421

Odp: Żyto

Z kąt taka tania kreda ? jak co roku 300-500 kg/ha i badaj ph bo przeholujesz.

422

Odp: Żyto

Zapewne to kreda pylista. Kumplowi przywozili z Mielnika. Ładnie się wysiewała.

423

Odp: Żyto

A tą krede to w takiej cenie gdzie można kupić?

424

Odp: Żyto

Kolega był w Poświętnym na szkoleniu i powiedział, że co roku gnoi swoje pola i ile ma wapna sypać zapytał. Mądre głowy mówiły że broń boże wcale pod warunkiem, że co rok gnoi. 30lat z Ojcem gospodarzy ja od 3lat mu tnę zboża i ma bajkowe zboża a ziemia 30lat wapna nie widziała to ja już nie wiem! Ziemia od 3 do 6klasy

425

Odp: Żyto

wiekszych głupot nie czytałem no chyba ze to jakies redziny

426

Odp: Żyto

jak się gnoi to się nie daje wapna.............................................. w tym samym czasie a tak to decyduje wynik analiz

427

Odp: Żyto

W tym samym czasie nie, kiedyś uczono nawet że nie w tym samym roku. Obecnie jajogłowi mówią że w odstępie 5 tyg. można. Obserwuje kuzynów mają 6 ha nigdy ich pole wapna nie widziało gleba IVb-V klasa. Obornik bydlęcy co drugi rok, na bogato, koszę im jest można powiedzieć dobrze. Gdyby jednak chociaż co 5 lat rzucili wapno byłoby bdb.

428

Odp: Żyto

To jest kreda pylista ale bardzo dobrze się wysiewa, kupuje ją w Agrotrzcinie w Braniewie

Fortschritt b201/5 Fortschritt E512 Fortschritt B-605
Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej smile

429

Odp: Żyto

Koledzy pryszczecie żyta od grzybka? Tak jak w tym roku to czym i kiedy? Już?

430

Odp: Żyto

Opryskiwaczem.
Jak będzie 12 stopni

431

Odp: Żyto

pryszczecie-fajny wyraz:-)


0

432

Odp: Żyto

W agrobiznesie mówili że już rolnicy pryskają! A czym najlepiej i kiedy? przed azotem czy po?

433

Odp: Żyto

zmien program tam nic madrego sie nie dowiesz

434

Odp: Żyto

Jak już tak bardzo Ci się spieszy to musisz wybrać środek który działa w bardzo niskich temperaturach. Jedyny jaki mi przychodzi do głowy to topsin, ale nie mam 100% pewności. Widziałem w jakimś czasopiśmie rolniczym reklamę i tam tak pisało.
Pryskaj
Kto bogatemu zabroni...

435

Odp: Żyto

W agrobiznesie różne rzeczy mówią, ale trzeba sobie cedzić co prawda co nie. W tej chwili to moi zdaniem wywalanie kasy w błoto, bo jeszcze przez miesiąc cuda mogą być.

436

Odp: Żyto

Jak u kogoś jest ciepło to czemu a nie pryskać. Żyto rusza przy 2 stopniach. Więc jak kogoś korci to tani zabieg na choroby podstawy jest wskazany....  Nie zaszkodzi.

437

Odp: Żyto

-4 zabieg na grzyby 13 lutego w życie ??? o czym tu piszemy?

Leszek   dla kolegów'

438

Odp: Żyto

Klimat się zmienia, skoro mamy już szakale w Polsce, to może i zboża na grzyba niedługo w lutym trzeba będzie pryszczyć. Nasz rolników "sezon ogórkowy" to zima, więc zdziwjamy wink

439 Ostatnio edytowany przez PawełS.64 (2016-02-13 11:29:12)

Odp: Żyto

Dobry i tani na choroby podstawy żdżbła w niskich temperaturach "był" SARFUN oficjalnie wycofany.Kto zrobił zapas na rok albo trzy trochę zaoszczędzi.
Ja co roku na T1 daję sarfun + coś tam jeszcze + siarczan magnezu + stabilan na wyrównanie pędów i jest OK.

440

Odp: Żyto

Gadu gadu a jak się ociepli to z czym wjechać na te żytka hybrydowe i syntetyczne? Ps gadałem z rolnikami i u nas tak jakoś w tym roku jest dziwnie. Pola gołe, czyli takie gdzie nie ma osłony lasów, krzewów itp. są OK. Natomiast przy lasach lub w dołkach przyżółkły wszędzie. Im dalej od lasu tym ładniejsze. Śnieg szybko się rozpuścił ale w cieniu trochę dłużej i tam jak miejscowi mówią zboża się poodparzały. Nawet hybryda z centrali od lasu żółta im dalej od lasu tym zieleńsza. Dodam, że jak śnieg puścił to wszędzie było zielono. Teraz jak te ciepło było to takie cyrki zaczęły się dziać.