461

Odp: Żyto

do gryki sporo czasu, podasz azotu, a potem zrobisz dobrą kichę dla bydełka

462

Odp: Żyto

Ale tam  jest od groma kamieni

463

Odp: Żyto

Zbieraj sieczarnią

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

464

Odp: Żyto

Koseś żytko dla krów czy na poplon?
Nie przesadzaj z azotem przed gryką bo jak go żyto nie wykorzysta to gryka się wywali i nic z niej nie będzie. A pryskać na co?

465

Odp: Żyto

Żytko urosło jako poplon ale jest tak ładne że mogło by zostać ,ale muszę tam zasiać grykę i zastanawiam się co robić ? Myślałem opryskać to glifosatem przed orką .

466

Odp: Żyto

pozbieraj jeszcze kamienie, i skosić na paszę na początku maja, albo talerzówka i ładnie wymieszać . Jeśli nie musisz pryskać na chwasty wieloletnie to lepiej mechanicznie płytko wymieszać ze dwa razy, więcej zniszczysz chwastów i oszczędzisz wodę

467

Odp: Żyto

Wszytko zależy od sprzętu jaki posiadasz. Jak masz siewnik talerzowy to wytrzymaj się z siewem gryki do końca maja. zbierz żyto na paszę i w ściernisko wsiej grykę. Przed siewem możesz prysnąć ściernisko 1l rundupu. Żyto nie powinno odbić ale cuda się zdarzają. skosiłem owies który się wysypał i odbił i znowu się wysypał .... miał 15 cm i ziarno.

468

Odp: Żyto

Koseś u nas wszyscy w maju rąbią żyto na kiszonkę. Po życie proso też na kiszonkę tak więc zdążysz z tą Gryką!

469

Odp: Żyto

Stachu jak duże urośnie to proso? jaki termin zbioru? co robią po prosie?

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

470

Odp: Żyto

Proso rośnie w zależności od warunków a takowych nie potrzebuje. Co do zbioru to pytasz na kieszonkę czy ziarno? A tak w ogóle to odpowiem na wsio tylko daj na temat PROSO.

471 Ostatnio edytowany przez artureekk (2016-03-30 22:24:32)

Odp: Żyto

a ja robie nasiona wyki kosmatej  planuje ze będę miał w tym roku jakies 6 ton biora na kiszonke i mieszają z żytem w maju jest gotowa i z tego co wiem albo jadą z kukurydzą albo z innym zielskiem na kiszonkę

472

Odp: Żyto

Ja w tym roku posialem wykę , miała być z zytem ale nie kupiłem żyta więc posialem z jeczmieniem i pszenzytem  wygląda to teraz tak. https://naforum.zapodaj.net/thumbs/866aff66c960.jpg https://naforum.zapodaj.net/thumbs/56b7c88de7fd.jpg

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

473

Odp: Żyto

do maja powinna byc

474

Odp: Żyto

Moje bojko (jedna z plantacji)
https://naforum.zapodaj.net/thumbs/57e55641f804.jpg

475

Odp: Żyto

bedzie trzeba z dwa razy skracać

mdw

476

Odp: Żyto

Żyto to jednak żyto.  Liście długie i szerokie .

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

477

Odp: Żyto

Jaka norma wysiewu i termin?

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

478 Ostatnio edytowany przez mw_marcin (2016-04-03 22:14:07)

Odp: Żyto

Skracać na pewno będzie trzeba mocno. Siałem około 135 kg/ha dokładnie nie pamiętam ale mogę sprawdzić w zapiskach. Termin gdzieś listopadowy bo to po QQ.

479 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2016-04-04 21:06:27)

Odp: Żyto

Ja dziś skracałem... Idelanie  mam 30/31
W przyszłym tygodniu druga dawka rsm z 60-80kg N

480

Odp: Żyto

Panowie tydzień temu rzuciłem 2-gi azot na żytka. Pod korzeń gnojowica nasiona zaprawiane. Problem pokazał się od tygodnia. Po pierwszym azocie pociemniały i ruszyły a teraz po 2-gim, który jeszcze chyba nie zadziałał blakną w oczach. Z ciemnych robią się jasno zielone. Czym je potraktować?