2,081

Odp: Ręcę opadają.

wałka rozrzadu bodajże

mdw

2,082

Odp: Ręcę opadają.

To ja lepiej . W carinie załączył się alarm,  odciął zapłon . Zepsuł się pilot zdjęcie klemy nie pomogło . Na koniec stacyjka się zablokowała . Na drugi dzień holowanie z pod Mławy ... Trzeba było  rozwalić  blokadę  kierownicy .  To była przebojowa noc ...

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

2,083

Odp: Ręcę opadają.

Ja jak pojechałem po siewnik do buraków, to audi 80 z przyczepką 30km wracałem na długich światłach. widoczność była z 10m przed maską. Gdzieś ładowanie znikło, a samochód kaszlał. Mimo wszystko jakoś się doturlałem, a samochód stoi już kilka tygodni nie ruszany,.

2,084 Ostatnio edytowany przez Sebastian (2016-02-08 20:52:52)

Odp: Ręcę opadają.

Tak jak u mnie . A podobno japońce nie zawodne smile . Przynajmniej  wróciłeś  do domu i nie zmarzłeś jak ja :gun: .

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

2,085

Odp: Ręcę opadają.

brat ma carinę tylko że kupioną od wuja gdzie on wziął od  swojego syna, a ten prosto z zachodu i przebieg w Polsce bardzo mały miała. To bardzo sobie chwali. I na 1.6 to zbiera się jak u mnie 2.8 wink

2,086

Odp: Ręcę opadają.

Ta co mam to też 1.6 combi ,   przebieg prawie 400000 ,  zbiera się jak  fiat 125  smile .

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

2,087

Odp: Ręcę opadają.

auto zrobione, spadł wezyk z pompki paliwa w zbiorniku, czujnik tez wymieniłem bo pokazywał błąd, a lezał juz miesiąc w bagażniku i czekal na wymiane, ale zastanawiam sie czy nie sprzedać tego auta mimo że w sumie zadowolony jestem

mdw

2,088

Odp: Ręcę opadają.

Eh się posrało u mnie już kompletnie. Brak dopłat a nawozy przyjechały ale nie wszystkie i mus zapłacić tylko że spoko gość to może poczekać z pieniędzmi.. Na wiosnę trzeba 100 tyś jeszcze spłacić pola no i już trzeba będzie przepisać na nas tylko skąd wziąć te 100 tyś i niestety trzeba prosić Bank.. No i będę potem dalej tą samą biedę klepać przez x lat co będzie kredyt bo nie bedzie co jak się rozwijać bo i tak mało co pieniędzy zostaje z mleka to jeszcze do tego kredyt trzeba będzie doliczyć.. Eh już ja nie wiem co robić sad Myślałem żeby wziąć większy kredyt to dałbym rade powiększyć stado mlecznych bo i bym dostał MR to z 25 dojnych by wyszło 40-50 dojnych śmiało i było by lepiej spłacić kredyt i szybciej bo by bylo tego kredytu max 200 tyś.. Tylko czy to ma wgl jakikolwiek sens...

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

2,089

Odp: Ręcę opadają.

do tej płatności za nawozy. Tam gdzie się zaopatruję w środki do produkcji, a są to dwie firmy zawsze dostaję na przelew 2 tygodnie. Bez żadnych odsetek dają też termin płatności 30 dni a jak poproszę to nawet do 2 miesięcy. Powyżej 2 miesięcy doliczają 1% miesięcznie od faktóry. Karol może czas zmienić dostawcę i poszukać kogoś podobnego jak mój. Druga opcja. Mam konto bankowe z możliwością debetu do ustalonej kwoty. Debet do 30 dni nie kosztuje mnie ani grosza.

gg 5118068

2,090 Ostatnio edytowany przez androl (2016-02-12 09:35:37)

Odp: Ręcę opadają.

Gospodarstwo i wszystko co z nim związane, zwłaszcza finanse musisz nauczyć się ogarniać bez kalkulatora. Gdy tą umiejętność posiądziesz, będzie Ci się wszystko działać i kasa zgadzać to dasz radę.
Zorak kiedyś miałem debet w rachunku i była opłata za gotowość, takiej opłaty też nie masz ?

2,091 Ostatnio edytowany przez zorak (2016-02-12 09:45:49)

Odp: Ręcę opadają.

kiedyś miałem ale po zmianie umowy już tego nie mam.

gg 5118068

2,092

Odp: Ręcę opadają.

Karol skoro teraz ledwo idzie i zeby szło dalej musisz wziąc kredyt to weź teraz 200tys  gdzie twierdzisz że 100 to dużo za dużo do ogarnięcia .
a co jak dopłaty do bydła zniosą  i co jak  cena mleka spadnie  jeszcze niżej ??
sam chcesz się zapędzać w spirale długów .... przemyśl to dobrze bo jeżeli w tym momecie masz taki dylemat to później możesz miec tylko większy plus wielki kredyt

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

2,093

Odp: Ręcę opadają.

Zorak jeśli chodzi o nawozy to nie ma problemu z czasem płatności bo gość sam na gospodarkę i wie jak to na niej jest...

No ja nie wiem co robić czy siedzieć i pierdzieć w stołek czy brać się ostro do roboty... Łeb jak sklep tylko brak półek z czymś sensowynym...

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

2,094

Odp: Ręcę opadają.

wszyscy mamy podobne problemy, ale musisz mierzyc sily na zamiary.

mdw

2,095

Odp: Ręcę opadają.

Wiesz żebym ja gospodarzył to co innego. Ja myślę jak przekonać Tatę żeby zrobił coś sensownego bo on tylko myśli żeby wziąć kredyt i spłacać... No tak... Ale powiem jak jest.. Za mleko na czysto wychodzi 80gr... z dodatkami 1.27zł... Miesięcznie wychodzi nie całe 13tyś.. Mleczarnia odbiera 2 z kawałkiem bo mamy wzięty kredyt z mleczarni i zostało jeszcze 15tyś do spłaty czyli wychodzi koło 10 tyś.. Zapłacić rachunki i inne duperele srele wychodzi 5 tyś.. A jak by doliczyć spłatę kredytu ? 3tyś na życie ?

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

2,096

Odp: Ręcę opadają.

to zalezy czy kredyt przyniesie wzrost dochodu w gospodarstwie to wtedy inny przelicznik.

mdw

2,097

Odp: Ręcę opadają.

To też zależy... Trzeba przemyśleć za i przeciw co zrobić. Najgorzej ze nie można przewidzieć jaki będzie rynek....

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

2,098

Odp: Ręcę opadają.

Karol tylko że te 13 tys to nie jest zysk tylko wota brutto za mleko

2,099

Odp: Ręcę opadają.

No tak tak...

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

2,100

Odp: Ręcę opadają.

agrolok ma na pół roku a można i 2 lata termin odroczyć jakby dopłaty nie przyszły to miałem się do nich zgłosić co do kredytów to lepiej mniej niż więcej brać ja wolę poczekać i za swoje robić.