b012e0a34c29d16b92846_min.jpg

Od góry ten pręt (szujnik) opiera się o taki płaskownik czego nie ma na tamtym zdjęciu bo tam mam z drugiej strony  rozgięte te ucho  .

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

32

Odp: Tylni kuper

Ale to pięknie działa, pilnuje właściwej głębokości, ja bez tego robić nie potrafię.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

33

Odp: Tylni kuper

no jak masz sprawne to tylko chwalić. Te forszaje co oglądałem jak brałem swojego to ani jeden nie miał tego w komplecie...

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

34

Odp: Tylni kuper

Ja też mam sprawne, agregat bez kółek. Kiedyś pług pół zawieszany.

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

35

Odp: Tylni kuper

Panowie mam juz duze bardzo luzy na ciegnach i mysle zebu trzeba by bylo to zrobic, na wiosne troche poprawialem ale na marne dalej luzy i odkrecalem lewa strone a prawej nie dalem rady odkrecic... u mnie jest ta regulacja te bolczyki i na dole sprezyny ale jak widze te bolce do nieczego nie sa podlaczone wiec nie dzialaja... jak polecacie zrobic? Myslalem odkrecic podstawy i podlaczyc wieszaki wyzej i dac konkretny swozen na miare i wytulejowac wszystko zeby mialo rece i nogi...przy okazji bym zmienil ciegna od wieszakow bo spaw na spawie i dal bym krotsze zeby wyzej podnosil...

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

36

Odp: Tylni kuper

załóż od 303 i po kłopocie.