1,561

Odp: Ręcę opadają.

Masakra, kiedyś i u nas się paliło i spalił się prawie cały sprzęt. Wiem jak ciężko się pozbierać.

1,562

Odp: Ręcę opadają.

W TVP info pokazywali te zdjęcia z komentarzem że to Borówiec pod Poznaniem.Znam na tyle Borówiec i nie mogłem wkleić gdzie to jest,teraz wiem że to okolice Rawicza.

1,563 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2015-08-16 19:11:38)

Odp: Ręcę opadają.

Przejżałem wszystkie warte Mojej uwagi prognozy i czeka mnie co najmniej tydzień suszy. w tej chwili wszystko schnie bo gleba sucha jak popiół  a co za tydzień 2? 
Warto w ogóle w takich warunkach szarpać się z talerzówką? Mieszanie popiołu dla mieszania?
Teoretycznie zmniejszam parowanie wody.... ale tu nie ma co parować...

1,564

Odp: Ręcę opadają.

U nas patrząc po polach to pół a pół, ja odpuściłem podorywkę szkoda paliwa na drapanie po wierzchu

1,565

Odp: Ręcę opadają.

GLIFOSAT ZAMIAST  i taniej

Leszek   dla kolegów'

1,566

Odp: Ręcę opadają.

u mnie tez susza ponad temu był oststni deszcz 20l a upały były ponad 35st wiec... na polu brokuły kalafiory nie mówiac juz o kuku i marchwi...

Rolnik z powołania:-)

1,567

Odp: Ręcę opadają.

Niestety w polu sucho jak pieprz:/ dopiero wczoraj wieczorem i troche dzisiaj popadało
gruberem wiekszość arealu obrobione

1,568

Odp: Ręcę opadają.

Krzysiek wyskoczyłem z kompaktem na pole we środę wieczorem bo koło południa wpompowwło ponad 10l\m² i robota szła aż miło. Agregat waży koło 1400 i na 3 metrach bez problema wchodził na 7-10 cm. Dziś widać że ziemią dalej wilgotna więc i talerze pujdą dalej w ruch...

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

1,569

Odp: Ręcę opadają.

mnie wszystko omija.... Przelecę tam gdzie ma być żyto by w razie deszyczku pszenica powschodziła....

1,570

Odp: Ręcę opadają.

Mpopis robi ciężkie maszyny i w takich latach nie ma problemów.

1,571

Odp: Ręcę opadają.

Nie no o to czy mój sprzęt da radę zerwać  ścierń i ruszyć pierwsze kilka cm nie wątpię tylko po co?

1,572

Odp: Ręcę opadają.

A ja we wtorek jadę po nawóz i ruszam wszystko talerzówką. Dociążę ile trzeba i górę zerwę wszystko pod rzepak. Na pszenice też będę talerzował i niech leży czeka deszczu.

1,573

Odp: Ręcę opadają.

U mnie kolejny tydzien bez deszczu zapowiadaja,zaczynam sie martwic jak poorac pod rzepaki

mdw

1,574

Odp: Ręcę opadają.

Ja nie orzę bo nie ma sensu tej suchej ziemi, z resztą potem i tak tych skał bym nie rozbił

1,575

Odp: Ręcę opadają.

W sobotę u nas przeszła ulewa całe 4 litry na metr, dzisiaj nie ma śladu po deszczu

1,576

Odp: Ręcę opadają.

zachmurzone, ale tylko kropi....

1,577

Odp: Ręcę opadają.

u mnie oststni deszcz ponad miesiac temu 20l przy takich temperaturach to nie musze tłumaczyc trawa uschła a i drzewa zaczynaja wiednąć i gubia liscie jak w październiku...

Rolnik z powołania:-)

1,578

Odp: Ręcę opadają.

Po trzech burzach w żniwa ostatnia 16 dni temu, coś tam wilgoci jest gruberować można mając nowe dłuta.

1,579

Odp: Ręcę opadają.

U mnie zniwa w pełni a tu kolegi 20 ha poszło z dymem srednio 7-8 ton z ha http://www.gk24.pl/apps/pbcs.dll/articl … /150819780

1,580

Odp: Ręcę opadają.

Wczoraj na jeziorze w Niemczech utopił się mój Szwagier mniał 58 lat i tak się zakończyła wycieczka nad jezioro ,  z rodziną i przyjaciółmi . znikną i z oczu na moment i wystarczyło prawdopodobnie zasłabnięcie dziś bedzie wiadomo sekcja i te sprawy wszystko w niemczech , szok ,,,

Leszek   dla kolegów'