321

Odp: dzierżawa

w końcu podpisałem umowe na dzierzawe, niecałe 19 ha, ornego 15, 3,5 ha lasu reszta nieuzytki

mdw

322

Odp: dzierżawa

Po ile i czemu tak drogo?

323

Odp: dzierżawa

73 dt czynszu za rok, ziemia mozajka

mdw

324

Odp: dzierżawa

Tzn w PLN?

325

Odp: dzierżawa

zależy jaka cena pszenicy, w tej chwili przeliczają po 680

mdw

326

Odp: dzierżawa

Czyli 5000 tys za rok za całość tak?

E 516 na części
Telefon 695 076 269

327

Odp: dzierżawa

tak wychodzi

mdw

328

Odp: dzierżawa

No to ok

E 516 na części
Telefon 695 076 269

329

Odp: dzierżawa

Powiem wiecej jak za darmo.u mnie na 2ha by moglo nie starczyc

330

Odp: dzierżawa

No to tylko gratulować!

331

Odp: dzierżawa

dziekuje, w koncu coś sie udało.

mdw

332

Odp: dzierżawa

nom cena czynszu fajna

Rolnik z powołania:-)

333

Odp: dzierżawa

Powiedział bym normalna.  Jakby zniesli wszystkie dopłaty to nawet by było za dużo. Jack jeżeli piszesz jak za darmo to znaczy że rolnicy w Twojej okolicy mają nadmiar gotówki.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

334

Odp: dzierżawa

jack napisał/a:

Powiem wiecej jak za darmo.u mnie na 2ha by moglo nie starczyc

U mnie też tacy sami, na przetargu nie było sensu ręki podnosić.

335

Odp: dzierżawa

akurat to była ofertówka, ale biją po 3 tony za czwartą klase

mdw

336

Odp: dzierżawa

Andrew89 napisał/a:

Powiedział bym normalna.  Jakby zniesli wszystkie dopłaty to nawet by było za dużo. Jack jeżeli piszesz jak za darmo to znaczy że rolnicy w Twojej okolicy mają nadmiar gotówki.

I jak zyc panie premierze:wow:

337

Odp: dzierżawa

Taa a później na blokady jeżdżą bo na chleb nie ma.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

338

Odp: dzierżawa

Z racji że trochę czasu pracowałem w Urzędzie Gminy i miałem styczność z różnymi głupimi przepisami to nigdy nie narzekam na na nie. Jest przepis który ktoś wymyślił, zatwierdził i trzeba się go trzymać ale gdzieś powinna być granica głupoty. Startuję do przetargu na ziemię i:
1. Do oferty muszę dostarczyć dokument za poprzedni rok ze średnią zwierząt w gospodarstwie (DJP). Dwa tygodnie temu byłem w moim powiatowym oddziale i wybrałem taki dokument na potrzeby zwrotu do paliwa do gminy i otrzymałem go od ręki. Wczoraj pojechałem po taki sam dokument i wyobraźcie sobie że nie mogą mi go wystawić od ręki bo muszą złożyć zgłoszenie do Wrocławia a z Wrocławia do centrali do Warszawy i dopiero wraca do oddziału powiatowego. Papierek będzie identyczny tylko na jednym jest napisane, że na potrzeby zwrotu akcyzy a na drugim na potrzeby przetargu. PARANOJA. A czas goni i najprawdopodobniej nie będę go miał do czasu złożenia oferty.
2. A miało być łatwiej. Jednym z kryteriów przyznawania pkt. jest to czy ktoś dzierżawi ziemię z zasobu i można za to dostać 20pkt. Co śmieszniej to 20 pkt dostaje osoba która dzierżawi już ziemię. Czy te pkt nie powinny być dla osób które jeszcze nie mają takiej dzierżawy ? dla mnie to logiczne. Ktoś kto jeszcze nie dzierżawi to na starcie jest przegrany.
21ha w jednym kawałku, blisko a zapewne wygra gość który uprawia prawie 500ha w większości dzierżawionych z agencji tylko rozpisane na papierze na dzieci.

gg 5118068

339

Odp: dzierżawa

Życie sad

340

Odp: dzierżawa

Cytując " No i co zrobisz ? Nic nie zrobisz..."

Rolnictwo - moja pasja. Pamiętaj, rób to co kochasz, a nigdy nie będziesz musiał pracować.
TraktorPedia