601

Odp: Prasy rolujące

A może jak tyle belek robisz to popatrz na NH BR ??

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

602

Odp: Prasy rolujące

Karol dobrze gada! Używany new Holland objedzie 3 razy nową sipmę i ładniejsze bałdy zrobi!

Odp: Prasy rolujące

Taa... Ja polską prasą zanim zrobiłem 10 tys beli nie grzebałem nic tylko smarowałem. A zachodnia używka dobra dla hobbystów rzeźbiarzy jak się zepsuje i szkoda kasy na oryginalne części.

604

Odp: Prasy rolujące

To Famarolka/Ursus/Sipma... Teraz decyzja bardziej pieniężna i gustu smile

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

Odp: Prasy rolujące

Bardziej ciekawi mnie metalfach walcowy ale ile prawdy w tym zatrzymywaniu sie beli jak za sucho?

606

Odp: Prasy rolujące

Musi być już naprawdę sucho i krótki materiał żeby staneło..

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

607

Odp: Prasy rolujące

moim metal-fachem nie zrobiłem za dużo bo robię tylko u siebie (zero usług). 4 sezon i mam może 5 tyś sztuk. W tym samym czasie kupował kuzyn sipmę łańcuchową i ma podobny przebieg. Obie prasy w takim samym stanie z tym że ja zbijam lepiej na sianokiszonkę, słomę i siano podobnie. Podczas zakupu moja tańsza o ponad 10 tyś. Żeby nie było że taka dobra jest to ma też kilka minusów:
- jak jest mokra trawa to podczas owijania siatka nawija się na najbliższy walec
- co kilkaset sztuk trzeba odkręcić taką blachę zabezpieczającą i wyczyścić z resztek trawy bo nabija się pomiędzy walec a tą blachę i nóż nie docina siatki.
A i walcowa jest cichutka, praktycznie nie słychać jej pracy.

gg 5118068

Odp: Prasy rolujące

A jak z zatrzymywaniem się beli? Szczególnie siana jak jest długie i stare bo dużo robię w sierpniu u ludzi z "ekologicznych" łąk.

609

Odp: Prasy rolujące

przez te 4 lata miałem jeden przypadek zatrzymania się beli i to na samym początku jak pierwszy raz robiłem siano, od tamtej pory ani razy czy to w sianie czy słomie. A im dłuższy materiał to tym lepiej zbija. Jeśli już by miała się zatrzymać to w małej i lichej trawie ale jak pisałem wyżej - nie zdarza mi się, a zbijam do czerwonego pola aż komputer zaczyna mi piszczeć "przeładowanie komory". Słoma pszenna, jęczmienna czy owsiana - prasuje wszystkie. Ja się nawet nie zastanawiałem nad droższą bo robię kilkaset sztuk rocznie a nie kilka tysięcy.

gg 5118068

610

Odp: Prasy rolujące

hm to ja powiem coś o mojej, mf 828, poleciało parę lożysk, kilka pasów, w tym sezonie zrobię ok 1000 kulek, dwa pasy na zapasie jak jakiś poleci, rok temu uzupełniłem palce, nowe tulejki na podbieraczu, dziś warta może 10tysięcy, owija sznurkiem i tu się traci czas. dalem bodajże 13 koła nie pamiętam. następna będzie taka sama z rotorem i siatką.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

611 Ostatnio edytowany przez niewydostanieszsie (2016-07-20 23:39:36)

Odp: Prasy rolujące

Kiedyś miałem kostkę classa. Nie znałem pojęcia części zamienne. Prasę na wiosnę się smarowało i w pole. CO sądzicie o pasówce metalfacha? Farmtrac 82 KM da radę czy umrze w niej?

612

Odp: Prasy rolujące

Bez noży da radę. A jak chcesz noże to kupuj 12 czy Zt i będzie szło jak miód smile

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

Odp: Prasy rolujące

Wczoraj sąsiadowi spaliła się pasówka w jęczmieniu. Unia 2 letnia, zrobiła może z 500 bel.  A czytałem że niby unia to droższe ale najlepsze krajowe prasy.

614

Odp: Prasy rolujące

Uu nie fajno... Najczęściej te pasówki się palą... Jeśli mieć pasówkę to trzeba przed sezonem żniwnym łożyska smarować bo inaczej strach...

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

615

Odp: Prasy rolujące

coś strasznego, dobrze że tylko prasa.
jak nowa to pewnie miała AC. prasa kopciła mi się parę razy, zawsze łożysko. trzeba mieć ze sobą ładną gaśnicę.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

Odp: Prasy rolujące

Ugasisz gaśnicą prasę ze słomą w środku? Szybko odhaczył i do domu po talerzówę żeby nie spalić zboża połowie wsi.

617

Odp: Prasy rolujące

jak byłem u gościa oglądać pokosówkę to stał nówka prasa może 200 bel zrobiła i sie spaliła żal patrzeć .

Odp: Prasy rolujące

Ile wytrzymują pasy w prasach i jaka mniej więcej jest cena? Patrzę na pasówki vicona i te bez rotora proste w budowie jak cep ale jak ocenić czy pas sie do czegoś nadaje jeszcze? I co lepsze używany vicon ewentualnie inna pasówka czy nowa polska pasówka np metalfacha?

619

Odp: Prasy rolujące

JD też bardzo prosta, pas jest wytrzymały, bardziej siadają klamry. Te skręcane jak zakładaliśmy to porażka a teraz te oryginalne to jest git. Maszynkę do zakuwania mamy pożyczoną od jednego z wioski i gra. Pas najprędzej pęknie jak najpierw od jednej strony klamra pęknie

E 516 na części
Telefon 695 076 269

620

Odp: Prasy rolujące

Ciekawe jak by kleił pasy ? kleiłem kiedyś szerokie taśmy  klejem tip top cement 400 i połączenie nie do rozerwania , tym samym klejem łączą na żwirowniach przenośniki .