261

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

jeżeli u ciebie występuje kranik za rozrusznikiem to odkręć odkręć ten na dole przy akumulatorach i otwórz korek chłodnicy i niech leci jak przestanie to zamknij wszystko zalej płynem i wsio

Nie ma to jak FORTSCHRITT

262

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

W poniedziałek będę zaglądał bo nadają przymrozki.

263

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

A jeszcze ile do niego powinno wejść płynu żeby było pod korek w chłodnicy,spuszczę w karnister i będę wiedział czy wszystko zeszło

264

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

ok 20l nie wiem jak w kombajnie ale do 323 wchodzi prawie 22l

Nie ma to jak FORTSCHRITT

265

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

emperatura ok .Ustaliłem że to uszczelka pod głowicą. Zdjąłem głowicę ale nie widzę gdzie ona mogła puścić.Może była za słabo dociągnięta. Czy ktoś wie z jaką siłą dociągać głowicę i czy sama wymiana uszczelki i splanowanie głowicy wystarczy?.

Nie masz pewności że to uszczelka. Może slaba pompa i nie drożne kanały chlodzące tuleje. U mnie dokladnie to jest przyczyną. Na wysokich obrotach wszystkook ale jak tylko obroty spadną wywala wodę a temperatura w normie (gotuje tylko w obrebie tulei)

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

266

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

Jakie mogą być przyczyny wydmuchanej uszczelki. Kompresja poszła w płyn i dlatego się spienił i ponawiam pytanko czy planować głowicę.A przed awarią silnik się pocił przy łączeniu głowicy z półblokiem. Martwię się bo ta dobra terz się delikatnie poci może zrobić obie za jedną robotą.

267

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

Zdjąłem pasek z wentylatora odkreciłen kolektor wody i odpisałem ciągnik . Płyn zaczął bombelkować w głowicy od strony  zbiornika paliwa więc wniosek jest jeden uszczelka.

268

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

Pompa wody zaczęła mi ciężko się kręcić aż z paska się dymi, na jaką wymienić? są jakieś lepsze lub gorsze?

269

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

zmień łożyska i uszczelniacz i zostaw oryginał

Nie ma to jak FORTSCHRITT

270

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

A wiesz jaki tam jest typ łożyska i uszczelniacza bo bym już sobie zamówił

271

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

https://www.thu.pl/pl/c/Uklad-wodny/2095/2
rozkręcaj i posprawdzaj tutaj jest wszystko pokazane w częściach ja swojej nie rozbierałem jeszcze nigdy wiec nie pomogę

Nie ma to jak FORTSCHRITT

272

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

Już ją wczoraj prawie wydobyłem, została mi jedna śruba, ale już mnie żona zwinęła do domu. aby się dobrze dostać do pompy trzeba zdjąć alternator i sprężarkę powietrza. Portobię trochę zdjęć dla potomności. U mnie pompa jest z tym elektrosprzęgiełkiem. Dzisiaj popołudniu powinienem się do niej dobrać i ją porozkręcać

273

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

tez mam z tą szczotką węglową

Nie ma to jak FORTSCHRITT

274

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

Rozebrałem pół starej pomy i dalej mi się nie chciało bo trzeba było wyrwać ten dekiel od tyłu i nie miałem na to pomysłu. Zamówiłem tą tańszą z THU.pl https://www.thu.pl/pl/p/Pompa-wody-3-otworowa/2473 
zamontowałem ale jak to z zamiennikami to coś zawsze jest nie tak, a mianowicie wylot wody, do kolektora co idzie od góry bloku silnika, był za krótki o około 4mm. Wyciołem i podłożyłem 4 podkładki z grubszego materiału na uszczelki. Pójdzie w pole to zobaczymy czy działa wszystko ok. Czepiłem się też sprężarki i wymieniłem pierścienie zobaczymy czy będzie coś lepiej pompować. ALe zastanawiam się czy nie wymienić zaworków sącego i łoczącego.