1,761

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Do Andrzeja mam rzut beretem tak że dzięki Laszek , porozmawiam z domowym rzeźnikiem i odezwę się Andrzeju do ciebie .

1,762

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Ja ma kontrakt za pszenice po 690 dwa auta na listopad a na grudzien za 4 auta po 700 netto

mdw

1,763

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Panowie cena pszenicy paszowa  na ten tydzień 680 netto Giżewski ubój indyka Okolice Rawicza

1,764

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Czyli jak na kontraktach jest taka cena, to może jest szansa na wyższą cenę? Na razie czekam, mam się czym zająć.

1,765

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Kurniki w Rykach 560 z VAT pszenica.

There is no soul, no soul could ever make me it's own...

1,766

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

No i kuku wymłócone trochę lipa średnio 4t z hektara cena 510zł netto wilgotność 24,6 % z dopłatą wyszła po 550 zł netto czas wozić wapno i talerzować.

1,767

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Ku..a 2,9-3,0 zł za świnie, szlak mnie trafi, chyba poszukam normalnej pracy bo tak to długo nie pociągnę. 10 lat temu świnie były droższe niż w tej chwili

1,768

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

noo to jest straszne ... a ile byki tak z ciekawości ??

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

1,769

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

świnie zlikwidują, bo wiadomo nie opłaci sie, ale kto zje to zboże co na polach urośnie?

Rolnik z powołania:-)

1,770

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

8zł bysie

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

1,771

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Pajej napisał/a:

świnie zlikwidują, bo wiadomo nie opłaci sie, ale kto zje to zboże co na polach urośnie?

Ludzie. Już alarmują, że wszędzie gdzie się da pakują syrop glukozowo-fruktozowy bo taniej niż cukier. Ten syrop robi się z pszenicy, jęczmienia, kukurydzy, a odpad skarmi się brojlerami i niech ludzie wiedzą od czego tyją.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

1,772

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Pajej napisał/a:

świnie zlikwidują, bo wiadomo nie opłaci sie, ale kto zje to zboże co na polach urośnie?

Jako skolonizowani będziemy hodować i uprawiać to czego kolonizatorzy nie chcą u siebie, bo im się nie opłaci !

1,773

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Ja podchodze do tematu swiń puki co z dystansem. Też jestem załamany ceną, jednak w okolicy można kupić prosiaka 8-10tygodni już za 80zł. Niżej raczej tuczniki noe polecą, a przy cenie na dzisiaj - 3,50 netto za wagężywą ale po klasyfikacji  po uboju i prosiaku za te 80 to mi z rachunku wychodzi 40zł netto na plus. Mało? Może tak ale na kontraktowym nic więcej nie dają, a jest szansa że za 4miesiące cena podejdzie w góre....

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

1,774

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

MarekPe a czytałem już n a temat cukru i mają znieść limity do produkcji i będzie pewnie produkowane jeszcze więcej go. Dlatego nie wiem jak będzie wyglądała opłacalność produkcji buraków...

1,775

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Ja miałem wczoraj odstawę do Ełku cena za bazowa to 4,5 netto plus premia także może uda się wyciągnąć te 3,7 plus vat na żywo.

1,776

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

jedyne co mi do głowy przychodzi to zakładać spółki czyli się zrzeszać zbudować swoje ubojnie i masarnie bo to one śmietankę zbierają.

1,777

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Jako plantator buraka to żal mi hodowców z terenów suszowych jak patrzę na ceny wysłodków mokrych.Cukrownie nie mają litości dla tych ludzi.Normalnie czuję wstręt

1,778

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

To chyba ja w tym tygodniu dostałem najlepszą cenę 3,9+vat gotówką.

1,779

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Grzegorz89 napisał/a:

MarekPe a czytałem już n a temat cukru i mają znieść limity do produkcji i będzie pewnie produkowane jeszcze więcej go. Dlatego nie wiem jak będzie wyglądała opłacalność produkcji buraków...

Tak jak i świń, kto ma tańszą technologię ten przetrwa.
Nie jestem w stanie dosłownie przytoczyć treść naszych rozmów ze Sławkiem42 sprzed kilku lat na temat uprawy ćwikły i innych warzyw suszonych w obliczu konkurencji rodem z ChRL, ale już wtedy koszt zakupu był śmieszny w porównaniu z kosztem produkcji u nas.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

1,780

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Oglądacie na YT kana Autostopem na koniec świata? Ja oglądam, polak wybrał się autostopem na daleki wschód, i w Rosji nocował czasami u ruskich . Powiem szczerze, że oni chyba mniej stresowo tam żyją, bo żyją jak chcą. Mają mały ogródek, swoje frukty, swoje kartoszki, drób świnki i kupuja tylko przyprawy.
W obecnej chwili, jestem ciekaw jak dają radę przeżyć i jeszcze coś zrobić wokół siebie ludzie na małych kilkuhektarowych gospodarstwach.
W tej chwili Rosja blokuje import towarów z Turcji i jakby nasi byli mądrzy, to pojechaliby do nich, zakopali wojenny wrak tupolewa i korzystali z okazji ,że moglibyśmy mieć dalej dobry rynek na zbyt. Bo to jest chłonny teren na wszystko. Przy okazji tego, że unia będzie się sypać z powodów imigrantów i sama się rozdupcy. Dlatego myślę, że warto zacząć ze wschodem trzymać.