1,641

Odp: Ręcę opadają.

mazi napisał/a:

Wczoraj niedaleko 2 wioski dalej pan S. posiadający duże gospodarstwo pojechał robić głęboszem ciągnik 300 koni+ urwał wieżyczkę więc pojechał orać na siedem skib obrotówką po godzinie przyjechał z 4 korpusami rozerwał pług na dwie części. Mieliśmy orać po rzepaczysku ale pług który ma 1300 kg wyskakuje czekamy na deszcz. Kukurydza z ha znajomemu wyszła po 4 tony a jeszcze musiał puścić na suszarnie.

u mnie też nie idzie orać bo pług wyskakuje...

Rolnik z powołania:-)

1,642

Odp: Ręcę opadają.

u mnie suszy nie było ,gmina oszacował 20% normalnie śmiech na sali.

1,643

Odp: Ręcę opadają.

zaczołem orac po rzepaku, tragedia.

mdw

1,644

Odp: Ręcę opadają.

U mnie wczoraj padalo z rana i zaoralem 1ha a dzis tez z rana lalo i pojade orac dalej bo fajnie odmoczylo wszystko wink

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

1,645

Odp: Ręcę opadają.

Od 22 do 1 w nocy burze chodziły ładnie dolało przemiękło nawet więcej niż na głębokość orki 
(gruberowania) wink

1,646

Odp: Ręcę opadają.

szczęsciarze

Rolnik z powołania:-)

1,647

Odp: Ręcę opadają.

u mnie w nocy 25mm spadło

1,648

Odp: Ręcę opadają.

U mnie ledwo 5mm,widać poszło górą wink

1,649

Odp: Ręcę opadają.

a u nas pięknie słońce grzeje a wiatr resztę suszy .... tragedia

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

1,650

Odp: Ręcę opadają.

No i mamy awarie. Wczoraj ojciec zjezdzał z pola i było słychac straszne wycie jakby skrzynia lub most. Dolał oleju bo troszke bylo malo i pojechal orac, pol godz i ciagnik stoi. Zdjeliśmy pokrywe skrzyni i biegi wszystkie wchodza ale forsch nie jedzie. Jutro wyciagamy podnośnik aby zajrzec do mostu

1,651

Odp: Ręcę opadają.

Polak potrafi zaczynają orki po rzepakach a że twardo to najpierw głębosz na głębokość orki a potem pług i powiem jakoś to idzie tylko co to da jak sucho i tak i tak.

Znawców Fortschritta wielu na forum fachowców na lekarstwo ...

1,652

Odp: Ręcę opadają.

bez sensu takie oranie .... ale mniejsza z tym kazdy robi jak uważa .... kolega kopie dziurę pod szambo i na głębokości 180cm dopiero znalazła się wilgoć   tak to sam a skała zbita  bez  śladów wigoci

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

1,653

Odp: Ręcę opadają.

Wojtas jak w Twoim rejonie rzepaki ? Ci co posiali w pył to zostawiają, przesiewają czy będą likwidować?

gg 5118068

1,654

Odp: Ręcę opadają.

siane bezorkowo  wyglądają zacnie  te co nie pryskane od razu po siewie pięknie   e co po orkach  paru dniowych tragedia ... po orce i siewie w jeden dzien nawet nawet  ogólnie  biorąc pod uwagę poprzednie lata to Tragedia .... ledwo 2 listki  rzedów nie widać ... ale ja zostawiam jest ponad 40 sztuk na m2  to coś z tego będzie ... siane 20sierpnia wyglądają wiele lepiej niż te siane 28   o tych co posiali we wrześniu to nawet nie skiełkowały ...  ogólnie nie widzę by ktoś coś niszczył  co ciekawe nie widzę by ludzie brali się pod szykowanie pod pszenice  za sucho .... kolega wczoraj siał jęczmień to światu nie widać ...  prawie jak na pustyni .. do tego dziś było 32 w cieniu a 50 do słońca a teraz wieje że  głowę chce wyrwać  a deszczu nie widac

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

1,655

Odp: Ręcę opadają.

Ameryki nie odkryję ale sucho jak diabli, orać jakoś idzie ale pług wyciąga same bryły, nawet obornik w pryźmie wysechł

1,656

Odp: Ręcę opadają.

A ja dziś orałem na glinie i ładnie szlo ale wszystko pieprzło i tyle roboty... z 4ha tylko 1ha zaoraliśmy we dwa... Wszystko się psuje zaraz będe tylko 60tką pracował...

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

1,657

Odp: Ręcę opadają.

co znów polski cud techniki się rozpadł ?  co tym razem

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

1,658

Odp: Ręcę opadają.

Ciagnik tydzien czasu rozlozony. Dyferencjal z przekladnia główną zlozony, wnetrze kabiny praktycznie poskladane. Zostalo tylko hamulce znowu wymienic hmm jeden stary cylinderek z tylu wylał sie wiec ojciec zamówił dwa nowe w pobliskim sklepie, miały być w sobote a były wczoraj, dzisiaj układ odpowietrzyłem i skrawdzam czy nie cieknie z przewodów. Sukces, nie cieknie z przewodów ale za to z cylinderków leje na potege. Rece mi opadły

1,659

Odp: Ręcę opadają.

Co tym razem.. Znaczy sie tak trzeba lozyska w 12 zmienic na przodzie bo skrzypia, z tylu z wolnic olej leci i takie tam. Wczoraj konczylem siac to przewod w 323 od silownika wspomagajacego pieprznal, Jumz rozebrany, No teraz mf 255 zrobiony bo pompa wtryskowa byla padnieta.. Wszystko na bierzaco trzeba robic jeden wyjedzie z warsztatu a drugi czeka w kolejce... sie nie wyrabiamy..

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

1,660

Odp: Ręcę opadają.

Karol sprzedaj któregoś złoma to reszta się przestraszy i przestanie się psuć!  Kuzyn pojeździł u mnie w akcji kukurydza kiszonkowa fastrakiem przez dwa dni i efekt tego jest taki że chce sprzedać zetora z 2006r co ma go od nowości (2000 godzin )  i kupić fastraca .