3,221

Odp: Ręcę opadają.

olej do wymiany...

3,222

Odp: Ręcę opadają.

Deszcz mnie wygonil spod ciagnika to poszedłem zobaczyć ten przewód. .... ręce opadają! To nie wąż, olej kapie z kranika od spuszczania wody z wymiennika ciepła i podstepnie mnie oszukał bo kapie centralnie na przewód spustowy.... trzeba silnik wyciągać a tu jeszcze ciągnik nie złożony.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

3,223

Odp: Ręcę opadają.

A jak się wysunie tą blachę pod silnikiem to nie zdejmiesz wymiennika?

3,224

Odp: Ręcę opadają.

Grad obtłukł mi rzepak niedużo i w sumie to nie martwię się za bardzo tylko boję żeby nie było więcej... Ludzie podtopieni, u niektórych dachy pozrywało. Jakaś trąba powietrzna była 5km ode mnie. NIeciekawie, a kombajn już drugi tydzień przejrzany czeka na pogodę jak nigdy.

3,225

Odp: Ręcę opadają.

Kiedyś takie nawałnice to była stosunkowa rzadkość , teraz rzadkością jest normalna burza ,jak się zaczyna chmurzyć to człowiek z coraz większym niepokojem patrzy w niebo...

3,226

Odp: Ręcę opadają.

Niestety mam tak samo , stary się robię albo jak.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

3,227

Odp: Ręcę opadają.

sks ( starość k....wa starość)to niestety  norma, panowie musimy trochę wyluzować, na pogodę nie mamy wpływu. Nie ważne wyznanie, wierzący czy ateista czy nie daj Bóg ekolog, to starajmy się zrobić to, co naszej mocy jak najlepiej, a jeśli przyroda zdecyduje inaczej to przyjmijmy z pokorą, mniej nerwów to lepszy sen, to lepsze samopoczucie. Powiecie , łatwo powiedzieć, a tu zobowiązania .... banki , żona gdera.... wiem bo sam nie jedną noc myślałem jak to dalej się potoczy, czy już koniec, czy uda się wykaraskać... . Mój ojciec lata temu imponował spokojem gdy pogoda nie pozwalała na pracę w polu i w końcu dawało radę doprowadzić do normalności ale ostatnimi laty coraz częściej to właśnie on truje mi,że nie damy radę zebrać, posiać, opryskać... . Spokojnie żyjmy dalej, dążmy do lepszego jutra i cieszmy się chwilą która daje nam radość i zadowolenie,

3,228

Odp: Ręcę opadają.

ja po tych wichurach i gradobiciach próbuję zbierać to co zostało i nerwy w tym nie pomagają . byłem wczoraj szacować od szkód łowieckich działkę 12 ha pszenicy dodam że była ładna bardzo 50% leży zwałowana i stłuczona  i myslę jak to pozbierać ?? czy jak przyjadą LEXIONY czy będą umieli to z ziemi pozbierać choć trochę ? czy jechać samemu 514 ??  cały czas dupa z tyłu . ale w tym roku na własne żądanie.

Leszek   dla kolegów'

3,229

Odp: Ręcę opadają.

Obniosło się i zaczęło padać. Zapowiadają trzydniówkę, byle bez nawałnic to mi nie przeszkadza. Żniwa u mnie najwcześniej piątek-sobota. Ten tydzień to mi i potrzebny. Jedna grupa loch zaczyna się prosić, druga do knura zaczyna chcieć. Trochę jeszcze podłubać przy maszynach.
Co natomiast wydarzy się przez ten tydzień  ?

3,230

Odp: Ręcę opadają.

Wczoraj miałem pechowy dzień. popsół sie przyspieszacz w kombajniie, zatarło na tulejkach, co gorsze nie mogę sie dodzwonić do przenna.
Pojechałem na skup z jęczmieniem cały zestaw warzył ponad 30t babka wzieła próbe z jednej przyczepy, podjechałem zeby drugą załapała ciagnik był wtedy poza wagą i chyba dopiero wtedy mi wagę złapał, bo jak doatałem papiery to wyszła waga brutto 25t czyli okradli mnie na 5t jęczmienia. Pisałem odwołanie rozmawiałem telefonicznie z prezesem dzis ma byc odpowiedź, ale czarno to widzę.

Rolnik z powołania:-)

3,231

Odp: Ręcę opadają.

Wczoraj była piękna pogoda a ja zamiast kosić wymieniałem łożysko oporowe od regulacji prędkości młocarni. Dziś już wszystko złożone ale deszcz wisi w powietrzu...

3,232

Odp: Ręcę opadają.

Mój lexion 512 nocuje w polu , odpadło przednie koło , rozpierniczyły się łożyska w zwolnicy.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

3,233

Odp: Ręcę opadają.

O widzę ze nie tylko ja mam pecha 3 dzień kosimy bieda rzepak i  co dzien awaria a myslałem ze już wszystko przed żniwami przejrzałem a jednak zawsze coś ,dziś 11 razy się wyciągaliśmy tylko czkać az skrzynia siądzie oby nie bo już mam ciary

3,234

Odp: Ręcę opadają.

A ja jeszcze nie zaczęte, co jak ciut obeschnie to znowu pada.

E 516 na części
Telefon 695 076 269

3,235

Odp: Ręcę opadają.

U mnie też pod górkę ze zniwami. We wtorek zasypalem wszystkie przyczepy i dop dzisiaj będę mógł cos kosic pod warunkiem ze za dnia wrócę z kolejki, mam na 10 z browarem. Konczylem juz w środę o pierwszej w nocy i coś się stało z sieczkarnia, wypluła dwa noże a że już takich od ręki nie dostanę to musiałem kupić komplet nowych Waryńskiego

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

3,236

Odp: Ręcę opadają.

A ja dopiero postawiłem ciągnik z rzepakiem i idę spać jutro pewnie zejdzie cały dzień.....

3,237

Odp: Ręcę opadają.

Andrew89 napisał/a:

U mnie też pod górkę ze zniwami. We wtorek zasypalem wszystkie przyczepy i dop dzisiaj będę mógł cos kosic pod warunkiem ze za dnia wrócę z kolejki, mam na 10 z browarem. Konczylem juz w środę o pierwszej w nocy i coś się stało z sieczkarnia, wypluła dwa noże a że już takich od ręki nie dostanę to musiałem kupić komplet nowych Waryńskiego

Nie łam się, sąsiadowi, którego pszenżyto ostatnio Ci pokazywałem NH CS6050 wysrał całą sieczkarnię i 1700 balotów poszło na magazyn, który w Wielką Sobotę tego roku spłonął w całości.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

3,238

Odp: Ręcę opadają.

Spokojnie panowie taki rok ...   może nie rok tylko  nasze maszyny wszystkie to padliny big_smile??
Tak na pocieszenie  powiem wam że  kosząc rzepak  w zeszłym tygodniu w sobotę pękła zębatka napędzająca  łańcuch w podajniku pochyłym  przez co zmieliło wszystko inne łącznie z łańcuchami . Cała przygoda kosztowała mnie 980zł  i weź tu się nie denerwuj , Na dodatek w młym case chyba rozsypał się krzyżak bo stuka na skręcie że szok ale kiedy to zrobić to nie wiem .

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

3,239

Odp: Ręcę opadają.

a mi opona rypła przednia, tez kombajn nocowal na polu

mdw

3,240

Odp: Ręcę opadają.

Spróbowałem dzisiaj kombajnem w polu i tak jęczmień ma 18,2 a żyto 20,5... Ciekawe kiedy będzie pogoda do zbioru....

E 516 na części
Telefon 695 076 269