241

Odp: dzierżawa

Tysiąc z dopłat a 600 na luzie wyciągnie . Chociaż na takiej ziemi jest ryzyko , że zarobi jeszcze drugie tyle co czynsz.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

242 Ostatnio edytowany przez Fujitsu97 (2017-02-08 21:27:41)

Odp: dzierżawa

Ja dałem 4 t za 10ha z czego użytkowego 8 klasa 4-5

243 Ostatnio edytowany przez artureekk (2017-02-08 22:01:43)

Odp: dzierżawa

5i 6 to tylko pod dopłaty wiem bo tylko takie ziemi mam czynsz 1000 i podatek to bezsens  oczywiście to moje zdanie tylko jakieś programowe , białkowe by kilka stów wyrwać  tak to tylko zyto i to dobrym nawożeniem   a i tak jak będzie sucho to g.... wyjdzie

Odp: dzierżawa

Jak to jest z przetargami ofertowymi? Mam działkę 4 ha obok mojego i może pójść tak jak inne na ograniczony albo na wniosek 2 rolników moga zrobić ofertowy. Ja z ojcem mamy 2 odrębne gospodarstwa na papierze to możemy wystąpić o ofertowy? Działka dla mnie ważna bo przylega do mojej z której chce zrobić siedliskową i nie chce żeby ktoś przypadkowy na przetargu sie pokazał.

245

Odp: dzierżawa

yokoslaw napisał/a:

i jak to teraz oceniasz? zostanie ci coś?

Jakiś plan jest  albo był  zima pokarze ,   powiem tak  samego czynszu jest  jakieś 27 30 tys na rok  zależy jak ocenią pszenice   plus podatek 3900 na rok za to pole  ,  reszta kosztów to  paliwo  czas ,     z tego co na jesien było widać to ok ale  teraz nie jestem pewien czy mróz nie  jest górą ..?    powinno być  jęczmienia  około 9-10t z ha spokojnie ,   jak przezimuje   rekord  z tego pola co kosili nasiekli 12t pszenicy z ha     po pierwszych żniwach   powiem jak to wygląda    przy takim czynszu   jak się noga powinie to  oddam  i tyle

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

246

Odp: dzierżawa

niewydostanieszsie napisał/a:

Jak to jest z przetargami ofertowymi? Mam działkę 4 ha obok mojego i może pójść tak jak inne na ograniczony albo na wniosek 2 rolników moga zrobić ofertowy. Ja z ojcem mamy 2 odrębne gospodarstwa na papierze to możemy wystąpić o ofertowy? Działka dla mnie ważna bo przylega do mojej z której chce zrobić siedliskową i nie chce żeby ktoś przypadkowy na przetargu sie pokazał.

odległość punkty, młody rolnik ,krowy staraj się na ofertowy

247

Odp: dzierżawa

to wszystko nic . za 3 ha w 3 klasie 53 tony pszenicy  na przetargu nabili  takie zuchy !!!

Leszek   dla kolegów'

248 Ostatnio edytowany przez marcin (2017-02-08 22:53:12)

Odp: dzierżawa

Z tymi ofertowymi to jakiś przekręt u nas niby na wszystko to patrzą .   Chłop młody co do działki  ma dosłownie krok spełnia wszystko przegrywa z gościem który tez jest młody daje czynsz do działki większy i ma do niej 12 kilometrow i ma więcej punktów  odwołanie nic nie daje tak wiec niewiem było do rozdania 200ha na 5 rolników jeden dostał 120 a reszta po 20 ha i gdzie tu sprawiedliwość

249

Odp: dzierżawa

U nas było tak samo   150ha  do rozdania jeden 100ha  Gdzie do pola ma 15km   ja to co mamy  i jeszcze 2    tyle że ten pierwszy jak dobrze policzył Bo średnia ma wyszła 3.6t do ha  gdzie 70 ha to same kamienie   i jak mu pszyszło podpisac papiery  i wyszło że pod zastaw musiał by dać swoją gospodarkę plus dom rodzinny   wymiękł  i tracąc wadium gdzie nie było małe  oddał te 70 a zostawił najlepsze kawałki  i patrzy co będzie ... nie wiem czym oni się sugerują  przy tych licytacjach ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

250

Odp: dzierżawa

wszystko zależy od agencji dolnosląska ma ta ze cena nie ma zadnego wpływu na punkty

251 Ostatnio edytowany przez Fenol (2017-02-27 22:25:57)

Odp: dzierżawa

zapowiada się przetarg w mojej okolicy, miałbym 11 km do gleby, mam bydło, jestem młodym rolnikiem, mam dzierżawę z anr, czy mogę coś zrobić aby mieć większe szanse na wygranie, można jakoś zwiększyć ilość punktów?
jakie dokumenty potrzebne są do zebrania?

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

252

Odp: dzierżawa

fenol kogo pytasz

przecież wszystkie wymogi jak i punktacja jest w szczegółach przetargu  na pewno za 11 km dostaniesz 0  za onw dostaniesz trochę

253

Odp: dzierżawa

napisz duży czynsz to dostaniesz bez względu na resztę pierduł.

Leszek   dla kolegów'

254

Odp: dzierżawa

a ile wołają notariusze u was za te ofertówki?? u mnie ponoć po 180 zł od kazdej nieruchomosci

mdw

255

Odp: dzierżawa

tego nie wiem ale w sąsiedniej gminie wygrali ci co dużo dali.

Leszek   dla kolegów'

256

Odp: dzierżawa

Preferowani są młodzi, małorolni i mający blisko .Wysokość proponowanego czynszu niema większego znaczenia.

257 Ostatnio edytowany przez Fenol (2017-02-28 13:09:42)

Odp: dzierżawa

pytam wszystkich którzy wiedzę mają, no tak na oko to jest tak jak pisze piotrzet. czyli nic nie zrobię, zastanawiam się czy jest sens się w to pchać. bo promień 11 km to bardzo dużo. A młodych rolników z bydłem w okolicy wpip.

oferta u notariusza niby 80zł, i ponoć jedną tylko ofertę można złożyć. prawda to?  że na jedną działkę tylko można? w takim sensie że jak ktoś wygra na jedną to już na następne nie jest brany pod uwagę?

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

258

Odp: dzierżawa

nieprawda, skłądaj na wszystko jak idzie, wszystko załeży od puktów

mdw

259

Odp: dzierżawa

Ja mam takie pytanie była informacja na tablcy ogłoszeń że jest działka do wydzierżawienia od ANR i ze w drugiej wywieszcze bedzie info kiedy przetarg. Mina prawie miesiąc drugiej wywieszki nie ma na stronie agencji też nic. co jest?

Rolnik z powołania:-)

260

Odp: dzierżawa

Najlepiej dzwonić do swojego oddziału