101

Odp: sprzęgło gumowe

Ja na duuużej prasie wyciskałem z wielkim trudem .....

102

Odp: sprzęgło gumowe

Sebastian napisał/a:

Cześć .  Czy ten wałek frezowy (Docisku sprzęgła) to nie trzeba na gorąco wyciągać ? Do tego pokrywa ta z przodu  na której oparte jest sprzęgło została  wybita (łożysko palcami można przesuwać ) .

Co potrzebujesz do sprzęgła to napisz a i masz blisko do mnie podjechać.

103

Odp: sprzęgło gumowe

to trzeba napawać i wytoczyć .

104

Odp: sprzęgło gumowe

Cześć! Powiedzcie czy powinien być luz na podporze trzymające obudowę sprzęgła  tej za sprzęgłem gumowym ? Proszę o szybko odpowiedz .  Zamierzam ją rozciąć i zespawać aby luz zniwelować .

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

105

Odp: sprzęgło gumowe

U mnie było ciasno na tyle że aby założyć to skrzynię musiałem lewarem podnosić .

106

Odp: sprzęgło gumowe

U mnie luz jest w środku tej podpory w tym  dużym   okrągłym otworze . Dziwne bo gdy podnosiłem pług do na wolnych obrotach dodawał sobie lekko gazu ?

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

107

Odp: sprzęgło gumowe

O tym napisałem , ale gaz raczej z tym "okularem " nie ma nic wspólnego ,prędzej luzy na poduszkach kabiny i silnika .

108

Odp: sprzęgło gumowe

U mnie w 303 też sobie dodaje gazu jak podnosze,to może być wina tego luzu?

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0

109

Odp: sprzęgło gumowe

Dzięki ! Jak zwykle  można na  kolegów liczyć ! Złożę złomka do kupy to zobaczę czy nie dodaje gazu . Poszły nowe poduchy i parę luzów jest zlikwidowanych .

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

110

Odp: sprzęgło gumowe

Ale w sumie to macie dobrze wyposażone  ciągniki z zarządzaniem mocą na uwrociach wink

111

Odp: sprzęgło gumowe

był już taki przypadek na forum.

To na 99% wina przedniego mocowania obudowy sprzęgła. Ze swojej strony mogę podpowiedzieć sprawdzenie ramy pod kątem pęknięć i mocowanie ramy do tylnego mostu. pod obciążeniem silnik odsuwa się od kabiny i stąd dodawanie gazu. Coś ze sztywnością.

...jak mawiał Sofronow.

112

Odp: sprzęgło gumowe

czyli rozkręca mi sie forsz,ciekawe musze to sprawdzić,ale wydaje mi sie że brakuje dwóch śrub przy mocowaniu sprzęgła.

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0

113

Odp: sprzęgło gumowe

czyli jak podnosze agregat to mi sie ciągnik wygina w połowie tak?

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0

114

Odp: sprzęgło gumowe

Tak

...jak mawiał Sofronow.

115

Odp: sprzęgło gumowe

Hmm ciekawa sprawa musze i ja u siebie sprawdzic jak to jest bo tez dodaje gazu sam. Nawet jak jest cos lekkiego np widkak do bel to tez dodaje gazu... Hmm...

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

116

Odp: sprzęgło gumowe

Pompy wtryskowe w tych silnikach mają regulatory wielozakresowe i jeżeli zwiększa się obciążenie silnika, to regulator sam dodaje sobie gazu, tak aby utrzymać obroty silnika na w miarę stałym poziomie. Teraz w zależności jak pompa jest wyregulowana, jak jest sprawna, jakie zastosowano sprężyny w regulatorze itp., itd... stopień niejednostajności czyli samoczynne zwiększanie lub zmniejszanie się obrotów silnika może być różne i wcale to nie musi świadczyć o wyginaniu się ramy traktora, co w sumie jest teoretycznie możliwe....

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

117

Odp: sprzęgło gumowe

Świadczy świadczy. Jak mojemu zapodam na ramiona agregat to na max zasypie (2,5tony) po podnoesieniu obroty mu idą w górę o około 50/min.
Gdyby regulator torobił to zwiększone obroty by były tylkl na czas podnpszenia, apo podniesieniu maszyny obroty by wracały do normy..
.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

118

Odp: sprzęgło gumowe

A widziałeś jak rama się gnie i przestawia się dźwignia gazu? Skoro dodaje sobie 50 obr/min to delikatny ruch tej dźwigni musi być już widoczny. Teoretycznie jest to możliwe, ale praktycznie.... Gdyby tak było, to wszystkie te traktory pracujące w podobnych warunkach, zachowywałyby się tak samo, a tak nie jest. Jednym przy zwiększeniu obciążenia silnika obroty rosną o 10, innym o 20, a jeszcze innym o 50 czy 100 obr/min. Na tym właśnie polega praca mechanicznych wielozakresowych regulatorów obrotów w pompach wtryskowych, a to o jakiej amplitudzie są te wahania, "mówi" nam o jakim stopniu niejednostaności mamy regulator.
A jak jest faktycznie, to łatwo sprawdzić, obciążając silnik w innych warunkach niż tylko praca z agregatem, np. w orce na ręcznym gazie, gdy gwałtownie zmienia się gęstość ziemi i nagle zwiększa się obciążenie silnika. Wtedy też regulator musi zapanować na obrotami, bo inaczej silnik by gwałtownie zwolnił, tak jak to jest w regulatorach dwuzakresowych, gdzie regulator "dba" tylko o obroty minimalne i maksymalne.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

119

Odp: sprzęgło gumowe

Jak mocno skręcić gumowe sprzęgło? Ile sił czy z umiarem? Bo jak rozkrecalem to gwint śruby był ok. 0.4mm za 2 nakretkami skontrowanymi...? I jakiś lekko się odkrecalo..

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

120

Odp: sprzęgło gumowe

Ja dokręćam zawsze dość mocno ale tylko zwykłymi  kluczykami, nie jakimiś z przedłużką wink Lepiej mocniej niż za luźno. Dziś to samo robię może uda się klamota odpalić, bo już zapał powoli tracę....